Специјалци Трећег Рима

Poruka
22.423
27. март је Дан сећања на жртве депортације.
У марту 1920. г. – пре 85 година – 35 хиљада ставропољских и терских козачких породица протерано је из Северне Осетије у степе Ставропоља

Руско козаштво није ништа друго до делотворно практично оличење руске идеје у одупирању околним непријатељским снагама.
Козаштво није етнос, није националност нити сталеж. Сматрати тако – значи умањити достојанство и подвиг нашег козаштва које има васељенски значај на ваги историје. Козаштво је самоорганизовани, најделотворнији, најодважнији и најпожртвованији део богоносног руског народа који је развио посебно устројство живота и службе, и који је запала мисија да служи Божјој замисли о Русији као Трећем Риму који задржава светско зло.
Духовним и војничким подвигом наших предака и верношћу Закону Божјем наша је васељенска православна империјална државност од Бога заслужила посебно позвање у људској историји – да пружа отпор злу у свим његовим испољавањима, те управо зато историјски живот и мисију козаштва чини непрестани рат против сила зла и управо је зато козак пре свега одважан ратник. Без тог служења козаштво би изгубило смисао свог постојања и претворило се у ситан егоистички народ попут многих – управо ка томе воде како самостијники-казакијци (самостијники – украјински: индипендисти, присталице независности), тако и светске закулисне снаге које такве теорије уводе у стремљењу да отклоне све препреке светској превласти и жељи да ослабе како козаштво тако и Русију у целини.

kaz2.jpg
 

Prilozi

  • korica.jpg
    korica.jpg
    30,9 KB · Pregleda: 2
pr1144.jpg




Тешка ракетна крстарица на атомски погон «Киров», пројекат 1144.2 разрађена је и изграђена у Балтичким заводима у Санкт-Петербургу. Бродови тог типа омогућавају уништавање крупних надводних мета и заштиту поморских јединица од противничког напада из ваздуха и подморница.
Тренутно се у оперативном саставу флоте налазе два брода типа «Киров»: «Адмирал Нахимов» (изградња завршена 1988.г.) и «Петар Велики» (1995.г.). Два раније изграђена брода («Адмирал Ушаков» (до 22. априла 1992.г. – «Киров») и «Адмирал Лазарев» (до 1992.г. – «Фрунзе»)) нису више у борбеном саставу флоте.
1. Ракетно наоружање
2. Противваздушно ракетно наоружање ( Брод поседује противваздушни комплекс С-300Ф; постављено је 12 лансера и 96 ракета с вертикалним лансирањем.)
3. Противваздушно ракетно-топовско наоружање ( Брод је опремљен противваздушним ракетно-топовским системом «Кестен»)
4. 130-мм артиљеријска оруђа
5. 30-мм артиљеријска оруђа
6. Хеликоптери
7. Противподморничко наоружање
8. Енергетско постројење и маневарска својства
 
Пријатељу, гадим се Рима као персонификације без обзира о ком је издању реч а и ти би мало могао да припазиш на шта се ложиш већ ако си православац.
Рим и његова отпадност у виду заблуделог римског епископа је крање негативан појам и није ми јасно због чега га покушаваш да га представиш у бољем издању ако знамо да из њега у теолошком смислу никада ништа добро није изашло ма о ком се издању радило?!
И Трећи Рајх је Трећи Рим.
 
Хммм, па мора
Како ствари стије:
Руски Патријарх тражи да се ВАСЕЉЕНСКА ПТРИЈАРШИЈА ПРЕНЕСЕ ИЗ ЦАРИГРАДА У МОСКВУ, а уз то има и право, по мом.
Русија се ВОЈНО И ЕКОНОМСКИ БРЗО ОПОРАВЉА, МНОГО ПРЕ АРГЕНТИНЕ ИСТЕРА ММФ.
ВОЈНА СИЛА БР. 1
ПРАВОСЛАВЉЕ СЕ ОБНАВЉА НЕВЕРОВАТНОМ БРЗИНОМ
А КАКО ИЗГЛЕДАЈУ СТВАРИ 3 Св.РАТ ЈЕ НЕИЗБЕЖАН
 
Pitanje Kozashtva je danas u rusiji jedno od veoma ozbiljnih politickih pitanja, buduci da vladajuca struja upravo razradjuje povratak Kozaka u politicki i bezbednosni sistem drzave. drugim recima - Kozaci bi uskoro mogli da postanu kicma unutrasnje i pogranicne bezbednosti, sa sve povratkom na sistem 'vojnih krajina' duz cele juzne i istocne granice rusije. formalno, jedan prilicno velik savet atamana je zvanicno uputio zahtev za preseljenjem u bilo koji od kriznih juznih regiona.
onaj ko zna sta je Kozak, razumece koliko je ova tema politicka.

p.s. a brod se u tu pricu uklapa samo kao deo opsteg trenda :) ali trebalo bi ga skloniti, ako je namera da se diskutuje o Kozastvu
 
Колико се ја разумем у географију а и у теолошку географију, Рим је Рим а Цариград је Цариград, поготову што је Моска одувек била Москва.
Нити је Цариград икада хтео да постане Рим нити је то било изводљиво пошти је све стигло преко Цариграда а не преко Рима, толико о географији.
Да су Немањићи хтели да будемо Рим онда би се крстили и помазали у латинској небулози а не у Истинској Цркви, толико о теологији.
И немој више да шириш будалаштине по форуму и да нас брукаш пред светом јер по твојој логици ми смо у ствари одувек хтели да будемо римљани коминтерновске провенијенције али у позитивној варијанти само то нисмо знали да испољимо.
Иди бегај.
И одкад је то Рим број један?!
 
jomini:
Ne ovome bi, bez uvrede BL, i Gebels pozavideo... ''Nemačka pobeđuje na svim frontovima'', sećate se?
МА ПУСТИ МЕ РАДИМ ЗА МОСКВУ

" У својој задивљујућој и лепој историји наше је козаштво у ствари и извело геополитичко чудо Трећег Рима, пионирски раширивши пространство доличне православне државности на шестину Земље. Најважнији услов за тај подвиг била је верност Православљу и за то је као награда добијена Божја помоћ, без које би то геополитичко чудо било немогуће.
И лична неустрашивост козака-ратника заснивала се пре свега на дубокој вери у Бога и тежњи да служи Руској ствари као Божјој ствари чак и по цену свог земаљског живота.
И уопште, читава је Руска војска одувек била више од обичне војске. Руска војска се разликовала од армија других земаља света по томе што није штитила само материјалне и територијалне вредности и националне интересе своје земље, него и васељенску задржавајућу државност Трећег Рима, која спречава ширење светског зла и греха као норме."
 
PAC-PAC:
Колико се ја разумем у географију а и у теолошку географију, Рим је Рим а Цариград је Цариград, поготову што је Моска одувек била Москва.
Нити је Цариград икада хтео да постане Рим нити је то било изводљиво пошти је све стигло преко Цариграда а не преко Рима, толико о географији.
Да су Немањићи хтели да будемо Рим онда би се крстили и помазали у латинској небулози а не у Истинској Цркви, толико о теологији.
И немој више да шириш будалаштине по форуму и да нас брукаш пред светом јер по твојој логици ми смо у ствари одувек хтели да будемо римљани коминтерновске провенијенције али у позитивној варијанти само то нисмо знали да испољимо.
Иди бегај.
И одкад је то Рим број један?!
ЗАјеби СРБИНЕ, КАЖЕ СЕ ТРЕЋИ РИМ; АЛИ НИЈЕ РИМ.
ЖАЛИ СЕ ПАТРИЈАРХУ МОСКОВСКОМ И ЦЕЛЕ РУСИЈЕ
 
hehe nemoj biti tako ubeđen...

ima jedna zanimljiva epizoda south park-a,nebitan je tok priče uglavnom neko pita boga
koja religija je prava?koje veroispovesti su oni koji ulaze u raj?
a bog odgovori mormoni:lol:
pa ti vidi,to ti je sve glupo postavljeno,sve te dogme,samo jedna religija je prava itd.
 
Elvin:
hehe nemoj biti tako ubeđen...

ima jedna zanimljiva epizoda south park-a,nebitan je tok priče uglavnom neko pita boga
koja religija je prava?koje veroispovesti su oni koji ulaze u raj?
a bog odgovori mormoni:lol:
pa ti vidi,to ti je sve glupo postavljeno,sve te dogme,samo jedna religija je prava itd.
Морони?
Ја причам озбиљно и имам доказе
 
А што бих се жалио њему кад ја као Србин имам и своју Србију и своју СПЦ и свог Патријарха Српског?!
Докле бре да се нудимо около као задње фуксе да будем другима сића за поткусуривање?
Заболе ме бре за све наставке Рима, Србија и тачка.
 
PAC-PAC:
Колико се ја разумем у географију а и у теолошку географију, Рим је Рим а Цариград је Цариград, поготову што је Моска одувек била Москва.
Нити је Цариград икада хтео да постане Рим нити је то било изводљиво пошти је све стигло преко Цариграда а не преко Рима, толико о географији.
Да су Немањићи хтели да будемо Рим онда би се крстили и помазали у латинској небулози а не у Истинској Цркви, толико о теологији.
И немој више да шириш будалаштине по форуму и да нас брукаш пред светом јер по твојој логици ми смо у ствари одувек хтели да будемо римљани коминтерновске провенијенције али у позитивној варијанти само то нисмо знали да испољимо.
Иди бегај.
И одкад је то Рим број један?!

У праву је БЛ...
РАС-РАСе...у бројним теолошких расправама за Москву се каже да је "ТРЕЋИ РИМ - А ЧЕТВРТОГ ВИШЕ БИТИ НЕЋЕ"...не мисли се буквално на некакву везу са римокатолицима ВЕЋ НА ЦЕНТАР ХРИШЋАНСТВА СВЕТА...

Та изјава се први пут појавила када је почетком 15.века Византијска принцеза Софија Палеолог као мираз своме супругу великом кнезу Ивану 3. донела грб двоглавог белог орла - а Русија га је прихватила јер је себе сматрала ЛЕГИТИМНОМ НАСЛЕДНИЦОМ ВИЗАНТИЈЕ - што и јесте.
 
PAC-PAC:
А што бих се жалио њему кад ја као Србин имам и своју Србију и своју СПЦ и свог Патријарха Српског?!
Докле бре да се нудимо около као задње фуксе да будем другима сића за поткусуривање?
Заболе ме бре за све наставке Рима, Србија и тачка.
КАКО МИСЛИШ ДА СЕ МИ САМИ ОДУПРЕМО:
МУСЛИМАНИМА; ЛАТИНИМА И ДР. СЕКТАШИМА??????

УЈЕДИЊЕНО ПРАВОСЛАВЉЕ И ПРАВОСЛАВНА ЦАРЕВИНА ТО ЈЕ СПАС
 
eremita:
У праву је БЛ...
РАС-РАСе...у бројним теолошких расправама за Москву се каже да је "ТРЕЋИ РИМ - А ЧЕТВРТОГ ВИШЕ БИТИ НЕЋЕ"...не мисли се буквално на некакву везу са римокатолицима ВЕЋ НА ЦЕНТАР ХРИШЋАНСТВА СВЕТА...

Та изјава се први пут појавила када је почетком 15.века Византијска принцеза Софија Палеолог као мираз своме супругу великом кнезу Ивану 3. донела грб двоглавог белог орла - а Русија га је прихватила јер је себе сматрала ЛЕГИТИМНОМ НАСЛЕДНИЦОМ ВИЗАНТИЈЕ - што и јесте.
СПАСИ БРАТЕ, НИКАКО СЕ УБЕДИТИ СА ЉУДИМА
 
Ако ћемо право и по хералдици онда смо ми због оцила и због пепељастог двоглавог орла још легитимнији наследници Византије.
Рим је био и остао политички центар хришћанског света.
 

Back
Top