Spomen-ploča Velimiru Iliću

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
desavase retko, ali priznajem da sam ostao bez teksta.... doduse kada dodjem k sebi mozda cu nesto i reci

Spomen-ploča Velimiru Iliću
9. septembar 2007. | 10:30 | Izvor: B92
Beograd -- Velimir Ilić nedavno je za života dobio svoju spomen-ploču u selu Gojna Gora zbog izgradnje puta kroz selo.


Uprkos osporavanju rada ministra za infrastrukturu i vezivanja njegovog imena za brojne afere, zahvalni što im je obezbedio novac da završe izgradnju puta kroz selo, meštani Gojne Gore, na planini Maljen, podigli su svojevrstan spomenik ministru Iliću i svim ljudima koji su učestvovali u gradnji seoskog puta.

Spomenik je napravljen pored novosagrađenog puta. Meštani su uredili prostor i postavili klupu za odmor pored kamene ploče, na kojoj je najvećim slovima ispisano ministrovo ime.

U kamen su uklesane reči neizmerne zahvalnosti ministru, čijom je, kako piše, dobrotom i razumevanjem taj put konačno i asfaltiran.

Autor teksta i realizator akcije, Milivoje Trnavac, kaže da su taj spomenik podigli u znak sećanja na sve napore meštana Gojne Gore, koji su čitavih pet decenija pokušavali da izgrade put.

"Ovo nije spomenik ministru Velimiru Iliću, to je samo izraz zahvalnosti koji se rodio spontano. Dogovorili smo se da se izgradi dobrovoljnim prilozima prema svojim mogućnostima. I ljudi su davali po 1.000 dinara, 1.500 dinara, pa je sakupljeno dovoljno novca", rekao je Trnavac.

Meštane Gojne Gore, planinskog sela na Maljenu, kako kažu, ne zanima visoka politika ni ministrovi ispadi u javnosti.

Kratka deonica puta od samo 5,5 kilometara za meštane Gojne Gore je kapitalna investicija, na koju su čekali 50 godina. Zato im nije bilo teško da sakupe novac i u kamenu ovekoveče, ne samo dobro delo jednog srpskog minustra, već i muke svojih predaka.

Gojna Gora pripada opštini Gornji Milanovac, od koje, kako tvrde meštani, nikada pomoć nisu dobili, pa su čak i za izradu projektne dokumentacije morali da se obrate Ministartsvu za infrastrukturu.

Ovaj put sada povezuje Čačak i Divčibare i skraćuje meštanima put nekoliko desetina kilometara.

B92 pokušao je da od ministra Ilića dobije odgovor na pitanje iz kojih izvora je obezbeđen novac za izgradnju puta u Gojnoj Gori i kolika su sredstva za to utrošena.

Ministar za B92 nije želeo da daje izjave jer su to, kako je rekao, podaci koji nas ne bi trebalo da interesuju.
 
adem_ks:
desavase retko, ali priznajem da sam ostao bez teksta.... doduse kada dodjem k sebi mozda cu nesto i reci
:D
ademks3mx6.jpg
 
adem_ks:
14608mn0uu5.jpg


priznajem da nisam bas najbolji u "montazi", ali posto si ti bistar shvatices
Hm, nemam pojma, valjda si opet ostao bez reci....izgleda slabo razmisljas bez banane u ustima?

Al' jasno je sta je tvoj problem:

Zoophilia, from the Greek ζωον (zôon, "animal") and φιλία (philia, "friendship" or "love"), is a paraphilia, defined as an affinity or sexual attraction by a human to an animal. Such individuals are called zoophiles (or shiptars). The more recent terms zoosexual and zoosexuality describe the full spectrum of human/animal orientation. A separate term, bestiality (more common in mainstream usage and frequently but incorrectly seen as a synonym; often misspelled as "beastiality"), refers to human/animal sexual activity. To avoid confusion about the meaning of zoophilia — which may refer to the affinity/attraction, paraphilia, or sexual activity — this article uses zoophilia for the former, and zoosexual activity for the sexual act.
 
adem_ks:
ma shvatam te ja, nije ti do razmisljanja u toj pozi
:confused:
Sta bre?
Bre ajdemi jel te to bosovi koriste za ispitivanje novih droga, pa ono, imas halucinacije...ili odavno nisi pridrzao bananu nekom magaretu, pa te hvata kriza?

Razumem da je sex sa zivotinjama deo siptarske kulture, tradicije, nacionalnog bica, al' mozda bi ipak trebao da potrazis pomoc.....verovatno je kasno, ali ipak, ko zna ....
 
Salvantis:
:confused:
Sta bre?
Bre ajdemi jel te to bosovi koriste za ispitivanje novih droga, pa ono, imas halucinacije...ili odavno nisi pridrzao bananu nekom magaretu, pa te hvata kriza?

Razumem da je sex sa zivotinjama deo siptarske kulture, tradicije, nacionalnog bica, al' mozda bi ipak trebao da potrazis pomoc.....verovatno je kasno, ali ipak, ko zna ....

mozda me i koriste za ispitivanje droga, ali tebe koriste samo za

14608mn0kq4.jpg


inace da ti pravo kazem zaista si mi se popeo na vrh glave, ovamo izasivas, nezasit valjda, a nisi mi interesantan, ne znam kako da te skinem s glave a da se ne osecas odbacenim
 

Back
Top