SNS: Jovanovićeve "tajkunske gazde" nervozne

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Srpska napredna stranka (SNS) ocenila je danas da iza napada predsednika Liberalno demokratske partije Čedomira Jovanovića na predsednika SNS Aleksandra Vučića "stoji isključivo finansijski interes" i pozvala je Jovanovića da saopšti javnosti ko od tajkuna stoji iza njega, dok napada Vučića.

Uvredljiv ton kojim se Jovanović obraća Vučiću pokazuje da su njegove "tajkunske gazde" nervozne zbog istraga koje se vode, navodi SNS.



http://www.021.rs/Info/Srbija/SNS-Jovanoviceve-tajkunske-gazde-nervozne.html

***********************************************************

Imperija uzvraca udarac! :per:
 
Garantujem da je današnjim nesmotrenim,neodmerenim i,ponajpre, pljuvačkim napadom na Nikolića,Vučića i Dačića,
što će reći - sam državni vrh, uzeo ašov i počeo.....
Da kopa sopstveni grob !
Napokon......

(Ako sada uspe da se odbrani, Amerikanci će javno stati u zaštitu ovog narkomana otpadnika !)
 
Poslednja izmena:
Garantujem da je današnjim nesmotrenim,neodmerenim i,ponajpre, pljuvačkim napadom na Nikolića,Vučića i Dačića,
što će reći - sam državni vrh, uzeo ašov i počeo.....
Da kopa sopstveni grob !
Napokon......

(Ako sada uspe da se odbrani, Amerikanci će javno stati u zaštitu ovog narkomana otpadnika !)

Ako...NE USPE...PUSTIĆE VODU...:per:
 
Ovi maloumnici iz SNS izgleda jos ne kapiraju da su oni sada na vlasti i da se od njih ocekuje da sprovode zakone svoje zemlje, a ne od nekog drugog. Pazi ti tu demagogiju "da Jovanovic kaze javnosti koji tajkun stoji iza njega". Znaci, da lopov kaze kako je krao a posle toga da sam sebi izrekne presudu i sprovede se na izdrzavanje kazne. A toliko godina su trazili da dodju na vlast.
 
Ovi maloumnici iz SNS izgleda jos ne kapiraju da su oni sada na vlasti i da se od njih ocekuje da sprovode zakone svoje zemlje, a ne od nekog drugog. Pazi ti tu demagogiju "da Jovanovic kaze javnosti koji tajkun stoji iza njega". Znaci, da lopov kaze kako je krao a posle toga da sam sebi izrekne presudu i sprovede se na izdrzavanje kazne. A toliko godina su trazili da dodju na vlast.

Pa reći će to Čeda ali sledećeg četvrtka ,čisto da ne ometa istražne radnje-ha,ha,ha
 
Ovi maloumnici iz SNS izgleda jos ne kapiraju da su oni sada na vlasti i da se od njih ocekuje da sprovode zakone svoje zemlje, a ne od nekog drugog. Pazi ti tu demagogiju "da Jovanovic kaze javnosti koji tajkun stoji iza njega". Znaci, da lopov kaze kako je krao a posle toga da sam sebi izrekne presudu i sprovede se na izdrzavanje kazne. A toliko godina su trazili da dodju na vlast.

:ok: Meni je smesno sve sto se najavljuje umesto da se cini.
Ili, zasto se sada pominje Cedino vlasnistvo Fidelinke i u kom smislu? Ako je tu nesto protivzakonito uradjeno, zasto je to vazno samo za partijsko saopstenje posle kritike vlasti?
Sve mi to lici na "otkrivanje izborne kradje kada pobedim" ili "saopsticu ime clana vlade koji se sastajao sa Lukom Bojovicem"...
Maksimalno racunanje na pilece pamcenje vecine gradjana.
 
Garantujem da je današnjim nesmotrenim,neodmerenim i,ponajpre, pljuvačkim napadom na Nikolića,Vučića i Dačića,
što će reći - sam državni vrh, uzeo ašov i počeo.....
Da kopa sopstveni grob !
Napokon......

(Ako sada uspe da se odbrani, Amerikanci će javno stati u zaštitu ovog narkomana otpadnika !)

SVI srpski politicari, tajkuni, kriminalci i verski vrh:

31.jpg
 
Garantujem da je današnjim nesmotrenim,neodmerenim i,ponajpre, pljuvačkim napadom na Nikolića,Vučića i Dačića,
što će reći - sam državni vrh, uzeo ašov i počeo.....
Da kopa sopstveni grob !
Napokon......

(Ako sada uspe da se odbrani, Amerikanci će javno stati u zaštitu ovog narkomana otpadnika !)

Nervoza kolega... nervoza... vidi banda da je došlo vreme zatvora... Neće čeda još dugo na slobodi...
 
Jesu hteli da uhapse Cvetkovica zato sto je neki njegov prijatelj bio sumnjiv u Agrobanci? Pa jel jesu? :roll:
Nedostatak dokaza (bolje reci, njihove zelje da uhapse Cvetkovica i time oblate DS nemaju utemeljenje u cinjenicama).

Koji prijatelj, da nije iz Ces Mekona i familije Nikezić? Hoćeš da kažeš da nije bilo nikakavih zlouptoreba u propaloj Agro banci. Ako išta Knjigovodstvo je prosta naučna disciplina, uvek se može dokazati gde su ušle, a gde izašle pare.
A to što se na našu žalost i dalje sprovodi stranačka kombinatorika na štetu države to je nešto drugo. I da članovi DS-a skloni korupciji i lopovluku nisu ništa kriminalno uradili rezultat rada poslednje njihove vlade dovoljno govori o pojedinačnoj ili kolektivnoj sposobnosti kadrova.
Državnoj revizorskoj instituciji je potrebno uz mala kadrovska pojačanja da prečešlja ceo državni aparat za 6 meseci, zašto to neko ne uradi, verovatno ne postoji ( ne politička volja ) već interes, jer bi mnogi članovi današnje vlade zajedno sa kadrovima iz Krunske na proleće sadili paprike u Padinjaku ili Mitrovici. Mene zanima da li ti to stvarno intimno misliš, ili samo pokušavaš da praviš budale od ljudi na forumu...
 
Nervoza kolega... nervoza... vidi banda da je došlo vreme zatvora... Neće čeda još dugo na slobodi...

Ovakve najave su karakteristika Vuciceve politike i to je ono sto mene obespokojava da ce se stvarno i uraditi nesto po pitanju kriminala i korupcije. Zasto "nece jos dugo" ako se sve zna sada? Zasto se to uopste i kaze tek kada Cedo nesto kritikuje?
Upravo slusam Fokus radio i VDj koji daje ocenu 3 Vladi ali bi,kaze, bila veca da nije "onih dzbalebarosa iz SPS koji nista ne rade" .
Ja znam da se deo ljudi hvata na to ali nije to dobro za sve nas. Prazne price, samohvalisanja i omalovazavanje drugih lice mi samo na predizbornu kampanju a ne na rad za dobrobit gradjana i drzave, kako se to zeli predstaviti.
 
Garantujem da je današnjim nesmotrenim,neodmerenim i,ponajpre, pljuvačkim napadom na Nikolića,Vučića i Dačića,
što će reći - sam državni vrh, uzeo ašov i počeo.....
Da kopa sopstveni grob !
Napokon......

(Ako sada uspe da se odbrani, Amerikanci će javno stati u zaštitu ovog narkomana otpadnika !)

оће ал мало сутра, пустили су низ воду и много битније играче а неће једног распалог наркомана
 
17.03.2009
BEZOBRAZNO-lider LDP krije istinu: JOVANOVIĆU OBJASNI!

Tužilaštvo i policija moraju odmah da zatraže od lidera LDP Čedomira Jovanovića da objasni poreklo imovine, apeluju predstavnici parlamentarnih stranaka. Reakcija nadležnih organa neophodna je posle javnog priznanja Jovanovića da zakup stana na Dedinju plaća 2.500 evra mesečno, da je džip „audi Q7" dobio na korišćenje od „simpatizera stranke" i da ima dodatne prihode u inostranstvu!

Naime, Čedomir Jovanović je na javno postavljena pitanja Pressa odgovorio intervjuom u „Blicu", u kome je rekao da su njegova i primanja njegove supruge Jelene sasvim dovoljna da pokriju troškove luksuznog života na Dedinju. Jovanović, koji kao poslanik zarađuje oko 100.000 dinara, tvrdi da „dodatne prihode stiče poslovima kojima se bavi godinama u kompaniji koja je minimalno prisutna u Srbiji, a mnogo više u regionu i na tržištu EU"!?! Jovanović je još rekao da je vilu u najelitnijem delu Dedinja izabrao zbog „sigurnosti porodice" jer mu se sada u komšiluku nalaze ambasade i državne rezidencije.

Lider LDP, međutim, nije objasnio u kojoj to „kompaniji" dodatno zarađuje i gde plaća porez na prihod. Takođe, Jovanović je izbegao da kaže koji mu to simpatizer daje na korišćenje basnoslovno skup novi džip.

Potpredsednik NS Dragan Jovanović kaže da je objašnjenje za luksuzan život lidera LDP „smešno i naivno".

Čime se on to bavi

- Tužilac treba da ispita odakle Jovanoviću toliki novac! Odakle mu toliki keš? Ne vozi on džip na lepe oči! Da li između njega, kao predsednika LDP, i tog simpatizera stranke postoji ugovor o korišćenju džipa? Ko plaća održavanje i registraciju?! Ko je vlasnik auta od 60.000 evra?! Zna se ko vozi tako skupe džipove, pitanje je da li je to neko ko se bavi sumnjivim poslovima? I, molim vas, kako Jovanović uzvraća na takvu velikodušnost? Da, možda, ne lobira za neke zakone u Skupštini? - pita Dragan Jovanović.

On smatra da Čeda treba narodu da objasni po čemu je tako poseban kada mu se pozajmljuju džipovi i zašto se to ne dešava i liderima drugih stranaka.

- Drugo, da li je njemu čista savest ako radi bezbednosti porodice mora da živi na Dedinju?! Čime se on to bavi? Pa, i mi ostali bavimo se politikom, a živimo k'o sav normalan svet - komentariše Jovanović, i podseća da je u ponedeljak istekao rok za prijavu poreza na lična primanja.

- Ako je na sva svoja primanja prijavio porez, nemam ništa protiv. Ali, ako to nije uradio, on mora u zatvor! - poručuje Dragan Jovanović.

Posao za tužilaštvo

Potpredsednik DSS Borko Ilić tvrdi da raskošni život Jovanovića bode oči građanima koji jedva krpe kraj s krajem, a da nemušto objašnjenje odakle mu novac „vređa inteligenciju".

- Ako neko živi luksuznije nego što je realno moguće, nadležni treba da se pozabave time. Tako je to svuda u normalnom svetu... Ako Jovanović ima dodatne prihode, on mora da ih prikaže. I neka otkrije ime velikodušnog simpatizera koji mu pozajmljuje džip. Nema potrebe da se stidi... - priča Ilić.

On smatra da se Jovanović svojim smešnim objašnjenjima ruga narodu, a naročito „mladim ljudima u koje se kune".

Portparol SPS Đorđe Milićević kaže da on kao zaposlen na fakultetu ima gotovo ista mesečna primanja kao i poslanici, ali da ne može da sredi svoje stambeno pitanje kao Jovanović.

- Ali, ako već ima dodatne prihode, neka kaže gde radi i koliko zarađuje. I to je morao negde da prijavi. Drugo, smešno mi je objašnjenje da vozi džip simpatizera stranke. To mora da je neki vrlo ostrašćen simpatizer kad pozajmljuje nov džip, skuplji od 60.000 evra! Ovde postoji indicija da je Jovanović nelegalno stekao imovinu, i tužilaštvo i policija moraju da reaguju - smatra Milićević.

Sasvim je zanimljivo da radikali imaju razumevanja za lidera LDP.

- Od voznog parka Jovanovića, koji je u opoziciji, mene više zanima otkud Đeliću 10 miliona evra i kako mađioničar Dinkić opstaje na vlasti - kaže funkcioner SRS Milorad Mirčić.

Konačno, iz bliskog okruženja predsednika Srbije Pressu je rečeno da Boris Tadić ne želi da komentariše „aferu Čeda".

- Javnost ga komentariše sasvim dovoljno, nema potrebe da i mi to radimo... - kaže izvor blizak Tadićevom kabinetu.

Ceda postenjacina :zcepanje:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Koji prijatelj, da nije iz Ces Mekona i familije Nikezić? Hoćeš da kažeš da nije bilo nikakavih zlouptoreba u propaloj Agro banci. Ako išta Knjigovodstvo je prosta naučna disciplina, uvek se može dokazati gde su ušle, a gde izašle pare.
A to što se na našu žalost i dalje sprovodi stranačka kombinatorika na štetu države to je nešto drugo. I da članovi DS-a skloni korupciji i lopovluku nisu ništa kriminalno uradili rezultat rada poslednje njihove vlade dovoljno govori o pojedinačnoj ili kolektivnoj sposobnosti kadrova.
Državnoj revizorskoj instituciji je potrebno uz mala kadrovska pojačanja da prečešlja ceo državni aparat za 6 meseci, zašto to neko ne uradi, verovatno ne postoji ( ne politička volja ) već interes, jer bi mnogi članovi današnje vlade zajedno sa kadrovima iz Krunske na proleće sadili paprike u Padinjaku ili Mitrovici. Mene zanima da li ti to stvarno intimno misliš, ili samo pokušavaš da praviš budale od ljudi na forumu...

Pa neka ide u aps ko treba, to meni nije problem. Nego, urlali su skoro i do sada su pohapsili ljude koji "pokrivaju" tek nekih 50 miliona evra kredita, i to podeljeno na vise slucajeva. Na kraju ce da ispadne da su kriva ona dvojica vestaka koji su lazno (preskupo) oznacavali objekte koji su bili uzimani za hipoteke. Otprilike, trazioc i ova dvojica ce da budu tuzeni za laz a ne za kradju.
Sto se tice drzavnog revizora - treba da bude 10 puta jaci i da ima opipljiva ovlascenja, izvrsna resenja, da ga policija prati, a ne kao sada.
 
“PORTRET JEDNE BITANGE” (ČEDOMIR JOVANOVIĆ)
23. oktobar 2012.



Retko kada je u mračnim kuhinjama srpskih obaveštajnih službi napravljen takav političko-špijunski Frankenštajn kakav je Čedomir Jovanović.

Dramaturgiju njegovog uspona, od siromašnog studenta do potpredsednika Vlade Srbije, strasnog korisnika zemaljskih zadovoljstava i poverenika britanskih obaveštajnih službi na Balkanu, osmislili su nekadašnji šefovi Državne bezbednosti.

bitanga-jovanovic_thumb.jpg

“Nekada sam bio Ciganin, a sada sam Rom, kakva divna promena u životu mom”!

Ovaj stih, tvrde upućeni, Brana Crnčević je posvetio tada mladom srpskom političaru Čedomiru Jovanoviću, jednom od najistaknutijih Roma u Srbiji.



Čedomir Jovanović je rođen 13. aprila 1971. godine u Beogradu. Osnovnu školu završio je u Beogradu, a prvi razred srednje započeo je u Devetoj beogradskoj gimnaziji, da bi se ubrzo prebacio u Treću ekonomsku školu. Diplomirao je dramaturgiju na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, 1998. godine.

U službenoj biografiji “BITANGE” Jovanovića zabeleženo je da je bio jedan od lidera studentskog protesta 1996/97. kada je stekao znatnu popularnost.

Tih dana je navodno izvesna studentkinja Mia lansirala i bedž sa natpisom “Čedo, oženi me!” što je Jovanović objašnjavao time da se ljudima verovatno dopada to što on priča.

Studentkinju Miu nikad niko nije video, a izmislili su je operativci Državne bezbednosti Srbije, koji su tada pravili imidž svom pulenu Čedi.

Jovanović tvrdi da je u to vreme bio hapšen i prebijan više puta od strane policije, mada o tome dokaza u policiji, i živih svedoka, nema.

Po okončanju protesta, sa Čedomirom Antićem i grupom tadašnjih istomišljenika osnovao je Studentski politički klub koji je podržao bojkot republičkih izbora 1997.

Demokratskoj stranci Jovanović je pristupio tek 1998. godine! A već uoktobru 2001. izabran je za njenog potpredsednika!

Učestvovao je u izbornim kampanjama u septembru i decembru 2000. godine. Tokom kampanje nalazio se na mestu šefa izbornog štaba Demokratske stranke i Demokratske opozicije Srbije. Na republičkim izborima decembra 2000. godine izabran je za poslanika u Skupštini Srbije. Čedomir Jovanović brzo napreduje do pozicije potpredsednika DS-a na koju je izabran 2001. godine.

Od januara 2001. do marta 2003. godine bio je na funkciji šefa poslaničke grupe, odnosno DOS – Reforma Srbije. Bio je najmlađi političar na toj funkciji u istoriji Srbije.

Bio je i jedan od organizatora hapšenja Slobodana Miloševića u martu 2001. godine i jedan od glavnih pregovarača o njegovoj mirnoj predaji, i potom njegovog izručenja Haškom tribunalu, 28. juna iste godine.

U Vladi Republike Srbije formiranoj nakon smrti Zorana Đinđića, 18. marta 2003. godine postao je potpredsednik Vlade Republike Srbije zadužen za evropske integracije i koordinaciju reformi.

Godine 2008. Jovanović se kandidovao za predsednika Srbije, a nakon glasanja bio je peti, sa 5,34 odsto osvojenih glasova.

Oženjen je Jelenom Savić, i otac je četvoro dece – Mihajla Lajfa, Jane Hart, Zore Fejt i Anđelije Fej.

Ne pada iver daleko od klade. Mada nikada nije demantovao da je poreklom Rom, njegova narav i život to potvrđuju.

“Imam neke drugove, poznate po tome što preziru Cigane, a poštuju Rome”, ovim stihom je Brana Crnčević opisao one koji se stide svog porekla.



Čedomir Jovanović je u politički život Srbije ušao niotkuda. Menjao je prijatelje, opredeljenja, stavove i ideje ”k’o Ciganin konje”.



Mlada “BITANGA” Čedomir Jovanović je, kao brucoš, bio sledbenik Četničkog pokreta, a potom i Šešeljev dobrovoljac na frontu.

Angažovanje mladog Čedomira na očuvanju “svetih srpskih teritorija i srpstva” opravdava i njegovo desetogodišnje studiranje dramaturgije na Fakultetu dramskih umetnosti.

Diplomu je Jovanoviću obezbedio Zoran Đinđić, kada se Čedomir 1998. godine učlanio u Demokratsku stranku.

“OPERATIVAC” DB-a:

Posle obuke od instruktora Državne bezbednosti, Čedomira Jovanovića ubacuju u studentski pokret.

Da bi ga držali pod kontrolom i oslobodili urođenog straha od policije i mase, instruktori Državne bezbednosti navlače Čedu na kokain, kojim su ga godinama snabdevali.

U vreme studentskog pokreta 1996/67. godine Čedomir Jovanović je na Fakultetu dramskih umetnosti bio tek na drugoj godini studija.

Državna bezbednost je, da se studentski pokret ne otrgne kontroli, ubacila među studente svog čoveka, Čedu Jovanovića. DB je izmislila studentkinju Miu i bedž sa natpisom “Čedo, oženi me!”

Izabranica Čedomira Jovanovića izabrana je od onih koji su, dolaskom DOS-a na vlast, iz Zoranovog uticaja otrgli njegovog ljubimca Čedu.

Tadašnjeg šefa poslaničke grupe DOS-a u Narodnoj skupštini Srbije preuzeli su saradnici engleske obaveštajne grupe, koju je predvodio tadašnji Đinđićev savetnik za bezbednost Zoran Janjušević.

U toj grupi je bio i pedijatar iz Banjaluke Mijat Savić, u to vreme direktor Republičkog fonda penzionog i zdravstvenog osiguranja.

Gospodin Savić je opelješio penzioni fond, čak je bio i pod sudskom istragom.

Njegovu Jelenu preporučili su narkomanu Čedi da bude pod kontrolom.

Za govornicom Narodne skupštine Srbije tadašnji šef poslaničke grupe DOS-a Čedomir Jovanović javno se zalagao da nove vlasti treba da omoguće mladima da imaju pravo da uživaju lake droge!

Takav stav je, kazao je Jovanović za skupštinskom govornicom maja 2002. godine, i stav Demokratske stranke!

Posle dolaska DOS-a na vlast, bolje reći nakon 5. oktobra 2000. godine, Čedomir Jovanović postaje saradnik surčinskog klana, na čijem je čelu u to vreme bio penzionisani autolimar Ljubiša Buha Čume.

On je svakodnevno u Šilerovoj, u stambeno-poslovnom zdanju Dušana Spasojevića. Dušan ga snabdeva novcem, drogom, kupuje mu džipove, odela.

Kamere su beležile Jovanovićeve dolaske u Šilerovu, a on je odlazio i u posetu Spasojeviću, dok se nalazio u pritvoru u Okružnom zatvoru u Beogradu, kada je deportovan iz Francuske.

Osim Dušana Spasojevića, dolazak bande iz DOS-a u posetu banditima iz Šilerove i bratske poljupce, snimala je i Vojna služba bezbednosti, kamerama koje su bile postavljene na zgradi Doma zdravlja.

Teško je izračunati koju količinu novca je Čedomir Jovanović dobio od surčinskog i zemunskog klana. Dušan Spasojević je umeo da zahvali onima koji su pokrivali njegove poslove.

Spasojević je za račun CIA švercovao tone heroina i kokaina za Evropu. Transporte su obezbeđivale Crvene beretke.

Kada je Čeda na početku svog uspona, kao šef poslaničke grupe DOS-a, precenio svoj uticaj i mesto u surčinsko-zemunskom klanu, Ljubiša Buha Čume zapalio mu je 2001. godine džip koji su mu mafijaši poklonili. Džip je izgoreo kod Kalenića pijace.

Bilo je to samo malo upozorenje Čedi narkomanu da zna gde je.



Čedomira Jovanovića i njegov politički projekat pomagao je i Dragoljub Marković, zvani Krmoje, čovek koji je zaradio milione na prodaji stočne hrane, Vladimir Beba Popović, kasnije šef DOS-ove kominterne, ali su ga finansijski pomagale i pojedine ličnosti iz Crne Gore, poput Duška Kneževića, takozvanog kontroverznog biznismena, vlasnika Atlas imperije, čija Atlasmont banka ima kancelariju u Beogradu na Trgu Republike. Knežević je inače i vlasnik Atlas televizije iz Podgorice i najverovatnije vlasnik brojnih preduzeća u Srbiji.

Čedomir Jovanović je planirao i kidnapovanje vlasnika Delta kompanije Miroslava Miškovića, za čiji otkup je kompanija otmičarima morala da isplati pet miliona maraka.

Kao otmičare policija je uhapsila Dušana Spasojevića i njegove mafijaše.

Čeda Jovanović je izdejstvovao da budu pušteni na slobodu.

Deo novca od otmice biznismena Miškovića, na parkingu iza beogradskog hotela “Hajat”, jedan od otmičara Dejan Milenković Bagzi je lično predao Čedomiru Jovanoviću.

Bagzi i Čeda su izašli iz svojih vozila, rukovali se, Milenković je predao crnu akten-tašnu u kojoj su bile devize. Sve se odigralo munjevito.

Na primopredaju novca kod “Hajata” Čedomir Jovanović došao je sa dva BMW.

Jedno od ta dva vozila vidi se na TV snimku od 12. marta 2003, kad Zorana Đinđića odvoze u Urgentni centar.

Iz tog vozila je neko zaustavljao saobraćaj mašući znakom “Stop!”

 

Back
Top