Socijalno distanciranje, ponasanje pojedinca u doba virusa

Rayela

Legenda
Poruka
71.814
Ljudima se danas preporucuje socijalno distanciranje, a to bi znacilo da se ne druzimo ni sa kim, da izbegavamo
bilo kakve bliske susrete i sa rodbinom, prijateljima, kolegama sa posla, ali i sa slucajnim prolaznicama na ulici,
narocito u zatvorenim prostorijama, a tu je i lekarska ordicaija, ali i supermarket.

Svako od nas zna i razume da tako treba , ali u realnim situacijama to ili zaboravi, ili mu je neprijatno
da se drzi propisanog odstojanja od dva metra, a najneprijatnije je ( barem meni) kada sagovornik
to uopste u svojoj glavi ne realizuje i onda ja moram da kazem da je bolje za nas oboje ( obe, obojicu)
da se "druzimo" na dva metra odstojanja. Neki te gledaju cudno, neki su zaprepasceni i sada covek
kao pojedinac zaista ne zna kako da se ponasa u takvim situacijama.
Ja licno stanujem u zgradi sa liftom, mali lift, a i ima 12 stanova, od juce prepustam lift drugim ljudkma,
obicno je jedna ili dve osobe jer ja imam psa i ne bih da nas bude u liftu vise od jedne osobe ( as nije osoba
a i ne prenosi virus).

Kako i sta vi radite i kako se ponasate u vreme virusa sa prijateljima, rodjacima?
 
Ljudima se danas preporucuje socijalno distanciranje, a to bi znacilo da se ne druzimo ni sa kim, da izbegavamo
bilo kakve bliske susrete i sa rodbinom, prijateljima, kolegama sa posla, ali i sa slucajnim prolaznicama na ulici,
narocito u zatvorenim prostorijama, a tu je i lekarska ordicaija, ali i supermarket.

Svako od nas zna i razume da tako treba , ali u realnim situacijama to ili zaboravi, ili mu je neprijatno
da se drzi propisanog odstojanja od dva metra, a najneprijatnije je ( barem meni) kada sagovornik
to uopste u svojoj glavi ne realizuje i onda ja moram da kazem da je bolje za nas oboje ( obe, obojicu)
da se "druzimo" na dva metra odstojanja. Neki te gledaju cudno, neki su zaprepasceni i sada covek
kao pojedinac zaista ne zna kako da se ponasa u takvim situacijama.
Ja licno stanujem u zgradi sa liftom, mali lift, a i ima 12 stanova, od juce prepustam lift drugim ljudkma,
obicno je jedna ili dve osobe jer ja imam psa i ne bih da nas bude u liftu vise od jedne osobe ( as nije osoba
a i ne prenosi virus).

Kako i sta vi radite i kako se ponasate u vreme virusa sa prijateljima, rodjacima?
Sad se odmaram.Ali cujem se i vidjam sa drugaricama i dugovima.
 
Najtuznije mi juce bilo, izadjemo da napravimo krug i od drugarice/komsinice cerka u dvoristu sa ostalom decom/ukucanima, ima ih petoro i igraju se, a ona se zaletela ka nama, moja cerka ka njoj i ja brzo povucem dete., ona jadna place Mamaaa mamaaa deca ( ima malo manje od 3 godine) i mala komsinica poce da place. Bas mi bilo krivo. Dete u kuci sa nama non stop, dosadno joj, a tamo dvoriste puno dece..
 
Srećom, imam kuću sa okućnicom i svojim dvorištem, pa je moja samoizolacija mnogo lakše podnošljiva nego da živim u stanu.
Zbog bolesti od kojih bolujem, spadam u grupu visokorizičnih, tako da su moje šetnje po dvorištu sad jedine šetnje. Volela sam duge šetnje po prirodi, nedostaje mi to.
Ne neprijatno, ali jeste bilo teško objasniti mojim blizancima, srednjoškolcima zašto njihova druženja moraju svesti na minimalna, zašto ne treba da izlaze u grad. To što ne mogu dovoditi drugare kao do sad, sami su shvatili. Od uvođenja vanrednog stanja, objašnjenja su prestala da budu potrebna. Imaju tek retke kontakte, sa najboljim prijateljima, koje su spremni i da prenesu u virtualna, kažu, ako i to bude potrebno.
Naselje u kom jesmo je veliko, a pravila koja važe u gradu su manja. Druže se ljudi (ne svi), šetaju kao i pre, stariji prednjače, ne razumevajući opasnost jer je nevidljiva, a kad bude vidljivo, za neke će biti kasno. Ispričaše mi deca za neke ovdašnje povratnike iz inostranstva koji nisu u izolaciji ( hladno su se šetali ) a došli su pre devet dana. Da li su testirani, ne znam, ali... Znak pitanja mi je u glavi.
Možda se uskoro prebacim i u sobnu izolaciju, ne samo u kućnu, moram. Ne samo zbog sebe. Zbog svojih najbližih da im olakšam brigu oko toga jesu li negde pokupili virus i doneli ga u kuću.
Jedna od mojih komšinica navratila je na kafu, sa ulaznih vrata vratih je kući. Bez osećaja neprijatnosti. Njoj je verovatno bilo neprijatno. Neka je.
 
Poslednja izmena:
Najtuznije mi juce bilo, izadjemo da napravimo krug i od drugarice/komsinice cerka u dvoristu sa ostalom decom/ukucanima, ima ih petoro i igraju se, a ona se zaletela ka nama, moja cerka ka njoj i ja brzo povucem dete., ona jadna place Mamaaa mamaaa deca ( ima malo manje od 3 godine) i mala komsinica poce da place. Bas mi bilo krivo. Dete u kuci sa nama non stop, dosadno joj, a tamo dvoriste puno dece..
Nazalost to ce ostati standardom I poslje ovoga
 
Ljudima se danas preporucuje socijalno distanciranje, a to bi znacilo da se ne druzimo ni sa kim, da izbegavamo
bilo kakve bliske susrete i sa rodbinom, prijateljima, kolegama sa posla, ali i sa slucajnim prolaznicama na ulici,
narocito u zatvorenim prostorijama, a tu je i lekarska ordicaija, ali i supermarket.

Svako od nas zna i razume da tako treba , ali u realnim situacijama to ili zaboravi, ili mu je neprijatno
da se drzi propisanog odstojanja od dva metra, a najneprijatnije je ( barem meni) kada sagovornik
to uopste u svojoj glavi ne realizuje i onda ja moram da kazem da je bolje za nas oboje ( obe, obojicu)
da se "druzimo" na dva metra odstojanja. Neki te gledaju cudno, neki su zaprepasceni i sada covek
kao pojedinac zaista ne zna kako da se ponasa u takvim situacijama.
Ja licno stanujem u zgradi sa liftom, mali lift, a i ima 12 stanova, od juce prepustam lift drugim ljudkma,
obicno je jedna ili dve osobe jer ja imam psa i ne bih da nas bude u liftu vise od jedne osobe ( as nije osoba
a i ne prenosi virus).

Kako i sta vi radite i kako se ponasate u vreme virusa sa prijateljima, rodjacima?



U ovom videu možete vidjeti primjer kolika preporučljiva distanca treba da bude između ljudi...

 
Evo i naftas Juric sumnja da je zarazen.
Igor Jurić

@lojzija


Zaražen zubar u NS. Pošto sam nedavno bio kod zubara u jednoj privatnoj klinici u NS, smatram da je važno da znam,da li je potrebno da se testiram bez obzira što nemam simptome.Nijedna institucija ne može da kaže ime stomatologa zbog “zastite licnih podataka”. I ? “Šta ćemo sad?”
1:01 PM · Mar 24, 2020·Twitter for iPhone
108
Retweets

----------------------------------------------------------------
A sta je "siromah"trazio kod zubara?Ugradjivao"jeftine" zube od "posteno zaradjenih "para.
On neka brine samo da mu se bolest ne iskomplikuje.Za ostalo tipa zabrana,karantin nemora da brine.Prvo niko mu nece smeti pisati kaznu jer ce ih proglasiti pedofilima,drugo ako mu i pisu kaznu bice jako malo kaznjen(za 30.000 l nafta stete 22.000 evra kaznjen 7 meseci nanogice,sta mislite koliko ce biti kaznjen ako prekrsi zabranu) trece ako i bude maksimalno kaznjen sta je to za njega em ih je "posteno"zaradio.
 

Back
Top