Аха, а тај етнички концепт се огледа - у чему? Народне ношње овде у Србији су потпуно другачије од ношњи уБосни или у Далмацији, или у Црној Гори и Херцеговини. Народне игре и народна музика су нам другачији; какве везе има
глуво личко коло са
шумадијским колом?
А да се није пристало на језичку реформу Вука Караџића, која је Србијанцима
одозго, политичком одлуком, наметнула језик херцеговачких Шкутора, не би се ни разумели, као што се сада не разумемо са Старо Србијанцима односно Македонцима чији је језик, за разлику од тог херцеговачког који нам је увалио Вук Караџићем у циљу уједињења са Хрватима, веома сличан језику којим се у Србији говорило пре језичке реформе. Затим историја нам је различита јер велики део прекодринаца је живео у Аустроугарској, док смо ми живели у Отоманском царству док нисмо сами и без ичије стварне помоћи направили своју државу и тиме остварили да будемо нација по политичким принципу који каже да је нација = подржављен народ. Били смо заједно у Југославији, али у Првом светском рату смо се борили на различитим странама.
И тај ваш "етнички принцип" - где је? У чему га видите? Баш ме интересује да чујем шта нам је заједничко осим што се разумемо и што "смо" православне вероисповести (задње се односи на оне малобројне праве вернике који су ишли у цркву на Ускршњу литургију и онда када је била на снази режимска забрана због кинеског вируса, не на оне који верују да би требало да се верује због "етничког принципа", док је конкретно моја маленкост неверник).