Sove

1ooooooo.jpg
 
5cf877b16589f41a43e5d1d4b3ld--kartiny-i-panno-psihodelicheskoe-lesnoe-polotno-mystic-owl.jpg


- - - - - - - - - -

product-image-588458032_1024x1024.jpg



Da li su sove zasticena vrsta u Srbiji?

pre 3-4 godina 1 sova je dosla u mom kraju tj. na mojoj kuci sto sam kasnije shvatio, do sledece godine bilo ih je bar 4-5, sada su verovatno u istom broju.

inace za poslednjih 20 godina sam siguran da nikada nisam video sove u mom kraju ali eto od pre 3-4 godina su dosle. Nekoliko puta su upadale u odzak pa smo ih vadili, neverovatno je kada ih gledas uzivo i njihov let je besuman sto deluje NEREALNO :D
 
Sve vrste sova u Srbiji, a ima ih 10, ubrajaju se u strogo zaštićene životinje koje je zabranjeno ugrožavati na bilo koji način. Takođe, Zakonom o zaštiti prirode zaštićena su i njihova staništa. Apsolutno je zabranjeno bilo kakvo uznemiravanje, uzimanje jaja, ubijanje, držanje u zarobljeništvu... Kazne za ubijanje sova iznose 200.000 dinara za svaku jedinku


borba sove i sokola oko plena

180329.jpeg



180328.jpeg

( telegraf.rs)
 
Poslednja izmena:
Da li su sove zasticena vrsta u Srbiji?

pre 3-4 godina 1 sova je dosla u mom kraju tj. na mojoj kuci sto sam kasnije shvatio, do sledece godine bilo ih je bar 4-5, sada su verovatno u istom broju.

inace za poslednjih 20 godina sam siguran da nikada nisam video sove u mom kraju ali eto od pre 3-4 godina su dosle. Nekoliko puta su upadale u odzak pa smo ih vadili, neverovatno je kada ih gledas uzivo i njihov let je besuman sto deluje NEREALNO :D
ja sam videla veliku sovu na sred pločnika ispred podrumskog prozorčića,, verovatno vreba miša
Iako živim u centru, okružena sam sa 4 parka, pa otud i sove
A leti ih noću čujem kako se udvaraju
 
Imam nešto vrlo slično ovom
@Nina, a ja baš htedoh da te pitam je si li pisala o šumi
Ja volim i pratim tvoju temu o znamenitostima Beograda, ali ne pamtim uvek ni šta sam ja pisala a kamoli drugi:zstidljivko:


Jewelry_Greek_31mm_r.jpg
 

Back
Top