Srbi nepozeljni u Nemackoj?

Wastlander

Primećen član
Banovan
Poruka
541
Malopre sam otisao do sajta nemacke ambasade i tamo pise da Nemacka ambasada od sada pa do daljnjeg nece izdavati vize za Srbe.

pomalo neocekivan potez nasih "prijatelja iz nemacke" , zar ne?

----------

Dobro došli na sajt Nemačke Ambasade u Srbiji

--------------------------------------------------------------------------------

aktuelne informacije odeljenja za vize
Važna napomena:

Nemačka Ambasada u Beogradu – od sada pa do daljnjeg – neće primati nove zahteve za vize.

http://www.belgrad.diplo.de/Vertretung/belgrad/sr/Startseite.html
 
srbi su dragi kolega nepozeljni svuda sem u prijateljskim zemljama a zna se koje su to oduvek bile....u ovom veku su maske spale za mnoge spoljne politike prema nama i prekrajanja istorije josh od iskrcavanja na vido pa sve do kolektivnog genocida sa nato agresijom....
 
Malopre sam otisao do sajta nemacke ambasade i tamo pise da Nemacka ambasada od sada pa do daljnjeg nece izdavati vize za Srbe.

pomalo neocekivan potez nasih "prijatelja iz nemacke" , zar ne?

----------

Dobro došli na sajt Nemačke Ambasade u Srbiji

--------------------------------------------------------------------------------

aktuelne informacije odeljenja za vize
Važna napomena:

Nemačka Ambasada u Beogradu – od sada pa do daljnjeg – neće primati nove zahteve za vize.

http://www.belgrad.diplo.de/Vertretung/belgrad/sr/Startseite.html

Sasvim adekvatan potez kad su videli sta ih je snaslo. Jel bi ti pustio nekoga u zemlju kad vidis preko TV-a da ti napada ambasadu,pa i da je rec o malobrojnim huliganima? Ne bi ti bas bilo svejedno...

Uostalom,za taj postupak se zna ko je kriv. A Srbi su time sami sebi skocili u usta,posto dijaspora tamo nije zanemarljiva i malo malo pa neko mora put Nemacke.
 
pa na protestu je bilo preko 500.000 ljudi od toga huligana koji su napadali ambasadu par stotina.

znaci za tebe je ok radi par stotina budala kaznjavati 8 miliona gradjana srbije?

dobro nisu uveli stari dobri metod streljanja 100 srba za 1 njihovog
 
pa na protestu je bilo preko 500.000 ljudi od toga huligana koji su napadali ambasadu par stotina.

znaci za tebe je ok radi par stotina budala kaznjavati 8 miliona gradjana srbije?

dobro nisu uveli stari dobri metod streljanja 100 srba za 1 njihovog

Ne preteruj. kazem da je prava sreca da druge drzave nisu tako postupile. To je bila mozda i malo strozija reakcija,ali odmerena. Dok se neki Srbi ne opamete i prestanu da prave gluposti. Nije u redu da 8 miliona ljudi bude kaznjeno,ali tako je ispalo,da smo svi krvnici i koljaci. Pitajte Kostunjavog da nam vrati vize sad... ;)

I da, ne postoje prijateljstva medju drzavama. Politika se ne vodi gladnim stomakom i emocijama vec interesima. Sutra bi mozda to i Rusi ucinili da smo slucajno njihovu ambasadu ostetili. Dokle god se ovo prvo bude radilo,bicemo ovakvi.
 
pa to je reakcija u skladu nacizma .

prvo ti otmu 20% drzave , proteraju organizovano 250.000 srba sa te teritorije, zatim ti to zvanicno i otmu i kad ti na svo to maltretiranje ubijanje i ponizavanje odreagujes onda postajes divljak u njihovim ocima i zabrane tvojim gradjanima da putuju u njihovu zemlju

oni su nama ukinuli izdavanje viza jer je par stotina Srba napalo jednu njihovui zgradu.

Da li treba da te podsetim koliko su nemacki nacisti i njihovi ocevi unistili i napali zgrada u Srbiji u poslednjih 70 godina?

1000000 puta vise!!!

ovo je najbolji dokaz da su Nemci oduvek mrzeli i oduvek ce mrzeti Srbe, i da su nas uvek gledali i gledace nas kao nizu rasu ljudi.


ZIV JE HITLER UMRO NIJE DOK JE NEMACKE I AUSTRIJE
 
A zasto oni priznaju Kosovu nezavisnost, ako se medjusobno prijateljski pazimo?

Cela EU se ponasa neracionalno i zavojevacki.

Neracionalno, jer umesto da podrzava vecu, bogatiju i blizu zemlju , oni se sa njom zameraju, a podrzavaju manju i dalju zemlju.

Ponasaju se racionalno, jer da bi savladali veliku zemlju kao sto je Srbija , prvo je treba oslabiti decenijama negativnim aktivnostima protiv prijateljstva dve zemlje , a pitanje zavrsnih udaraca je pitanje
procene trenutka.

Zavojevacki, jer se i Srbija i Kosovo kao deo Srbije mogu istovremeno primiti u EU , i u okviru EU raspravljati o statusu Kosova uz naglo povecanje drustvenog standarda na ovim prostorima.
To bi bila miroljubiva politika EU prema zapadnom Balkanu, i jedini goruci problem tada bi bio problem bezbednosti na Kosovu.

Neka EU objasni zasto nece da primi u EU Srbiju i Kosovo kao njen deo , kad bi to donelo mir na ovim prostorima.?

Srbija neda nezavisnost Kosovu zato da se oni kao nezavisna drzava nebi udruzivali sa drugim drzavama protiv Srbije, sa drzavama koje su izgubile prvi i drugi svetski rat, sa drzavama koje su bombardobale Srbiju zbog Kosova i zbog mogucnosti da na svojoj teritoriji organizuju neprijateljsku delatnost protiv gradjana Srbije i interesa drzava Srbije.

Zbog tih razloga je neprihvatljiva nezavisnost Kosova.
 
da rasha da su nemci i amerikanci hteli resenje problema oni bi zajedno i srbiju i kosovo primili u EU i zauvek bi bio resen taj problem tj barem dok bi postojala EU .

no oni to ne rade. oni razbijaju srbiju . neprijateljski potez par ekselans
 
pa na protestu je bilo preko 500.000 ljudi od toga huligana koji su napadali ambasadu par stotina.

znaci za tebe je ok radi par stotina budala kaznjavati 8 miliona gradjana srbije?

dobro nisu uveli stari dobri metod streljanja 100 srba za 1 njihovog

za to se obrati huliganima.....zahvaljujuci njima u svet nije otisla slika protesta pracena onim molebanom ili kakovec, vec slika protesta pracenja divljanjem....
 
pa to je reakcija u skladu nacizma .

prvo ti otmu 20% drzave , proteraju organizovano 250.000 srba sa te teritorije, zatim ti to zvanicno i otmu i kad ti na svo to maltretiranje ubijanje i ponizavanje odreagujes onda postajes divljak u njihovim ocima i zabrane tvojim gradjanima da putuju u njihovu zemlju

ZIV JE HITLER UMRO NIJE DOK JE NEMACKE I AUSTRIJE

Ipak je 12 %. :roll: Sto proterani sto samoinicijativno organizovani putem Centralne Srbije i Vojvodine je krenulo oko 190000 raseljenih. Da ne pricam o gomili onih koji su Kosovo prodali na tacni Albancima,uzimali debele pare i gradili po dve tri kuce u Centralnoj Srbiji...

Nije nacizam,vec nemogucnost da razumeju vandalsko ponasanje pojedinaca zbog koje mi sad svi placamo. Vecinu Nemaca doista ne interesuje sta je prouzrokovalo takvo ponasanje. Videli su dovoljno. I tebe ne bi mozda interesovalo da si u njihovoj kozi.

Kako se ovi sto vape za majkom Rusijom ne zapitaju sta njihovi Rusi sad misle o njima kad su ih videli na TV-u... Ipak su pretucena dva ruska novinara :roll:
 
da rasha da su nemci i amerikanci hteli resenje problema oni bi zajedno i srbiju i kosovo primili u EU i zauvek bi bio resen taj problem tj barem dok bi postojala EU .

no oni to ne rade. oni razbijaju srbiju . neprijateljski potez par ekselans

Srbija a pogotovo Kosovo su jos uvek daleko od sticanja pravih uslova za EU... Ipak ako nesto radis preko veze,sam si odgovoran ako to ne bude funkcionisalo.
 
To stavlja u nezgodan položaj one koji moraju da idu u Nemačku jer neko njihov, npr., živi tamo, ostatak od 8 miliona građana Srbije uglavnom neće biti nešto posebno "kažnjeno".

Procedura za dobijanje šengen vize je toliko komplikovana da većini ni ne pada napamet da se trudi.
Moja generacija je putovala svuda po Evropi i šire s crvenim pasošem i bez viza. Uz to, putovati tada nije bilo skupo kao što je sada.
Lepo je putovati, ali samo da bi se shvatilo da je kod kuće najbolje. U najmanju ruku, samo tu si kod kuće i tu te pljuju samo tvoji...
Ja živim u Italiji i vidim svakog dana koliko su ravnopravni npr. EU Rumuni, tuga. Lično, imam 0 problema, ali traćim slobodno vreme čitajući bisere na Krsti. I to nešto govori.

Posle napada na dojč. ambasadu i današnje izjave Koštunice da neće biti stabilizacije odnosa sa zemljama koje su priznale Kosovo, reakcija Nemaca je sasvim očekivana. Mislim, krajnje je vreme da se odlučimo kom ćemo se jatu prikloniti.

Iskreno, ja sam najviše za nesvrstane ali na švajcarski način: prave čokoladu i sireve, štancuju satove, skupljaju lovu i boli ih uvo za blokove, unije i gubernije...
 
Da li se pitate kakva je opstenarodna odbrana u Svajcarskoj?

Ista kao u ranijoj Jugoslaviji. Vojne vezbe svakog proleca i jeseni. Vojska nije profesionalizovana, vec svi sposobni u vojsku. Samo tako se cuva sloboda , nezavisnost i "nesvrstanost" a sve to bez ratova, odvracanjem. Kad si spreman niko nesme da te pipne.


.
 
Da li se pitate kakva je opstenarodna odbrana u Svajcarskoj?

Ista kao u ranijoj Jugoslaviji. Vojne vezbe svakog proleca i jeseni. Vojska nije profesionalizovana, vec svi sposobni u vojsku. Samo tako se cuva sloboda , nezavisnost i "nesvrstanost" a sve to bez ratova, odvracanjem. Kad si spreman niko nesme da te pipne.


.

Da,a kad su ono bese Svajcarci imali potrebe da ratuju zadnji put i da brane tu svoju ''nesvrstanost''?
 
oni razbijaju srbiju .

Vrlo je interesantno da se ta prica poklapa i provlaci kroz sve periode kroz koje smo gubili teritorije. Izgleda sto se vise ponavlja medju narodom ta prica i prica o nekom inatu nas malih i beznacajnih prema istima bicemo sve manji,to ispade nekako iz iskustva.

Politika Milosevica dovela je Kosovo pred svrsen cin. Ako ponovo dodje na vlast neki drugi Milosevic,bojim se da nakon sto i njega skinemo sa vlasti ne ode jos nesto... Dakle,mi sami sebi prvo razorimo drzavu pogresnom politikom,a onda dodju stranci da to samo konstatuju. I onda su samo oni krivi. Bez ljutnje,ali je tako. Ovo je interno,na stranu eventualni interesi koji mozda postoje...
 
ja ne znam za koga ti radis saint andrew i koje si nacionalnosti, ali dosad jedino sto sam siguran jeste da ta tvoja prica jeste protiv interesa srbije i srpskog naroda a za interes onih koji nas terorisu vec 20 godina.

nije politika milosevica dovela kosovo pred svrsen cin vec politika zapada da se srbija i srpski narod svedu na sto manju teritoriju.

NE zaboravimo albanci nisu uzimali oruzje sve dok ih 1998 godine nije organizovala nemacka obavestajna sluzba BND i CIA .

Oni su im napravili teroristicke kampove u severnoj Albaniji.

Albanski teroristi su u svom posedu imali nemacke uniforme i ostalu vojnu opremu a takve stvari su mogli kupiti jedino sa saznanjem i uz odobrenje nemackih vlasti tako da je analogija jasna.

Setimo se samo ko je 1912. kreirao Albaniju.

Nije to bio albanski narod vec su to bile Nemacka i Austro-ugarska.

Setimo se ko je pretio Srbiji i Crnoj Gori ratom ako ne napusti Skadar.
 
Pustite vi Svajcarce. Svajcarci se ne brane opstenarodnom odbranom vec se brane time sto svakom zlotvoru budu na usluzi, od Hitlera do Bokase, i niko nije lud da ih napada.

Popusili bi Svajcarci od Hitlera za ciglo dva dana da nisu a) Germani i b) pomagali nacistima koliko su god mogli, svakom prilikom i na svaki nacin.

Nemamo mi za to ni pameti ni predispozicija ni stomaka.
 
A drugi su pozeljni? Primera radi Albanaca kojih ima 23 000 u zapadnoj Evropi i to u ......zatvorima. Ovo drugo sto je ostalo ili se sprema za zatvor ili za "sut u dupe tamo odakle su dosli". Pa ne stvara njima Zapad "drzavu" sto ih vole.Nego videli koliko su ga popusili, primivsi ih tamo, pricom kako im nije dobro u Srbiji....
 
Vrlo je interesantno da se ta prica poklapa i provlaci kroz sve periode kroz koje smo gubili teritorije. Izgleda sto se vise ponavlja medju narodom ta prica i prica o nekom inatu nas malih i beznacajnih prema istima bicemo sve manji,to ispade nekako iz iskustva.

Politika Milosevica dovela je Kosovo pred svrsen cin. Ako ponovo dodje na vlast neki drugi Milosevic,bojim se da nakon sto i njega skinemo sa vlasti ne ode jos nesto... Dakle,mi sami sebi prvo razorimo drzavu pogresnom politikom,a onda dodju stranci da to samo konstatuju. I onda su samo oni krivi. Bez ljutnje,ali je tako. Ovo je interno,na stranu eventualni interesi koji mozda postoje...

Ne vredi plakati za prolivenim mlekom, samo treba biti pažljiv u budućnosti...mada zaista ne verujem da smo samo i prvenstvno krivi mi. S druge strane, mi uvek nešto zapetljamo.

Meni, npr. uopšte nije jasna trenutna pozicija Srbije. Za šta se mi, kao država, zaista zalažemo, za novu svađu sa zapadom oko Kosova koje će možda u srpski posed da vrate naši čuk, čuk, čuk, čuk...čukun unuci? Slušajući Koštunicu, ispada tako. Mada nije sigurno...

Tadić se trenutno pogubio i verovatno čeka povoljan trenutak da pokrene pitanje nastavka pregovora sa EU. Samo ko će da ga podrži (sem Čanka i Čede, naravno)?

Čak mi ni Nikolić nije jasan, za šta je on u ovom konkretnom slučaju? Ispada, da niko nije za vruć, ali polovina je za HLADNI rat...

Ma najbolje bi bilo da raspišu vanredne izbore izađu sa jasnim programima. Ovako samo bauljaju u magli, do daljnjeg. Baš kao i gore spomenuti Nemci :rolleyes:
 
A drugi su pozeljni? Primera radi Albanaca kojih ima 23 000 u zapadnoj Evropi i to u ......zatvorima. Ovo drugo sto je ostalo ili se sprema za zatvor ili za "sut u dupe tamo odakle su dosli". Pa ne stvara njima Zapad "drzavu" sto ih vole.Nego videli koliko su ga popusili, primivsi ih tamo, pricom kako im nije dobro u Srbiji....


zapad stvara albancima drzave zato sto je njima u interesu da uniste srbiju i srbe .

stvarili su im drzave 1912 godine ti germani stvaraju im i danas 2008 godine.

interesi i ciljevi im se nisu promenili. samo su promenili metode koje koriste za dostizanje tih ciljeva.
 

Back
Top