Срби терају Кустурицу "Назад у Турску"

Pobogu, kao da pišem na turskom. U redu je što ne sme da se uništava priroda, ali nije u redu da ti seljaku čija je šuma zabraniš da seče sopstvenu šumu, da na svom placu izgradi golf teren, a da mu zauzvrat ne ponudiš ništa. U tom slučaju ga obešteti adekvatno i niko neće praviti problem.

Ti si naveo primer farme svinja u Knez Mihailovoj prilično nespretno. Plac u KM ulici se prodaje za realnu tržišnu vrednost, a sa imanjem na Tari ne možeš da uradiš ništa osim da ga gledaš i da ponudiš na prodaju znajući da ga niko neće kupiti zbog toga što na njemu ne može da radi baš ništa.

Ајмо мало по Европски. Да видим да ли Шваба сме да гради на сред Шварцвалда тениски терен? Има да му Хер Полицај одвали бубреге уз повике "Ду фердакнте бауерише швајне!" (проклета сељачка свиња) или Американац да ли сме да прави тениски терен у Јелоустуну...
Тамо би ренџери бацили ручне бомбе...
 
Poslednja izmena:
sushtina problema je da je neko koristio zakone zemlje selektivno

lepo je shto je Mokra Gora park prirode
treba vishe da ih bude

trebaju nam strogi zakoni o ochivanju prirode, i sve je to super...

a problem je shto Vojin "Srbin" Emir koristi park prirode monopolski

u nekom od uvodnih postova
Emir kaze da je sushtina problema shto su i drugi pocheli da grade
"nelegalno" reche on, a ustvari pitanje je... ;)
i tako, on oce da proshiri svoj privatni park prirode :D
oce... kad se voja vratina vlast ;)

a oni selci shto zale shto samo po 3 metra mogu da seku
a nikad nisu ni drvce zasadili

sve bi ja to u aps! :cool:
mada, ne bi imo pravo, zakoni im dozvoljavaju.
 
el vish da i ti znash.:D a jel i ti komsho verujesh RTS-u?:Dil svojim ochima?:D;)

jok be dete, ja imam stav i pricipe ;)
a ti samo nadripatriJotski navijachki rezon :cool:

razumem ja da je tebi mnogo milo shto je Boshnjak Emir postao Srbin Nemanja za ogromne pare (iz budzeta), a josh i u glavnom odboru tvojih nadri-patriota...

zbog takvih smo i doshli dovde... :(
 
Ајмо мало по Европски. Да видим да ли Шваба сме да гради на сред Шварцвалда тениски терен? Има да му Хер Полицај одвали бубреге уз повике "Ду фердакнте бауерише швајне!" (проклета сељачка свиња) или Американац да ли сме да прави тениски терен у Јелоустуну...
Тамо би ренџери бацили ручне бомбе...

tachno
al to su civilizovane zemlje

ovde se pojavi seljachka svinja, nadripatriota i josh gori reziser

i to uradi....

i kad neko reshi da to preispita

horde maloumnika krenu da ga brane :D
 
Све је почело тако што је Кустурица изградио етно село.
Тада су га сви славили и хвалили.
Онда су дошли „страни инвеститори” и Србима објаснили да ће они да откупе нјихова иманја да граде „тениске и голф терене”.

проблем је настао пошто је Кустурица тражио да се планина заштити као природни резерват, али су се становници околних села (уклјучујући и „пророчанску” кремну) понадали да ће да добију велике паре од странаца за своја имања, али од тога неби било ништа ако се прогласи националним парком.

Тако, заслепљени (највероватније) лажним обећањима о брдима пара, сељаци су се обрушили на Кустурицу као свог највећег непријатеља који стоји између њих и невероватног богатства...

Онда су почели да му прете „да се врати у Турску, у Босну, да ће га отерати митраљезима” и слично

Патетично.

Дакле Грамзивост, лакомост и глад за новцем ниеј одлика само Европејаца или Деморката, већ чући унутар сваког Србина, само ако му понудиш одговарајућу суму новца.

ДА су се појавили и Шиптари са парама, исти ти Срби би отерали и Светог Саву да би дошли до пара.
трагедија.

Pa tačno. Eto Toma zvani špijun se prodade Zapadu :mrgreen:

Ovo ostalo je manje više tačno. Nije Kremna te sreće kao Šimanovci gde ljudi za veliku lovu prodaju imanja i postaju bogataši preko noći.

Svi hoće 'leba bez motike,a posle kukaju kako im ne valja. Nema ljudi,socijalizam je propao,nema više života na grbači države već zasuci rukave i na posao. Tačnije,kako neko jednom reče, komunizam je savršen sistem,kojem ljudi takvi kakvi su nisu dorasli pa su ga upropastili.:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
ne dam ni ja svoje, ali setimo se kako je taj kraj izgledao pre obnove sarganske osmice, kustinog filma, pa i drvenog grada, pustinja

sad kad su se drzava i drugi ispruzili za obnovu i infra strukturu malo bi ovi novi da zidaju demokratske stambenoposlovne objekte

Bas tako.

Uzgred, pozdravljam bas takve sumare (zasto rendzere?) koji ne daju da se suma unistava kako kome dune vec strogo po zakonu. Kamo srece da je takvih svuda.
 
Ајмо мало по Европски. Да видим да ли Шваба сме да гради на сред Шварцвалда тениски терен? Има да му Хер Полицај одвали бубреге уз повике "Ду фердакнте бауерише швајне!" (проклета сељачка свиња) или Американац да ли сме да прави тениски терен у Јелоустуну...
Тамо би ренџери бацили ручне бомбе...

Sve vreme sam se čuvala toga da u diskusiji ne pomenem Kusturičino pravo na gradnju u nacionalnom parku, pošto sam više puta iznela svoje mišljenje o tome, ali evo vidim, neko je već pomenuo, pa kad smo kod toga, zašto je dozvoljeno da Kusturica obilato gradi i naplaćuje posetu svom "genijalnom projektu" u kome, btw postoji i hotel, a srpskom seljaku to nije dozvoljeno?? Zašto srpski seljak na svom imanju u nacionalnom parku, ne može isto tako da napravi hotel sa bazenom, na primer, kao i "Nemanja"?
 
Vidiš Aco, posmatraš problem s pogrešne strane. Ko može tebi, meni, bilo kome od nas da naredi da sa svojom imovinom nešto uradimo ili ne uradimo. Ako želim, prodaću svoje imanje i u tome ne može da me spreči niko, a najmanje Kusturica. To je problem koji bi trebalo da reši država i da vlasnike imanja adekvatno obešteti i na taj način pokuša da sačuva prirodu, a ne da Kusturica izigrava Boga i on određuje vlasnicima imanja da li će prodati imanje ili neće. I naravno da onda imamo situaciju koju bismo imali u bilo kojoj drugoj državi: ljudi reaguju oštro pokušavajući da zaštite svoje pravo raspolaganja imovinom.

upravo tako, nemamo normalnu državu, organe, ljude koji će se
baviti planiranjem zemljišta i organizacije, nego je sve ostavljeno
prostom narodu. Treba da se poštuju zakoni i načini obeštećenja
vlasnika zemljišta koje je preuzeto radi neke opšte dobrobiti države,
valjda se zato školuju toliki ljudi, a ne da prost narod uzima stvar
u svoje ruke i da se sve rešava samo u pojedinačnu korist! Strašno,
na nivou smo srednjeg veka!
 
odakle ovome sa 84 poruke dve zelene kockice.
nije nego. i ponasa se sa visine i sa demokratskom lakocom.

neko ovde vara., ili na nasem nesto ovde smrdi

zavist malo...
ebi ga... shta da ti kazem :cool:

ko ce tebi od velikih da shtiklira post? ;)

budi mo realni, ko normalan nece da se zgrozi kad prochita tvoje baljezgarije?
 
jok be dete, ja imam stav i pricipe ;)
a ti samo nadripatriJotski navijachki rezon :cool:

razumem ja da je tebi mnogo milo shto je Boshnjak Emir postao Srbin Nemanja za ogromne pare (iz budzeta), a josh i u glavnom odboru tvojih nadri-patriota...

zbog takvih smo i doshli dovde... :(
ajde:D pa ko ga je dovo na balkon?:D ljubichastog.
nije valj nemanja?:Dl najs. sad mi josh drazi.:D ti komsho znash sve u selo.kad s ko krstava i saranjuje.nego jel platjas pretplatu :D
 
Sve vreme sam se čuvala toga da u diskusiji ne pomenem Kusturičino pravo na gradnju u nacionalnom parku, pošto sam više puta iznela svoje mišljenje o tome, ali evo vidim, neko je već pomenuo, pa kad smo kod toga, zašto je dozvoljeno da Kusturica obilato gradi i naplaćuje posetu svom "genijalnom projektu" u kome, btw postoji i hotel, a srpskom seljaku to nije dozvoljeno?? Zašto srpski seljak na svom imanju u nacionalnom parku, ne može isto tako da napravi hotel sa bazenom, na primer, kao i "Nemanja"?

zashto kazesh Nemanja a mislish Emir

:)

odgovor na tvoje pitanje "Zashto..." je sasvim jednostavan -> zato shto je Emir preko noci postao "Nemanja", pa josh chlan ljubichastih nadri patriota (poznatiji kao "Leg(ij)alisti").

:cool:

p.s. sad videh kome repliciram, a ono, ne razgovaramo... tja... nece se ponoviti.
 
ajde:D pa ko ga je dovo na balkon?:D ljubichastog.
nije valj nemanja?:Dl najs. sad mi josh drazi.:D ti komsho znash sve u selo.kad s ko krstava i saranjuje.nego jel platjas pretplatu :D

ko ga je odrzo na balkonu kad je pokazo svoje crveno lice? jel oni shto se "ne primaju" u tvoeto selo? :D

koji nemanja? :?

pretplatu debeloj svinji ne placam,
a nemam ni memorisano... tjorak dete ;)
 
ko ga je odrzo na balkonu kad je pokazo svoje crveno lice? jel oni shto se "ne primaju" u tvoeto selo? :D

koji nemanja? :?

pretplatu debeloj svinji ne placam,
a nemam ni memorisano... tjorak dete ;)

ha,ha:D:D.pa lepo ti reko da se u moeto selo ne primaju redsi.probali da pelcuju sa jelousima.al dzaba.osushilo se.:D
kako koji?sarovitj:D joke:D kusturica.val je on tema:D;)
 

Back
Top