sokantno !!??

codemaker:
Alo covece - ovde se govori o NACINU na koji se jadne zivotinje ubijaju!
Nemoj poredjivati lanac ishrane u prirodi sa NESPOTREBNIM mucenjem zivotinja!
Kad neka zivotinja ubije drugu radi hrane, to je jedna stvar, prirodni proces. Ako covek ubija zivotinje radi ishrane, opet proces koji se ne moze izbeci (pri cemu nastaju i nus-proizvodi kao sto koza ili krzno)

Ovde se govori iskljucivo o NACINU na koji se zivotinje ubijaju radi dobijanja njihovog krzna. A da bi krzno bilo "sto boljeg kvaliteta", zivotinje moraju biti ZIVE dok is cerece i seku i deru!
Ako ces TO da uporedjujes sa medvedom koji ubije zivotinju da bi preziveo, svaka ti cast!
Da li bi ti mogao onako da mucis one zivotinjice? Ako bi - onda...... nemam reci.
Da ne pričamo o treskanju o zemlju da bi se životinja onesvestila...
A koje su to životinje?
 
citiracu drugarov post sa jednog drugog foruma gde smo raspravljali o istoj stvari...:

""""vec neko vreme studiram veterinu, i vec sam sesta godina tamo, tako da sam imao vezbe u klanici prosle godine i gledao sam svake nedelje kako se krave i svinje uredjuju od stale do snicli.

Krave se osamucuju tzv. "Shremerovim pishtoljem" (izlece klip precnika oko 1 mm i probija lobanju) jer je to humani nacin klanja, pa se tek onda pusta krv i kaci zivotinja na dizalicu.To se radi zato sto ta igla kad probije lobanju, preseca u mozgu razne centre, i zivotinji samo radi srce kad padne na zemlju - to je "humani" nacin ubijanja (tako su nas ucili), mada i to deluje jako tesko za posmatraca, jer mislim da taj bik(krava, june) zna sta ga ceka.Vidi mu se po ocima Sad .
Koza se skida tek kada je zivotinji ispustena sva krv i kad joj je i srce mrtvo.

Kod svinja je isti princip, samo se za svinje ne koristi Shrem. pisht.(zbog debljine ceone kosti i zbog toga sto joj je mozak daleko od kosti, pa jke u proslosti bilo gresaka pri ubijanju, i svinje su se mucile to jest osecalew su bol i bile su svesne kasnije pri ispustanju krvi), vec se koristi elektricna struja i gas CO2, pa se tek onda ispusta krv i svinja ide na shurenje.

Tako se radi po zakonu o klanicama i klanju i mesu uopste svuda u svetu ( u civilizovanim drustvima).
Nije tacno da joj se brze odere koza ako je ziva jedinka, nego oni to rade iz razloga ustede vremena, a zbog toga se u zapadnim zemljama ide u aps i odgovara se krivicno, a da ne govorim o tome da se konfiskuje imovina i zatvara fabrika za preradu koze.

Mi imamo i predmet na faxu koji se zove "Zastita i dobrobit zivotinja", ali posto je nas pravni sistem tu gde jeste, moze se i kod nas naci negde da ljudi tupim delom sekire obaraju bika, pre nego sto ga klanu..... a da za to ne odgovaraju.Npr. u Francuskoj smeju da se kolju samo u klanicama zivotinje.
Toliko za sada o nacinima klanja i humanosti.
Pozdrav """"

medjutim na kraju imamo isti rezultat koji se mnogo ne razlikuje jedan od drugog u kom imamo 2 mrtve zivotinje, mislim da su ipak do nekle patnje i muke smanjene na minimum...
 
Moj komentar.......
ZVER!!!
Postoji zver na ovome svetu,
najgora od svih a krhka ko dete.
Sve ostale zveri kad joj ime cuju,
najmracnijih slika odjednom se sete!

Ona hara zemljom vazduhom i vodom,
prepreke za nju nikad ne postoje!
Pretrcava milje svojim krupnim hodom,
a noge joj ipak nepokretno stoje.

Ta zver nema kandze al' kroz zemlju rije!
Ima slabe zube al' grize duboko!
Iza blede maske mracne misli krije!
Ima slabe oci a vidi ko' soko!

Kodeks drugih zveri za nju ne postoji,
stalno smislja nove prevare i lazi!
I kada je sita krvolocno lovi!
Za nju zakon jaceg nikako ne vazi!

I pored sve moci nikad srecna nije,
sve ostale zveri dovesce do jada!
Sa savescu svojom teske bitke bije,
ipak cesto gubi zato ce da strada!

Ova zver se krije pod imenom cudnim.
Oduvek je tako i ostace dovek!
Odgovor jos kasni za pitanjem sudnjim.
Zasto tu ZVER greskom nazivamo COVEK?!?


J.K - AnalogDigit
 

Back
Top