Smrtna kazna

blabla

Gost
Poruka
1.118
Sedim i slušam vesti upravo. Čujem da su silovali devojčicu od 15 godina. U zgradi. I pitaju susede da li su nešto čuli, a jedan bez blama kaže da jeste, ali... i ode.
Da li je moguće da neko može da čuje nešto takvo i ne uradi ništa? Ako mu je frka sam da se suoči, da li je problem pozvati policiju ili nekako skrenuti pažnju zlotvorima, da bi prestali ?
Ljudi kažu da smo jednaki ako ih osuđujemo na smrt, ali ja bih i tog što zatvara oči i silovatelje na smrt, ali prethodno na "obradu" kod voljnih zatvorenika.
Stoputa su bile ovakve teme, ali evo opet. Šta je potrebno da se desi da ljudi shvate zločin silovanja? Kada će shvatiti da neko ko može da siluje i zatvori oči, ne može da se menja? To nije kriminalno ponašanje, već bolesni um i tu nema leka.
 
Sedim i slušam vesti upravo. Čujem da su silovali devojčicu od 15 godina. U zgradi. I pitaju susede da li su nešto čuli, a jedan bez blama kaže da jeste, ali... i ode.
Da li je moguće da neko može da čuje nešto takvo i ne uradi ništa? Ako mu je frka sam da se suoči, da li je problem pozvati policiju ili nekako skrenuti pažnju zlotvorima, da bi prestali ?
Ljudi kažu da smo jednaki ako ih osuđujemo na smrt, ali ja bih i tog što zatvara oči i silovatelje na smrt, ali prethodno na "obradu" kod voljnih zatvorenika.
Stoputa su bile ovakve teme, ali evo opet. Šta je potrebno da se desi da ljudi shvate zločin silovanja? Kada će shvatiti da neko ko može da siluje i zatvori oči, ne može da se menja? To nije kriminalno ponašanje, već bolesni um i tu nema leka.

Да. Смртна казна.
А читам да је манијак убио 16 годишњу девојчицу са којом је био у вези... пуцао у њу аутоматском пушком.
Изнели рањену девојчицу на пут... први ауто није хтео да је повезе... тек други.

Е сада се питам каква звер је возила први ауто?
 
Sedim i slušam vesti upravo. Čujem da su silovali devojčicu od 15 godina. U zgradi. I pitaju susede da li su nešto čuli, a jedan bez blama kaže da jeste, ali... i ode.
Da li je moguće da neko može da čuje nešto takvo i ne uradi ništa? Ako mu je frka sam da se suoči, da li je problem pozvati policiju ili nekako skrenuti pažnju zlotvorima, da bi prestali ?
Ljudi kažu da smo jednaki ako ih osuđujemo na smrt, ali ja bih i tog što zatvara oči i silovatelje na smrt, ali prethodno na "obradu" kod voljnih zatvorenika.
Stoputa su bile ovakve teme, ali evo opet. Šta je potrebno da se desi da ljudi shvate zločin silovanja? Kada će shvatiti da neko ko može da siluje i zatvori oči, ne može da se menja? To nije kriminalno ponašanje, već bolesni um i tu nema leka.

:dontunderstand: sto bi silovatelji bili osudjivani na smrt........bezveze.:hahaha:

Oni su pre za neku ustanovu.
 
Smrtna kazna svakako treba da se ponovo uvede.A što se tiče zaštite ugroženih i slabijih,tu postoji veliki problem.Siledžije i slični likovi mogu da se odvrate od onog što čine jedino silom pa i oružjem.Problem je što zakon i onoga koji pruži zaštitu i povredi nekog od siledžija ili razbojnika tretira kao kriminalca i on obično ide u zatvor.
Znači,zakonodavac je napravio loš zakon i time samo podstiče kriminal i brani kriminalce.
 
Pa da. Zakon i ljudi koji se zalažu za ljudska prava svakoga, u stvari štite zločince, a ne ljude.

Evo zašto smrtna kazna. Silovanje i ubistvo izjednačavam. Silovatelj ima za cilj da zadovolji svoju potrebu i naslađuje se strahom. On svesno povređuje nekoga. A ta osoba ostaje "osakaćena" za ceo život. Neko to sebi ne želi da prizna, pa odbija da se smatra žrtvom, ali ne verujem da duboko u sebi može da zaboravi i živi život opušteno i bez straha kao pre silovanja.
Mislim da neko ko ne shvata koliki je to zločin ne može da razume jačinu, čak i do sutra da se piše. Ljudi mahom osuđuju ali ne kapiraju i smatraju da je to nešto prolazno. A nije. Ko to jednom uradi, uradiće ponovo. On ne može normalno. A ako ga kastriraš, počeće da ubija, na primer.
 
Pa da. Zakon i ljudi koji se zalažu za ljudska prava svakoga, u stvari štite zločince, a ne ljude.

Evo zašto smrtna kazna. Silovanje i ubistvo izjednačavam. Silovatelj ima za cilj da zadovolji svoju potrebu i naslađuje se strahom. On svesno povređuje nekoga. A ta osoba ostaje "osakaćena" za ceo život. Neko to sebi ne želi da prizna, pa odbija da se smatra žrtvom, ali ne verujem da duboko u sebi može da zaboravi i živi život opušteno i bez straha kao pre silovanja.
Mislim da neko ko ne shvata koliki je to zločin ne može da razume jačinu, čak i do sutra da se piše. Ljudi mahom osuđuju ali ne kapiraju i smatraju da je to nešto prolazno. A nije. Ko to jednom uradi, uradiće ponovo. On ne može normalno. A ako ga kastriraš, počeće da ubija, na primer.

Da ali kao prvo ako izjedacavas opet ne treba smrtna kazna jer se za ubistvo i ne dobija smrtna kazna.

Pa covek se i posle jachih batina oseca osakacenim po ceo zivot......vecina muskaraca i zenakoja je plashljiva u drustvo takva i nastaje zbog "nekih" batina iz mladosti i proslosti.

Cak i malo jace batine tj. oni bash jaci maltreti ostvljaju sigurno utisak kao i samo silovanje ako ne i jace.......samo sto to napr. neko nece priznati.

Mnoge stvari ostavljaju slicne tragove u zivotu.......

Uzgred silovanje je "SIROOOK POJAM"
 
ja sam pre za kastraciju (svega),nekako mi gore od smrtne kazne a za pedofile cerecenje konjima ili tako nesto,oni su mi najgori od svih.

e sad ozbiljno ne podrzavam smrtnu kaznu,ali bih za te seksualne manijake za pocetak kastraciju,pa da se onesposobe za dalje delovanje.

mislim da je za pedofile smrt previse blaga kazna :neutral:
 
Da ali kao prvo ako izjedacavas opet ne treba smrtna kazna jer se za ubistvo i ne dobija smrtna kazna.

Pa covek se i posle jachih batina oseca osakacenim po ceo zivot......vecina muskaraca i zenakoja je plashljiva u drustvo takva i nastaje zbog "nekih" batina iz mladosti i proslosti.

Cak i malo jace batine tj. oni bash jaci maltreti ostvljaju sigurno utisak kao i samo silovanje ako ne i jace.......samo sto to napr. neko nece priznati.

Mnoge stvari ostavljaju slicne tragove u zivotu.......

Bez komentara.
 
ja sam pre za kastraciju (svega),nekako mi gore od smrtne kazne a za pedofile cerecenje konjima ili tako nesto,oni su mi najgori od svih.

e sad ozbiljno ne podrzavam smrtnu kaznu,ali bih za te seksualne manijake za pocetak kastraciju,pa da se onesposobe za dalje delovanje.

mislim da je za pedofile smrt previse blaga kazna :neutral:

Kastracija nije rešenje. Tako sam i ja mislila dok nisam slušala da bi se tako njihova agresija samo okrenula na drugu stranu. Ako ne mogu da siluju, mogu da ubiju, mogu da prebiju do smrti ili slično. Nisam ja to izmislila.
 

Kastracija nije rešenje. Tako sam i ja mislila dok nisam slušala da bi se tako njihova agresija samo okrenula na drugu stranu. Ako ne mogu da siluju, mogu da ubiju, mogu da prebiju do smrti ili slično. Nisam ja to izmislila.

A šta bi ti?
Da ih izbacimo na ulicu na linč?
Ili možda da ih silujemo kakvom motkom?

Kakvu pravdu to ti tražiš? :evil:
 
kao da ce kriminal i monstuozni zlocini zbog uvodjenja smrtne kazne nestati...
da ne pominjem cinjenicu da se u...jednadzbu uvodi jos jedna...nepoznata;
broj nevinih ljudi ubijenih zarad..."pravde"...koja je, kao sto znamo, prilicno...corava i tako...budalastine...:roll:
 
Tj.

david_gale.jpg
 
Pa gdje je tu pravda?

Ti bi izgleda pobila sve u krugu od 500m od mjesta silovanja...

Ne, već onog ko je silovao i onog ko je okrenuo glavu, nije ama baš ništa preduzeo.

Rekoh ti ja i nije neka pravda,nego nepravda tj. bolesno izivljavanje nad drugima=isto sto i oni rade......samo sto su oni bolesni,a sta si ti?

Sa tobom ne mogu da razgovaram. Ne znam odakle da počnem. Ne razmišljamo na isti način.

kao da ce kriminal i monstuozni zlocini zbog uvodjenja smrtne kazne nestati...
da ne pominjem cinjenicu da se u...jednadzbu uvodi jos jedna...nepoznata;
broj nevinih ljudi ubijenih zarad..."pravde"...koja je, kao sto znamo, prilicno...corava i tako...budalastine...:roll:

Da postoji pravedna kazna, bilo bi više prijava i pravovremenih reagovanja. Žene ne bi odlazile kući i skrivale se, već bi odmah prijavljivale. Ne bi bilo sumnjanja u iskaze sa tendencijom napada.
Što se tiče pravde i eventualnih nepravdi, ljudi treba da budu precizni u svom poslu i bilo bi manje grešaka. Uostalom, to što bi neko mogao nastradati nevin ne znači da krivci treba da se "maze". To je onda druga priča. Ja sam govorila o jasnim silovanjima, a nejasna treba ispitati. I kao što se kazne razlikuju, sigurno da ne znači automatski ubiti nakon prijave.
Ali ljudi vole da generalizuju i pametuju.
 
Ne, već onog ko je silovao i onog ko je okrenuo glavu, nije ama baš ništa preduzeo.

Znači neko treba da umre jer je (po tebi) kukavica?



Da postoji pravedna kazna, bilo bi više prijava i pravovremenih reagovanja. Žene ne bi odlazile kući i skrivale se, već bi odmah prijavljivale. Ne bi bilo sumnjanja u iskaze sa tendencijom napada.
Što se tiče pravde i eventualnih nepravdi, ljudi treba da budu precizni u svom poslu i bilo bi manje grešaka. Uostalom, to što bi neko mogao nastradati nevin ne znači da krivci treba da se "maze". To je onda druga priča. Ja sam govorila o jasnim silovanjima, a nejasna treba ispitati. I kao što se kazne razlikuju, sigurno da ne znači automatski ubiti nakon prijave.
Ali ljudi vole da generalizuju i pametuju.

Kada sudija odluči to je to, ide se na izvršenje kazne...a ako je sudija pogriješio?
 
ja sam pre za kastraciju (svega),nekako mi gore od smrtne kazne a za pedofile cerecenje konjima ili tako nesto,oni su mi najgori od svih.

e sad ozbiljno ne podrzavam smrtnu kaznu,ali bih za te seksualne manijake za pocetak kastraciju,pa da se onesposobe za dalje delovanje.

mislim da je za pedofile smrt previse blaga kazna :neutral:
Ako mislis da mu kastriras prste, ruke i noge - ima smisla ;)

A sa ovim
Smrtna kazna,javno ,nabijanjem na kolac.
SE OZBILJNO SLAZEM!

Ne ubija se konjokradica zbog ukradenog konja, vec zato sto se konji ne kradu tj. ZBOG PRIMERA.

Kada bi poceli da korumpirane politicare javno nabijaju na kolac ispred Skupstine, vrlo brzo bi svakoga na vlasti prosla zelja za privrednim kriminalom (covek tako umire danima).

Posto posle izvrsenja smrtne kazne "nema nazad", trebalo bi je primenjivati samo u nedvosmisleno dokazanoj krivici.

S obzirom da je Banshee zensko, napomenucu da se Afrikanke Muslimanke kastriraju kao deca (odseca im se klitoris i male usmine) NAZIVO, BEZ ANESTEZIJE! Takve zene mogu imati decu, ali nikakvo seksualno zadovoljstvo.

Kastriranje muskarca ravno je ubistvu jer njegov zivot trenutno gubi biolosku svrhu.
To ce ti reci svaki muskarac - bolje ga ubij, nego da ga skopis.

Smrtna kazna postoji i kod nas, a zove se preki sud i legalna je samo u ratu.
Ja sam za smrtnu kaznu samo za nosioce vlasti i za sve one koji pod sobom imaju na hiljade zivota.

Sto je covek "manji", treba biti milostiviji. I TO JESTE ISTI ZAKON ZA SVE! Ako se bogatas zali sto siromaha ne diraju, neka mu da polovinu svoje imovine pa nek' budu "jednaki".

RAVNOPRAVNOST POSTOJI I NALAZI SE U SRPSKOM RECNIKU ;)
 
Poslednja izmena:
  • Podržavam
Reactions: DJM
Sa tobom ne mogu da razgovaram. Ne znam odakle da počnem. Ne razmišljamo na isti način.

Ne znam ni ja odakle da pocnem........ako ne razmisljamo na isti nacin onda nista od smrtne :mrgreen:

Ne znam kako mislis da profuras neku ideju sa argumentima-e ja sam za smrtnu kaznu,zasto-e nemogu da ti objasnjavam......

Ili kada ti neko kaze zaista kako jeste.......e meni to ne odgovara itd.......ok ne moras.
 
Nemam ja ambiciju da bilo koga ubeđujem. Znam da vas je mnogo koji mislite da ološ treba da ima veća prava od žrtve. Moja tema je samo tu da bi se ljudi nanovo i nanovo i nanovo podsećali na problem. A da ubeđujem ili se raspravljam, nemam nameru.
 

Back
Top