ŠOKANTNO: gde žive grinje

a.zato moja mama uvek sve opere šre nego što odloži za sledeću sezonu :shock:
fak grinjos party, rasturaj taj party što pre!
Ja sam nekad davno (u osn. školi) dobila nešto slično tvom čelu, samo po leđima...od yebenog jezera (kažu da su te godine kupali cirkuske životinej u njemu :shock: ) ...otišla kod lekara i dobila mesec dana zabranu sunčanja (a bilo LETO! :shock: ) plus dva puta dnevno temeljan kupanjac pa mazanjac nekim rastvorom žutjkastim, a posle toga ISKUVANE majice...ujutro i uveče :cry:
ALI: nije se nikad više pojavilo :D
bilduj imunitet smesta :idea: Limun, kivi, meda i puuno vode da ubrzaš metabolizam!
Sinopen..to kad imaš alergijsku reakciju na ujed komarca...to znam bre! 8) Nesnosna sam kad idem u prirodu - sve nosim, autan u stiku, gelu i u spreju, pa poseban labelo anti - komarčanski, plus sinopen i nešto za smirenje ako popiZdim od češanja :P
 
Dunav stagnira, tocheno pivo razvodnjeno, situvacija stabilna...

Di smo stali... E, ja sam se samo jednom u zivotu osuo, i to kad sam bio u H. Novom. Nisam bio jedini, svi iz ekipe smo imali neke bubuljichichitze po telu. Ispostavilo se da je od vode. Prljavo, bre, pliva motorno ulje po povrshini, u svim duginim bojama. Nikad vishe Herceg N.
 
Raindog, meni se nesto slicno javilo pre dve godine, spricali me sinopenom i urbazonom, povuce se i ujutru ponovo, jos gore, i tako 3 dana.
Posle su mi zabranili da jedem sve sto se jesti moze, i resili problem, po principu ako nista ne jedes neces ni dobiti alergiju od neke hrane.
Kada se tako javi na velikim povrsinama, uglavnom je povezano i sa nekim stresom... pa ti je kao organizam napet i odreaguje na svaku glupost.
 
Ti si bre stvarno ko moja keva!I
I ona smara s tim grinjama kao:"*******(moje ime),ne grizi nokte na nogama zubima,tu je prepuno grinja".......bole me ,znam kako izgledaju,odvratno je al nisam lud na ovoj temi opet da gedam......samo dajem komentar da znam za tu abominaciju-znanje je moc,HA,HA,HA!
 
Betty:
Grinje su ljudski podstanari vidljivi ispod elektronskog mikroskopa. Larve grinja žive u korenu kose, u folikulima obrva, dlakama u nosnoj duplji, i usnim kanalima, a hrane se - kožnim izlučevinama :?
:D Čari mikrosveta. E, podsećaš me na Kirbi sektaša koji mi je jednom na prepad ušao u kuću... Taj je govorio o grinjama kao da govori o invaziji vanzemaljaca koji će nas sve pobiti :lol: :lol: :lol:
 
T628676A.jpg

DUST_MITE_INFO_PIC.jpg

dustm1.jpg

1245.jpg

dust-mite-hair.jpg

dust%20mite.jpg
 
ma sta vam je. okruzeni smo raznoraznim bakterijama i zivuljkama sa svih strana. ne mogu jos i oko toga da se tangiram. to su bre maaale grinjice...meni nista sto je majusno nije strasno, a kamoli nesto sto je nevidljivo... :D

@rain, imala sam ja neki problem sa kozom koji je navodno prouzrokovan odecom koja nije dugo nosena. nadam se da nije to u pitanju, ne dao bog nikome. neka rosea.
 
au nije..to ti je ptirijazis rozea..gljvica...pa ti je po vratu i po kozi izaslo nesot slicno lisajevima...koje se perutalo..

grinje...obozavaju namazane trepavice,,,ali ako niste znali :

GRINJE SU KORISNE!!! ako niste alergicni na njih..jer jedu ljuspice epidermisa(sloj koze koji neprekidno otpada od nas),perut i ostale organske delice koji odbacujemo kad umu....prakticno,one su cistaci organiskih prljcavstina u nasim sobama.

Radjena je jedna studija i doslo se do sledeceg zakljucka ( vrlo interesantno i bas me raduje): razmnozavanje grinja podspesuje kiseonik !!! uzete su dve grupe ispitanika(zene)..jedna grupa zena je luftirala posteljinu svako jutro na prozoru,namestala krever i slicno(kao sto rade nase mame) a druga grupa je ostavljala krevete onako kako ujutru izadje iz njih.Nakon nekog vremena ispitana je kolicina grinja u krevetima: bilo je manje grinja u krevetima koji nisu luftirani !

zivela aljkavost..sad imam opravdanje za nju ...konacno !
 
pa nesto poput boginja, ali nije zarazno.
ja sam u stvari i mislila da sam dobila boginje.
moze da se maze prvih nekoliko dana cisto da prodje svrab, ali to ne pomaze u brzem izlecenju nego mora da traje od 3 do ne znam ni ja koliko bese nedelja.
kad se jednom prelezi vise se ne pojavljuje.
tako mi je objasnila dermatolog, ne secam se sad, davno je bilo.
 
jeste!
samo sto to meni nije krenulo nadole :?
menije bila ispod grudi, ali je uopste nisam povezala sa osipom koji se naknadno pojavio.
prvo sam mislila da me je ujeo komarac.
i onda je to pocelo da raste. :o
pa sam se zalila svima u fazonu - sta je ovo, k'o da me je ujela tarantula, a ne komarac...
a ubrzo sam se osula, prvo vrat i sve ostalo...
onda odem kod lekara...skinem se...ona me pita - gde ti se prvi put pojavio osip...
ja rekoh - po vratu...
a ona ce na to - nije nego ovde, i pipnu taj medaljon.
cim doktorka pipa nije zarazno. nije nista strasno, ali trajace najmanje tri nedelje...itd...
ja u soku...bilo je leto...nista kupanje, suncanje, bazen i te fore...
 
e sad,,nesto porazavajuce ali tacno...ne predlaze se svakodnevno kupanje sapunima jer se sa koze otklanja vostani zastitini sloj...narocito je stetno kupanje onim sundjerima i pufnama koje to odlicno rade.intimni delovi,pazusne jame,noge da...ali ostalo ne..moze voda ali svakodnevno sapun NE.

to ne vazi za zube :-D
 
Dobro a jel neko od vas video buvu ?
One se hrane kao i komarci vasom krvlju , ali prvo ubrizgaju malo kiseline da se ono sto posle posisaju ne zgrusa i odvratnije su , a i daleko vece od grinja pa se niko nije nasao da kuka .... idete parkom kad zasvrbi nogica , a ono buva mozda vec zavrsila posao , zarila rilicu i posisala ono sto vam treba , a ovde mi padate u nesvest oko necega sto se i ne vidi i ne oseca ... mislim ne treba sada da pravite ovde slona od misa...
I da li ste nekada pomislili na to da bakterije i virusi zive u svakom delu vaseg tela i da mozda padom imuniteta moze da dodje do njihovog nenormalnog razmnozavanja i vaseg obolevanja , a da obarate imunitet svakom popusenom cigaretom a o drogama da i ne govorimo ... dakle sve je to sto se ovde pada u nesvest ... trla baba lan da joj prodje dan ... :lol: :lol:
 
Vragolasta Amfibija:
au nije..to ti je ptirijazis rozea..gljvica...pa ti je po vratu i po kozi izaslo nesot slicno lisajevima...koje se perutalo..

grinje...obozavaju namazane trepavice,,,ali ako niste znali :

GRINJE SU KORISNE!!! ako niste alergicni na njih..jer jedu ljuspice epidermisa(sloj koze koji neprekidno otpada od nas),perut i ostale organske delice koji odbacujemo kad umu....prakticno,one su cistaci organiskih prljcavstina u nasim sobama.

Radjena je jedna studija i doslo se do sledeceg zakljucka ( vrlo interesantno i bas me raduje): razmnozavanje grinja podspesuje kiseonik !!! uzete su dve grupe ispitanika(zene)..jedna grupa zena je luftirala posteljinu svako jutro na prozoru,namestala krever i slicno(kao sto rade nase mame) a druga grupa je ostavljala krevete onako kako ujutru izadje iz njih.Nakon nekog vremena ispitana je kolicina grinja u krevetima: bilo je manje grinja u krevetima koji nisu luftirani !

zivela aljkavost..sad imam opravdanje za nju ...konacno !

Posto se ti nesto stalno glupiras ( ma meni to ne smeta naprotiv kad ne preterujes slatka si ) moram da te pitam jel ti ovo ozbiljno ili se zezas?
da znam da smanjim luftiranje i slicno ;-)
 
ne zezam se...to sam videla na TV-u,neka naucna emisija.

sta ga znas...mozda nakon godine dana neluftiranja posteljine mozes da se pohvalis istrebljenjem svih grinja iz tvoje posteljine...

mada..verovatno ces imati druge gamadi zbog istod postupka :-D

i izvinte...ja se NE glupiram.
tacka.
 
Idi bre, Betty, ili ko postavi ovu temu... Samo mi je jos trebalo da znam kako izgledaju grinje! I ko im nadenu ime, da mi je znati... ime im je jos groznije od pipaka. Juce je svratila gospodja od koje iznajmljujemo stan - ispostavilo se da ona ima grinjofobiju, kupila je usisivac za 1000 evra da se bori sa njima, a meni je preporucila onaj od 2000 evrica - nije toliko bucan! :) :) mislim stvarno....
 
ma ništa strašno...ionako se ne vide dok ne dođu dobri ljudi - internetlije - da pojasne ko su i kakve su! :P

E, a ja sam ljubila svoju malu crnu mačkicu-repaticu-brkaticu, ceo vikend! Sad su mi sigurno puna usta mačjih ginjosa :mrgreen: hahahaha! :twisted:

...nego, amfibasta, ako one stvaraju kiseonik, je to znači da ih NEMA u zapušenom nosu? :D
 

Slične teme


Back
Top