Solidarisanje

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
336.680
Verujem da ste cesto u situaciji da slusate od rodjaka, prijatelja, komsija da imaju problema ali ne jednnom vam bude neprijatno jer vi niste u takvoj situaciji.Izbegavate da im kazete da vi nemate takvih velikih problema a da i kada imate to resavate tiho i bez pompe.Pri tom imate osecaj da i oni ocekuju da je i vama tesko da bi njima bilo lakse.

Da li se ovo i vama desava da izbegavate da se slodarisete jer vam je neprijatno
 
Meni bude neprijatno ako ne mogu pomoći, bez obzira što sam svesna da niko nije svemoćan.
Svejedno mi bude neprijatno.
Još neprijatnije mi bude ako sebi dozvolim da kažem da to i nije nerešiv problem, a umem to, nažalost.
Verovatno zbog ogromnog iskustva, što mi ne daje pravo.Naučila sam kroz godine iza sebe da bar oćutim i saslušam.
Neobično je što malo ko hoće da čuje, a još manje nešto nauči od ljudi od kojih bi imalo šta.
Pogotovo vredno nauka je šta ne treba.
Čovek valjda uči samo iz sopstvenih iskustava i svakome je svoja muka najteža, ma koliko sitna bila.
 
Pri tom imate osecaj da i oni ocekuju da je i vama tesko da bi njima bilo lakse.

Da li se ovo i vama desava da izbegavate da se slodarisete jer vam je neprijatno
Ne želim da moja draga osoba izgubi veru u sebe, da dugo i mnogo pati.
U nekim situacijama zaista ne znam kako bih osobu utešila, kao u slučaju gubitka važne osobe, kad nekoga više prosto nema među živima. Tada želim da zagrlim osobu, najviše ćutim i slušam i pomognem više fizičkim prisustvom, uhom za slušanje, nego nekim mudrim rečima.
Izgubila sam i sama ljude koje sam mnogo volela, ali sam uglavnom sebi nakon prvobitnog šoka pomogla mišlju: "Pa, čekaj, moja majka ne bi volela da se slamam i uništavam od onog trenutka kad više nje ne bude, i da je ona razlog tome.", i tako nešto spomenem pažljivo usput onima koji prolaze kroz slično.
Sve ostalo u životu ima bolji i efektivniji lek.
Ipak... treba se paziti ljudi koji su prosto... na svakodnevnom nivou, bez velikih razloga, realno, toksični, nesrećni i okrenuti ka mračnoj strani. Ljubomorišu, mrze i neraspoloženi su tek onako.
E, pa... nek' izvinu, ali sa njima ne mogu da se solidarišem i otkidam sebi dobar deo dana i svog lepog raspoloženja da bih im davala za pravo i saučestvovala u kreiranju nekog našeg-pu, pu, pu-zajedničkog stava prema ljudima i svetu!
 
Ja sam od onih koji saslušaju i pokušavaju da daju savet, mada to i nije uvek pametno. Nekada ljudi hoće samo da se izjadaju a ne da ih neko smara savetima. Zato sada samo saslušam, ako potraži savet ili pomoć, tu sam ako mogu da pomognem. Jer ako ti se već neko požali, mislim da podsvesno traži neku vrstu pomoći, ne moram da budem u takvoj situaciji da ne bih bar saslušala čoveka.
 
to je ta komotna uloga žrtve kojoj mnogi refleksno pribegavaju kad ti se neko žali da ima probleme udri u kuknjavu kako su tvoji problemi 3 x gori od problema te osobe na taj način i sebe predstavljaš kao žrtvu koju gomiletina uglavnom neće tek tako da napada za razliku od onih koji to nisu da ne pričam o finansijskom aspektu jer kukači obično hoće recimo i neke pare na zajam itd.pa je korisno iskukati kako si ti zapravo u goroj situaciji od početnog kukača
 
to je ta komotna uloga žrtve kojoj mnogi refleksno pribegavaju kad ti se neko žali da ima probleme udri u kuknjavu kako su tvoji problemi 3 x gori od problema te osobe na taj način i sebe predstavljaš kao žrtvu koju gomiletina uglavnom neće tek tako da napada za razliku od onih koji to nisu da ne pričam o finansijskom aspektu jer kukači obično hoće recimo i neke pare na zajam itd.pa je korisno iskukati kako si ti zapravo u goroj situaciji od početnog kukača
Primjetio sam da ljudi koji se puno žale, e na njih se objektivno mogu žaliti oni koji se ne žale ili barem ne puno. Bježite od ljudi koji se puno žale i lako zaplaču.
 
Verujem da ste cesto u situaciji da slusate od rodjaka, prijatelja, komsija da imaju problema ali ne jednnom vam bude neprijatno jer vi niste u takvoj situaciji.Izbegavate da im kazete da vi nemate takvih velikih problema a da i kada imate to resavate tiho i bez pompe.Pri tom imate osecaj da i oni ocekuju da je i vama tesko da bi njima bilo lakse.

Da li se ovo i vama desava da izbegavate da se slodarisete jer vam je neprijatno
Ali zašto bi ja rekao da mi je teško ako nije? Ako kažemo da je i nama teško i to utješi onu prvu osobu, znači li to da se ta osoba hrani tuđom nesrećom?
 
Verujem da ste cesto u situaciji da slusate od rodjaka, prijatelja, komsija da imaju problema ali ne jednnom vam bude neprijatno jer vi niste u takvoj situaciji.Izbegavate da im kazete da vi nemate takvih velikih problema a da i kada imate to resavate tiho i bez pompe.Pri tom imate osecaj da i oni ocekuju da je i vama tesko da bi njima bilo lakse.

Da li se ovo i vama desava da izbegavate da se slodarisete jer vam je neprijatno
Nisam ljubitelj tih seljačkih kukumakajučih fora.🤮
Ako neko stalno kukumače ljubazno bih mu skrenuo pažnju da su to njegovi problemi, ne moji i neka ih samostalno rešava. 😁
Ako mogu nešto malo da pomognem to je okej.👍

Takvi što kukumaču obično traže pozajmice, a ponekad je to samo deo njihovog ponašanja.😩
Ne znaju šta će sa sobom jadni pa kukumaču.🙄

Pomogo bih možda alko mogu savetima ili i kešom po potrebi, ali sigurno ne bih kukumakao zajedno sa njima 🤣 bez preke potrebe i čisto da se uklopim u društvo.😂

Meni su to ljudi za izbegavanje.
 
Verujem da ste cesto u situaciji da slusate od rodjaka, prijatelja, komsija da imaju problema ali ne jednnom vam bude neprijatno jer vi niste u takvoj situaciji.Izbegavate da im kazete da vi nemate takvih velikih problema a da i kada imate to resavate tiho i bez pompe.Pri tom imate osecaj da i oni ocekuju da je i vama tesko da bi njima bilo lakse.

Da li se ovo i vama desava da izbegavate da se slodarisete jer vam je neprijatno
Ne u tom smislu da kažem osobi nisi jedini/na i meni se dešava...Solidarišem u smislu da saslušam osobu,dam savjet ili mišljenje,jer razumijem te ljude koji imaju potrebu da muku podijele. Međutim desilo mi se 1x da je jedna osoba izgubila svaku mjeru,pretjerala sa tim jadanjem duže vremena i izgubila sam strpljenje. Mene je nerviralo i to što savjete ne posluša,uradi sve po svom i onda eto je opet meni sa istom pričom. Jedva sam se iz toga iščupala.

Kad mene nešto muči,ja ne volim da dijelim sa drugima. Ako neko nešto i primjeti čak me i iziritira ako krene da me propituje šta me muči. Ja to najviše volim sama,da me ostave svi na miru.
 

Back
Top