Quantcast

Sporazumni raskid ugovora o radu (!?)

ljubota

Iskusan
Poruka
6.251
Pozdrav , upravo oko 21:30 mi je javljeno , da mi je stiglo resenje o sporazumnom raskidu ugovora (citajte otkaz ) ..
Fora je u tome sto ja nisam trazio sporazumni raskid ,niti sam dobio neko opozorenje ili nagovestaj da odradim otkazni rok i slicno .
Znaci bukvalno ko iz vedra neba mi je javljeno da sam razresen svih duznosti i da predam uniformu i slicno .
Poslovodji sam rekao da odbijam da potpisem , on je rekao da svakako ne mogu da odradim smenu bez obzira sto se ne slazem sa sporazumnim raskidom ugovora .
Treba mi pravni savet da li vredi ici na sud , da li su mi uopste time povredjena prava i slicno .
Ako ima neki advokat ili neko ko dobro poznaje materiju , opisao bih mu sve do detalja u privatnoj poruci , ili dalje kroz diskusiju . Ne znam da li bih iznosenjem svih detalja kroz ovu poruku ovde (naziv firme ) i slicno nekako sebi naudio pa cu zato ako imate podpitanja odgovarati u postovima . Hvala .
Najvaznije u celoj prici,je da li si imao ugovor na odredjeno ili stalno...

Lorelajn

Domaćin
Poruka
3.932
Fortes ti je lepo sve objasnio.
Niko te ne moze naterati na sporazumni raskid al ne mozes da sprecis otkaz,mozes da ga odlozis eventualno.
Ukoliko imas ugovor na odredjeno,kad ti istekne ugovor,bez ikakvog obrazlozenja mogu da ti ga ne produze.
Ukoliko imas ugovor na neodredjeno,duzni su da daju prvo osnovana upozorenja pa tek onda otkaz.
Kada firma daje otkaz kao tehnoloskom visku,ne mogu da zaposle na istoj poziciji 3 meseca nikoga zato se to izbegava.
Takodje ukoliko tebi daju upozorenja,otkaz zboh recimo ne postizanja minimuma,nediscipline i tako to,mozes uvek da ih tuzis posto po tom osnovu bi morali da otpuste i sve ostale koji imaju manje ucinka od tebe,a toga ima pogotovo ako filma regularno zaposljava nove...
Uglavnom,ne potpisuj to,kao sto su prethodno rekli pokusaj da izvuces barem neki otkaz na osnovu koga mozes da dobijas naknadu par meseci u zavisnosti koliko si pre toga radio.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.113
Jedan primerak Ugovora o radu mora da stoji na MESTU gde se obavlja posao.
To je uvedeno relativno skoro, da bi se sprečilo antidatiranje(u roku od osam dana koliko je rok za prijavu na penziono).
Ali to naravno ne menja ništa, jer se Ugovor o radu uglavnom sačinjava u pet ili šest primeraka, a jedan treba da bude kod radnika.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.