Специјалци Трећег Рима

PAC-PAC:
Бл, сукоб између нас и Бугара је стра то стоји као што стоји и чињеница да су Руси у том сукобу помогли њих а не нас а то не кажем ја него историјске чињенице.
Све си рекао у "Еремита, за Бл-а сам знао да је неписмен и ограничен али ти си ме скроз изненадио, ............"
Нема више приче, ПОСТ ЈЕ И НЕМАМ НАМЕРУ ДА СЕ СВАЂАМ
 
ПСД: BL,i Latini kazu za nas da smo jeretici...ko je sad tu upravu yebes mu kevu? Shabanijada!
To ti je kao Zvezda-Partizan

Ствар је једноставна, они су јеретици јер је сукоб унутрашњег типа и односи се на поштовање суштине самог хришћанства оличене у речима Светих Отаца које латини признају кад треба да потврде своје онтолошко утемељење али из зато веома лако негирају кад треба себи да олакшају живот који нема благе везе са хришћанством.
Можеш ли да замислиш који су то болиди кад измишљају такве ствари чисто да би се разликовали од православних?!
 
Критички осврт на сопствено дело је термин својствен комунцима кад млате празну сламу, пазим шта причам и стојим иза онога што сам рекао. Реч кад излети готово је, значи није потребна самокритика већ размишљање пре деловања.
 
ALI ,BOG JE POSTAVIO TEMELJ ZA NAČIN VEROVANJA......CRKVA JE NJEGOVA PROMISAO......ČINJENICA JE DA BILO KOJA RELIGIJA IMA NEKI HRAM I NAČIN DELOVANJA.......SAM......TO JE OPASNO I BOGU NIJE UGODNO...CRKVA NIJE PAR DEMONIZOVANIH EPISKOPA......TO JE DUBLJI POJAM ...SPREGA BOGA I NARODA......BARKA SPASENJA....NOJEVA BARKA JE PRASLIKA CRKVE.....NE PREDAJI SE I NE KLONI DUHOM ZBOG DANAŠNJE OTPADIJE........CRKVA JE JEDINI NAČIN BITISANJA I SPASENJA.......ISPITUJ ,NE LOMI PREKO KOLJENA.........
 
stefan:
ALI ,BOG JE POSTAVIO TEMELJ ZA NAČIN VEROVANJA......CRKVA JE NJEGOVA PROMISAO......ČINJENICA JE DA BILO KOJA RELIGIJA IMA NEKI HRAM I NAČIN DELOVANJA.......SAM......TO JE OPASNO I BOGU NIJE UGODNO...CRKVA NIJE PAR DEMONIZOVANIH EPISKOPA......TO JE DUBLJI POJAM ...SPREGA BOGA I NARODA......BARKA SPASENJA....NOJEVA BARKA JE PRASLIKA CRKVE.....NE PREDAJI SE I NE KLONI DUHOM ZBOG DANAŠNJE OTPADIJE........CRKVA JE JEDINI NAČIN BITISANJA I SPASENJA.......ISPITUJ ,NE LOMI PREKO KOLJENA.........
Svako samopostavljanje, samoproglasavanje i samoustolicenje van Hristovog temelja od kojeg potice prava crkva je sektastvo i jeres. Pravoslavlje potice od pracrkve apostolske a Rimska je nastala 1054 otpadnistvom.
 
PLESsitnihDEMONA:
PAC-PAC,
...nisam neki poseban sagovornik za crkvena i hriscanska pitanja. Tek ponesto...uglavnom citam sta se ovde pise.
Jedino sto znam je to da meni ne treba crkva da bih verovao u Boga. Bog je jedan,njihov,nash....ciji god da je. Ne treba mi posrednik tj. crkva...da mi tumaciji neke stvari kako njoj odgovara.
Али ГОСПОД неће признати твоју веру, ако није кроз ПРАВОСЛАВНУ ЦРКВУ
А да се вратимо ТЕМИ.
КОЗАЦИМА

RuskiKozakobradjujeTurcina.jpg
 
stefan:
ALI ,BOG JE POSTAVIO TEMELJ ZA NAČIN VEROVANJA......CRKVA JE NJEGOVA PROMISAO......ČINJENICA JE DA BILO KOJA RELIGIJA IMA NEKI HRAM I NAČIN DELOVANJA.......SAM......TO JE OPASNO I BOGU NIJE UGODNO...CRKVA NIJE PAR DEMONIZOVANIH EPISKOPA......TO JE DUBLJI POJAM ...SPREGA BOGA I NARODA......BARKA SPASENJA....NOJEVA BARKA JE PRASLIKA CRKVE.....NE PREDAJI SE I NE KLONI DUHOM ZBOG DANAŠNJE OTPADIJE........CRKVA JE JEDINI NAČIN BITISANJA I SPASENJA.......ISPITUJ ,NE LOMI PREKO KOLJENA.........

da nisi ti jedan od onih koji dele prospekte po knez mihajlovoj,oni u crnim odelima koji se predstavljaju kao nekakva crkva isusa hrista?
 
... a pre svega skitsko ratnicko nasledje - setaj slobodno, sela i gradovi su ti na usluzi, sve sto tamo nadjes tvoje je, dok mi ne bude zgodno te sretnem. to franko-german ne razume. nije razumeo ni persijanac. razumeo je tatarin, pa je palio gradove, nikad crkve, i nikad groblja. zato je ziveo dugo i plodotvorno... sve dok se nisu stvarno sreli.

citaj darijev pohod na skite pa ces razumeti zasto rusija nikad nije pokorena. pa ni od strane tatara.
 
PAC-PAC:
Еремита, за Бл-а сам знао да је неписмен и ограничен али ти си ме скроз изненадио, јеси ли можда прочитао читав текст и приметио иронију прем политици појма Трећег и било које Рима и латинског принципа уништавања хришћанства?!
У сваком случају иди с милим Богом.

Ја не гледам у пасуљ, него у екран... а ако је "иронија" онда је требало или да ставиш наводнике, или болд, или италик, или неког смајлија... :confused:

п.с. Бл није "неписмен, нити ограничен" !...
 
PLESsitnihDEMONA:
БЛ,pa ko je stariji pravoslavlje ili Gospod? Ko koga tu treba da prizna? Ne stojiti ti ovo sto si napisao.
ПА ГОСПОД ХРИСТОС НАМ ЈЕ ДАО ПРАВОСЛАВЉЕ
-------------------------------------------------------------------------------------------------
КОНАЧНИ ОБРАЧУН
револуција-евроазија-традиција
 
Бл,mislim da ne postoje nikakvi dokazi (osim mozda kod SPC) da nam je Isus dao bas pravoslavlje.
Isus nam je dao veru,a mi ljudi smo jednu jedinstvenu veru podelili na vise crkava. Po tome moze slobodno da se zakljuci da je crkva sam djavo,jer je podelio sve hriscane i jos gore suprotstavio ih jedne drugima.
Bog je jedan i nije samo nas,ako sto nije ni samo njihov. Lopov je lopov,ubica je ubica,lazov je lazov...i tako redom.
 
PLESsitnihDEMONA:
Бл,mislim da ne postoje nikakvi dokazi (osim mozda kod SPC) da nam je Isus dao bas pravoslavlje.
Isus nam je dao veru,a mi ljudi smo jednu jedinstvenu veru podelili na vise crkava. Po tome moze slobodno da se zakljuci da je crkva sam djavo,jer je podelio sve hriscane i jos gore suprotstavio ih jedne drugima.
Bog je jedan i nije samo nas,ako sto nije ni samo njihov. Lopov je lopov,ubica je ubica,lazov je lazov...i tako redom.
Mnogo puta ponovljeno - nismo je podelili nego su se otudjivale redom koji nam je poznat. Velika je razlika i jako je bitno ovo znati.
 
PLESsitnihDEMONA:
Бл,mislim da ne postoje nikakvi dokazi (osim mozda kod SPC) da nam je Isus dao bas pravoslavlje.
Isus nam je dao veru,a mi ljudi smo jednu jedinstvenu veru podelili na vise crkava. Po tome moze slobodno da se zakljuci da je crkva sam djavo,jer je podelio sve hriscane i jos gore suprotstavio ih jedne drugima.
Bog je jedan i nije samo nas,ako sto nije ni samo njihov. Lopov je lopov,ubica je ubica,lazov je lazov...i tako redom.
Лоше мислиш, тј. у заблуди си.
ХРИСТОС ЈЕ ДАО ПРАВОСЛАВЉЕ И ДОКАЗ СУ СВЕТИТЕЉИ
 
Ti mi kazes da sam ja u zabludi? Odakle tebi pravo i kosi ti da mi kazes da sam ja u zabludi?
To kako se ti izrazavas po pitanju vere je klasicno mudzahedinsko izrazavanje,a to je poubijati nevernike.
Ne mozes da me ubedis da je Bog=crkva! To za mene nema veze s vezom.Bog je Bog,a crkva je najobicnija beskrupulozna birokratija.
Opet ponavaljm,ne treba mi posrednik izmedju mene i Boga. Ja verujem u Boga,ali ne verujem u crkvu.
 

Back
Top