Spajanje porodice u Nemackoj

Raspalio sam iz svih oruzja kako bih dosao do te informacije.

Na kraju je i jedna kancelarija nemackog ministarstva inostranih poslova bila ljubazna da mi javi da je sve ok sa zahtevom. Oni obicno daju informaciju za slucajeve preteranog cekanja na vizu nakon termina, ali je covek bio jako ljubazan i predusretljiv cak i za ovaj moj slucaj pre termina, i jako sam mu zahvalan za feedback:

509-visa@zentrale.auswaertiges-amt.de

Stefan Abraham
 
Kako nije, ja sam uspeo decu da upisem u nemacku gimnaziju, gde su rekli da ce cekati neko vreme. Morao sam da ih ispisem iz srpskih skola, jer su mi one dale rok da odlucim sta i kako do oktobra. Ovde skole pocinju u avgustu i sada vise nisam pametan sta ce se desavati. U mojoj firmi u Nemackoj svi pitaju sta se to dogadja i zakljucuju da je to velika bruka za zemlju. Ali koliko vidim, ambasadu to ne zanima. To konzularno odeljenje se nalazi u sklopu kanadske ambasade i veliko je toliko da, prema recima sekretara ambasade, mogu da obrade 80 zahteva nedeljno. To je, grubo receno, 4.000 zahteva godisnje. A samo za godinu proteklih dana, podneto je 80.000 zahteva. Onda shvatite sta se i zasto sve ovo desava.
 
Screenshot_20191016-202638_Gmail.jpg
 
Dobar dan svima. Zanima me sledeca informacija. Zena mi radi u Nemackoj na fakultetu i ima ugovor na 3 godine, i aplicirace za plavu kartu u januaru s obizrom da ce joj tada biti da je radila barem godinu dana na tom poslu. Ona je iz Turske isto i sada bih ja aplicirao za spajanje porodice. Da li moram zapravo da apliciram za spajanje porodice ili mogu i ja preko nje da dobijem plavu kartu ili vizu? Da li isto moram da polozim nemacki jezik A1 nivo gete taj test, s obizrom da znam nemacki na nekom B1 nivou. I vec imam nemacko radno iskustvo od 3 meseca u restoranu, a zavrsio sam fakultet za profesora matematike. Zanima me isto da li cu ako apliciram za spajanje porodice morati da cekam godinu dana? Hvala unapred.
 

Back
Top