Smrtna kazna

pa stekoh neprijatan utisak da izjednacavas zrtvu i pocinioca nasilja :neutral: zato i pitam da li si pravnik posto uglavnom oni pisu stvari koje niko ne misli,jer su ih tako ucili u knjigama :)

a zakon okaci macku o rep.

inace sto se smrtne kazne tice,ovde kod nas ne mozes biti siguran ni da ti korumpirani sudija nece dati kaznju za saobracajni prekrsaj koji nisu napravio a ne da stavljas neciji zivot u ruke zakona...pa tu bi najvise nevinih stradalo :)

Najponiznije se izvinjavam na neprijatnostima, ni na kraj pameti mi nije da ih izjednačavam :)

Ipak protivim se smrtnoj kazni, jer razni zločini bole i uništavaju život žrtve, ali da zbog toga zločinci budu ubijeni...to već ne. Doživotni zatvor, prinudni rad, ok.

Naravno, kada se tu doda ovo o čemu govoriš u drugom dijelu posta (nevine žrtve tj ''žrtve sistema''), tek sam onda protiv.
 
Stvarno "civilizovan" izraz za KASAPLJENJE.



Hvala Bogu da si na (samo) virtualnom vrhu vlasti.
COVEK SE KAZNJAVA DA BI SE POPRAVIO, a ne da bi nad njim bilo ko izivljavao svoje komplekse PRAVDE. Posle kastracije nema povratka. Za "neizlecive" slucajeve postoji izolacija ili progonstvo.

A kad deda izadje iz zatvora posle 40togodisnje robije, tesko da ce biti raspolozen za nove "lovacke avanture" ;)

Inace, u Engleskoj ima pedofila koliko hoces. Cak imaju i svoja udruzenja, ali niko im nista ne moze jer se oni "samo tako demokratski izjasnjavaju" i tako se sprdaju sa drustvenim moralom.
a o kakvoj to tacno izolaciji mislis?

vec sam rekla - po crnoj hronici kada citas clanke,vecina zlocinaca su povratnici silovatelji i ubice.

kojih 40 godina robije molim te? :lol: pa ovde za ubistvo dobijes pet sest godina :roll:


a to sto ste vi muskarci posebno osetljivi na pomen kastracije pa reagujete tako kako reagujete,zaista nije moj problem.ni meni se ne svidja ideja psihopate koji luta po mraku vrebajuci zenu ili dete da to isto u njih nabije ne bi li lecio svoje komplekse.

mada...muskarci se retko i nadju u prilici da budu zrtve silovatelja i seksualnih manijaka zar ne?

a da...sit gladnom ne veruje.

edit:uzgred citala sam u vise navrata da kaznjavanje po zatvorima daje porazavajuce rezultate.uglavnom odatle izadju jos gori.
 
Poslednja izmena:
Činjenica je da su ljudi mahom glupavi i ne gledaju ispod površine. Ako je in gledati tako da svako ima prava, onda se ne razmišlja o pravima, već se ponavljaju fraze. Svaki čovek ima pravo na dostojanstvo, pod jedan. Na slobodu, pod dva. Ako neko to oduzme silovanjem, ubistvom, gepekovanjem ili sličnim zločinima, onda ne možete tu osobu posmatrati jednako kao onoga ko je silovan, gepekovan ili ubijen, zar ne? Čija prava su važna? Čoveka ili zla?
Demokratija ne znači da svako ima prava na sve, bez odgovornosti. Već svako treba da ima osećaj odgovornosti prema sebi i društvu. Isti problem je bio sa pojavom egzistencijalizma. Ma su ljudi pogrešno shvatili i rekli, ja imam prava i niko više. A nije istina. Treba imati odgovornost. Ne živimo sami. Oni koji se tako ponašaju, koji imaju svoje zakone i njima povređuju druge, koji njega ne povređuju, ne mogu biti nekažnjeni. A svaki zločin ima svoju kaznu u skladu sa vrstom zločina. Gde je prevaspitavanje učinkovito, treba prevaspitati, a gde ne, gde će biti ponavljanja, onda nemamo o čemu da pričamo.
 
je, sve to stoji, al u idealnom drustvu...tj. u utopiji s idealnim ljudima, a ne
s "obicnim" ljudima podloznim korupciji, spletkarenju, lincovanju neistomisljenika...
ili mozda nisi shvatila sta je npr. Peti Ligament rekao;
kad drustvo jednom pocne s ovakvom...brutalnom praksom tesko ce se zaustaviti
+ nam iskustva drzava koje su to radile/rade govore da to bas i ne...fercera...
 
Poslednja izmena:
mada...muskarci se retko i nadju u prilici da budu zrtve silovatelja i seksualnih manijaka zar ne?

a da...sit gladnom ne veruje.


Sa druge strane ako je neki muškarac optužen za silovanje, i sudija presudi da je nevin, 99% žena će reći ''evo kakvo nam je sudstvo, kad silovatelje puštaju na slobodu''...a to što je sudija možda, ali samo možda u pravu...kog' briga.
 
Sa druge strane ako je neki muškarac optužen za silovanje, i sudija presudi da je nevin, 99% žena će reći ''evo kakvo nam je sudstvo, kad silovatelje puštaju na slobodu''...a to što je sudija možda, ali samo možda u pravu...kog' briga.
narvno da ima laznih optuzbi ali to je mahom iz koristoljublja,da bi se dobila neka kompenzacija,ucenio neko i slicno

pri cemu je i dalje broj silovanja dramaticno veci da ovo drugo svodi valjda na statistick gresku.
 
Činjenica je da su ljudi mahom glupavi i ne gledaju ispod površine. Ako je in gledati tako da svako ima prava, onda se ne razmišlja o pravima, već se ponavljaju fraze. Svaki čovek ima pravo na dostojanstvo, pod jedan. Na slobodu, pod dva. Ako neko to oduzme silovanjem, ubistvom, gepekovanjem ili sličnim zločinima, onda ne možete tu osobu posmatrati jednako kao onoga ko je silovan, gepekovan ili ubijen, zar ne? Čija prava su važna? Čoveka ili zla?
Demokratija ne znači da svako ima prava na sve, bez odgovornosti. Već svako treba da ima osećaj odgovornosti prema sebi i društvu. Isti problem je bio sa pojavom egzistencijalizma. Ma su ljudi pogrešno shvatili i rekli, ja imam prava i niko više. A nije istina. Treba imati odgovornost. Ne živimo sami. Oni koji se tako ponašaju, koji imaju svoje zakone i njima povređuju druge, koji njega ne povređuju, ne mogu biti nekažnjeni. A svaki zločin ima svoju kaznu u skladu sa vrstom zločina. Gde je prevaspitavanje učinkovito, treba prevaspitati, a gde ne, gde će biti ponavljanja, onda nemamo o čemu da pričamo.

To jeste ali i mnogi ljudi se olako hvataju i za tudju robiju.......kazu ma 10 godina......ma 20 u startu.......a takvi ni 1 dan ne bi izdrzali u zatvoru.......cak iako neko tebi/meni skoro unisti zivot nekim cinom,ohoho veruj mi njemu se zivot unistava za 5 godina zatvora a kamo li za 10,15.......

A i mnogi ljudi ovde a i cak na zapadu ne kapiraju......kada krivac dodje na sud.......sud mu izrekne kaznu......on vise i nije kriv ni za sta.....tj. on ide da odsluzi to sto je uradio i on je oduzio svoje......i kada izadje iz zatvora-on nije vise kriminalac........

Ali zakon je vec regulisao sve te kazne kako dolikuje.......ja bih licno to silovanje malo rastegao tj. od par dana.meseci do dozivotne kazne........
 
Sa druge strane ako je neki muškarac optužen za silovanje, i sudija presudi da je nevin, 99% žena će reći ''evo kakvo nam je sudstvo, kad silovatelje puštaju na slobodu''...a to što je sudija možda, ali samo možda u pravu...kog' briga.

Pa ne govori se ovde o rekla-kazala zločinima. Ako ima dokaza, onda je jasno. Ako nema, onda nema. Problem je upravo u tome što nema kazne i ženama se ne veruje, pa mnoge ni ne prijavljuju ili prijave nakon nekog vremena, kada se dokazi speru. Da je kazna jasna i teška, žene bi hrabrije izlazile, a ako pregled kaže da je silovanje, onda je silovanje. Ne izmišljajte sada priče o zloupotrebama. Ako se tako gleda, onda najbolje da se svi ubijemo, pošto nema svrhe raditi bilo šta, pošto je sve predodređeno na propast. Prema vašem sketicizmu, ja bih tako zaključila.
 
Sedim i slušam vesti upravo. Čujem da su silovali devojčicu od 15 godina. U zgradi. I pitaju susede da li su nešto čuli, a jedan bez blama kaže da jeste, ali... i ode. Da li je moguće da neko može da čuje nešto takvo i ne uradi ništa? Ako mu je frka sam da se suoči, da li je problem pozvati policiju ili nekako skrenuti pažnju zlotvorima, da bi prestali ?
Ljudi kažu da smo jednaki ako ih osuđujemo na smrt, ali ja bih i tog što zatvara oči i silovatelje na smrt, ali prethodno na "obradu" kod voljnih zatvorenika.
Stoputa su bile ovakve teme, ali evo opet. Šta je potrebno da se desi da ljudi shvate zločin silovanja? Kada će shvatiti da neko ko može da siluje i zatvori oči, ne može da se menja? To nije kriminalno ponašanje, već bolesni um i tu nema leka.

Морам да те исправим овде: репортери су питали станаре зграде да ли су чули шта се десило у њиховој згради данас, а не да ли је неко чуо силовање. Тако сам бар ја схватила.
Иначе, било би страшно да је неко чуо силовање а да није реаговао.
 
Морам да те исправим овде: репортери су питали станаре зграде да ли су чули шта се десило у њиховој згради данас, а не да ли је неко чуо силовање. Тако сам бар ја схватила.
Иначе, било би страшно да је неко чуо силовање а да није реаговао.

Ne, jedan je kazao da je čuo da se nešto dešava, ali... odmahnuo, otišao, nešto trućao i dalje. Ostali su kazali da su čuli priču.
 
Sa druge strane ako je neki muškarac optužen za silovanje, i sudija presudi da je nevin, 99% žena će reći ''evo kakvo nam je sudstvo, kad silovatelje puštaju na slobodu''...a to što je sudija možda, ali samo možda u pravu...kog' briga.

Zato sam i 3 puta na ovoj temi napisao silovanje je SIROK POJAM.

Znaci od laznih tuzbi(kojih je sada mim.pola) do onih poslesplavarskih pijanih femkanja ocu necu a posle se ni ne secam sta je bilo,do po meni najtezih krivicnih dela tezih i od ubistva a to je silovanje u ratu.

Uzgred koja je to katastrofa....ovako......sud presudi da je nevin,a ti kazes da ce zena reci-evo kakvo vam je sudsvo......e pa izvini druze sud je presudio da je nevin-zasto ta zena nije na dugogodishnjoj robiji za klevetu(i to najtezu mogucu)?

Jer se silovanje kada se lazno prijavi emocionalno iskorishcava i nanosi neprocenjivu stetu.......zamisli ti sada neko te lazno prijavi i ti izdjes na tv :eek::eek::eek:
I sud dokaze da si nevin.....sta ti imas od toga?pa ni milion ti nije dovoljan da te opere...........znaci ja sam za ako se dosudi da je nevih onu/onog ko je tuzio minimum na robiju od 3 godine.......pa ljudi nije se sa tim shaliti???

A za silovanje u ratu bih davao dozivotnu bez razmisljanja........
 

Back
Top