Срби терају Кустурицу "Назад у Турску"

Pa to je sasvm logicno iz njihove seljacke perspektive jer dok nije dosao Kusta niko im nije odredjivao sta ce raditi na svojoj prciji, a sada im nesto ogranicavaju pa je logicno da se bune sada ,a ne ranije kada im niko nije narusavao njihovu seljacku svakodnevnicu.Mislim niko ne voli da mu dodje neki bosanceros i da mu odredjuje sta moze, a sta ne na sopstvenoj zemlji, pa taman da je najdivniji na svet ,tako je i ovde u Backoj ne samo u tim brdima .

Jeste, ali dok nije dosao Kusta njihova prcija je bila bezvredna. Sto sad neko ne gradi kule i cardake po Goliji ili Deli Jovanu? Koja je srpska planina turisticki interesantna osim Zlatibora i Kopaonika?

To je ubita sirotinja iz koje svako bezi, a zahvaljujuci izmedju ostalog i ovome, po prvi put imaju neku perspektivu da tu na planini i ostaju. Mislim da im je ucinjena usluga.
 
Bez obzira na sve, nije moralo tako da se reaguje. Cemu pominjanje Emira u pogrdnom nacionalnom i verskom kontextu? OK, ne svidja mi se sto je blizak sa Kostunicom, ali njegovo je pravo da se pokrsti, sigurno ga niko nije terao. Isto tako, licna je stvar da li ce neko postati nazaren, adventista, baptista, subotar, sta god hoce, nemam nista protiv. ruzno mu je to prebacivati. Ne mislim da ce tu da zgrne neke pare, uostalom zaradio ih je dosta filmovima i da je pametan, otisao bi u Ameriku ili Francusku i bio postovan, a ne zajebavao se sa seljacima na Tari. Tu se ne slazem sa osobama cija gledista, inace, delim. Da nije bilo njega, to zemljiste ne bi vredelo bog zna sta. Seljacka posla.

nebih se posve slozila s ovim...
on jeste veliki umjetnik, ali tom svojom umjetnoscu nije zaradio neke basnoslovne sume...nagrade koje je dobio imaju samo simbolicnu materijalnu vrijednost...reziseri zaraduju na distribuciji svojih filmova, a njegovi filmovi nigdje u svijetu (izuzev kod nas) nisu punili kinodvorane, niti je on siroj publici uoopce poznat (obicnim gledaocima), za njega kao rezisera, ne "otima" se nijedna filmska kuca
tako da ovo sto je ucinio u Srbiji je za njega izuzetno dobar biznis, a od "umjetnicke casti i ugleda."..kojeg u tim krugovima nedvojbeno ima) se nemoze napraviti poslovni imperij..i cak da je sa francuskim predsjednikom na ti, to mu nebi pomoglo da nesto slicno realizuje u francuskoj...
p.s. naravno da je nacin kako su ga prozivali za svaku osudu
 
Pozdrav,

Zelim da izrazim zaljenje prema Emiru Kusturici, koji je veci srbin od svih onih seljaka koji su mu govorili da ide u "istanbul" i prozivali ga raznim imenima.

Covek koji je toliko moralane podrske dao srpskom narodu dobija nazad saku u nos.

Pored toliko kriminalaca u drzavi koji haraju i rade sta hoce na stetu naroda, i toliko korumpiranih politicara - mafijasa - oni nemaju onu stvar da protiv njih kazu nesto, nego su nasli da vredjaju jednog iskrenog i pravednog coveka.

sramota
 

Back
Top