Soalna: memoari

Moj post govori o propagandi koju je koristio Milosevic. Ako si pratio stampu zadnjih dana, vidi si da i celnici NATO-a tvrde da ih je on tom polju skoro pa pobedjivao. U cemu je problem na znam. Ili mozda samo stancujes postove, reda radi.

Milosevic je koristio veoma lose propagandu, tacnije koristio je samo u Srbiji, ona nije izlazila napolje. To sto celnici NATO tvrde okaci macku o rep. Inace bombardovanje Srbije je dogovoreno jos 1995. ili 1996. na sastanku Bilderberg grupe. Vi ste im sluzili samo kao izgovor!
 
Ademe, pocinjes da vredjas inteligenciju. Pa zna se cija je bila propaganda masinerija,
sto su kasnije priznali (i porekli svoje izjave)oni koji su bili njen deo.

Pa sad... ja nemam nameru nikoga da ubedjujem u nesto sto ceo svet zna. Ja kazem kako ja gledam na nesto, a da li ces i ti tako misliti ili neces, u to ne ulazim. Svako ima pravo da misli sta hoce, dok to iskazuje na pristojan nacin.
 
Poenta je sta cinjenice govore.

Znas li ti sta su cinjenice? Covek zasniva svoje mislenje na osnovu onoga sto procita ili cuje, a veoma retko na osnovu onoga sto vidi kao ocevidac. Ako ti ja kazem da je neki Srbin ubio jednog Albanca, ali ti taj Srbin kaze da je Albanac izvrsio samoubiostvo, o kakvim ti cinjenicama govoris? Ti ces ili pokusati obejktivno analizirati nase izjave trazeci nekakav dokaz za nase tvrdnje, sto se retko desava, osim na sudovima, ili ce jednostavno pobediti tvoje misljenje o nevinim Srbima i Albancima koji su po rodjenju teroristi. Kao sto rekoh, ti veruj u sta hoces, ja "znam" sta i kako je bilo
 
Znas li ti sta su cinjenice? Covek zasniva svoje mislenje na osnovu onoga sto procita ili cuje, a veoma retko na osnovu onoga sto vidi kao ocevidac. Ako ti ja kazem da je neki Srbin ubio jednog Albanca, ali ti taj Srbin kaze da je Albanac izvrsio samoubiostvo, o kakvim ti cinjenicama govoris? Ti ces ili pokusati obejktivno analizirati nase izjave trazeci nekakav dokaz za nase tvrdnje, sto se retko desava, osim na sudovima, ili ce jednostavno pobediti tvoje misljenje o nevinim Srbima i Albancima koji su po rodjenju teroristi. Kao sto rekoh, ti veruj u sta hoces, ja "znam" sta i kako je bilo

Cinjenica je da si temu otvorio tendeciozno, da procitamo tvoje "cinjenice", uvazimo ih, prihvatimo kao nepobitne i na kraju valjda i - poklonimo se! A ukoliko to ne uradimo "pobedice nase misljenje o nevinim Srbima i Albancima koji su po rodjenju teroristi"!? Pokusavas da kontrolises svoje postove i strogo vodis racuna sta pises, trudeci se da ostavis image peacemaker-a, sto nije dovoljno da se ne bi primetili neizbistreni stavovi o "nama" i "vama". Cim se osetis sateranim u cosak, pozoves se odmah na - "ja znam" ili "moje misljenje".
Licno respektujem svacije promisljeno misljenje! Ne moram da se slozim i ne smeta mi sve dok "mislioc" ne pocne da pritiska (ponekad vrlo perfidno) da njegovo misljenje postane NASE! To je ono sto iritira i provocira ruzne reci, cak u vecini slucajeva napisu ih ljudi a da to intimno i ne misle. Ovo nije opravdanje za nepristojne postove, samo analiza da post moze biti nepristojan i kad je nakicen najlepsim recima ovog nam naseg lepog jezika.
Sto se teme tice - ne volim da znam kako su sada naprasno belosvetski sateliti postali pametni. Unesrecili su nase prostore isto onoliko koliko smo se i sami unesrecili. Radeci za dobre plate na nasim mukama, sada memoarima iskupljuju sebi mirnu savest. Sta mi imamo od toga?! Po neku temu na forumima i - toliko!
 

Back
Top