Spavanje i zdravlje

Ja licno mislim , citajuci ovo sve , da je za ceo taj problem kriva elektrika i uopste razvoj civilizacije. Dok nije bilo struje , legalo se kad se spusti mrak i spavalo se do svitanja , kada se moglo opet nesto raditi.
Znaci , po meni jednostavno treba zamraciti , ugasiti sva svetla i elektricne aparate "uzbunjivackog tipa " (tv, radio......) i leci u 22 sata . Biti uporan i posle izvesnog vremena priroda ce odraditi svoje.
U cemu je razlika u ucenju nocu i ucenju pre podne? To mi bas nije jasno , aj da se nema vremena danju pa kao nadoknadjujes nocu , ali kaze postavljac teme onda spava do podne posle ucenja. Znaci ima vremena.

Mozda je problem u nesvesnom izbegavanju ukucana;)

Razlika u ucenju nocu i danju je velika, bar u mom slucaju.
I ja sam student trece godine i pored studija sebi sam nabacio jos mnogo, mnogo drugih obaveza.
Ono sto je najgore kad neko pocne da uci, je kad ga prekinu, a to se danju desava toliko cesto da i samo ucenje postaje besmisleno. Druga stvar, nocu nema zive duse, nema sirena, auta, komsija koji urlaju... telefon cuti k'o zaliven, skoro pa apsolutna tisina i meni idealno vreme za ucenje, jer me satima nista ne prekida, pa mogu da ucim koliko hocu i koliko mogu.

Druga stvar, ne znam koliko su istinite price o tome da je bolje spavati nocu nego danju, ali ja vec 7-8 godina konstantno lezem kasno i kad nemam obaveza retko se budim pre 11-12h (uglavnom spavam oko 6-7h). Kad moram da ustajem ujutru, i spavam samo 2-3h, cim ugrabim slobodnu priliku po danu, odapnem bar 5h i nocu opet ista prica...
Ukoliko spavam 4-5h, pa ustanem, onda ni ne spavam danju, vec opet sacekam 4-5-6 ujutru, pa spavam 8-9h...
Nikada nikakvih problema nisam imao zbog toga sa zdravljem ili bilo kakvim vidom psihickih poremecaja, jednostavno mi vise odgovara da funkcionisem nocu i ne verujem da cu se u skorije vreme promeniti.
 

Back
Top