Smrt kao izbor

Slazem se jedino sa tobom da nijedna osoba ne treba da se muci.Ali to je kad bi bilo po nasim zeljama i kad bi mi mogli da odredjujemo.
Mozemo, zato postoji ( kod nas ne ) to da ukoliko dozivis nesto strasno, nesto od cega nema oporavka, da se mucis.... mozes da "presudis" sam sebi, odnosno da ne zelis takav zivot...
Onda bi vjerovatno bio i raj na zemlji.A znamo da nije tako.
Ne bi bio, patnja je sastavni deo svakodnevnice. Patnja i muke dok zovek umire ne bi trebalo da budu
Mi ne odredjujemo nista.
Ni kad ce se neko roditi,ni kad ce umrijeti.
Mi samo mozemo da se nadamo i molimo Boga da nas ili nase blize ne zadesi takva sudbina.
SAmo ako verujes u Boga....
Ne kaze se uzalud da nada umire poslednja.
Ako si citao Cernobiljsku molitvu i bas taj slucaj radijacije i mucenja koji pominjes,vidio bi i da je taj covjek i pored sve patnje imao nadu.
Citao davno, ne secam se svega.
Jeste jedno je nada drugo je realnost. Ja kada sam bio teenager u osnovnoj sam se nadao da cu opaliti Pamelu Anderson.... Znas nada je nesto sto smo izmislili da bi lakse podnesli svakodnevnicu, da imamo neku motivaciju, ona jeste korisna al ne uvek. Nada te nece spasiti sigurne smrti
 
Nema razlike.... Ama bas nikakve

Ne porodica je htela da bude sa njim nadala se a ovi kesperimentisali sga god su stigli da produze zivot....

Produzavanje zivota raznim lekovima, terapijama i sl jeste produzavanje patnje

Ne mora da znaci. Uostalom ovde nije rec o opekotinama vec o radijaciji, dakle nije isto....

Naravno da ima, niko ne treba da se muci pa makar to bilo i par sati

Kakve to veze ima? Koliko ih je bilo ozraceno nakon katastrofe u Cernobilju? Nije rec samo o ozracenim ljudima koji su vec mrtvi i nema im pomoci vec o svima koji se muce. Ni jedna osoba ne treba da prolazi kroz agoniju, da joj se produzava zivot a zna se unapred ishod svega.
Један од ефеката радијације су опекотине и то као примарно оштећење.
Нећу даље развијати тему јер сам све већ написала.
 
Niko ne zna kako je kad umres.
I vjerujem da svi ljudi,bili vjernici ili ne,imaju strah od smrti.
Jer smrt je nepoznata,a ljudi se po prirodi plase nepoznatog.
Mozda je kod nekog strah od smrti jaci od bola i patnje i mozda se hvata i za poslednju slamku zivota.
Mi to ne znamo.Mi mnoge stvari ne znamo,a mislimo da sve znamo.
 
Niko ne zna kako je kad umres.
I vjerujem da svi ljudi,bili vjernici ili ne,imaju strah od smrti.
Jer smrt je nepoznata,a ljudi se po prirodi plase nepoznatog.
Mozda je kod nekog strah od smrti jaci od bola i patnje i mozda se hvata i za poslednju slamku zivota.
Mi to ne znamo.Mi mnoge stvari ne znamo,a mislimo da sve znamo.
Stalno polaziš od pretpostavke da neko za nekog treba da odluči, što je pogrešno.
Svako treba da ima pravo da odluči samo za sebe a drugog da ne ometa u odluci
 
И у логорима су радили свој посао.

Ако могу жени да ставе груди веће од главе и изваде ребра, што не би и то?
Ако могу у племену које је сексуално најздравије (нема мењања партнера, хомосексуализма, инцесра... таква им култура) после њихове хумане:roll: интервенције да се рашири сида, што не би и то?
Ако могу бебе да се краду од мајки, што не би и то?
И да не набрајам.
Што Софија каже, све за новце.
 
Ја разумем о чему присталице пишу. Уопште не мислим да имају лошу намеру, да се разумемо.
Али је злоупотреба, свега, невероватних размера. Не знам јесте ли свесни тога.

Као да је једном сасвим здрава особа смештена у душевну болницу јер је то неком моћнијем одговарало. Рецимо.
 
Ем и још неке од нас су овде прозивали када смо писали о злоупотреби деце и наметању сексуалности у школама. Ма, неееће... Не умишљајте. Претерујете.
Ено, у Мађарској се сада полемише озбиљно о томе.
Куц- куц! Ко је? Ево нас, мало и код вас у Србију.
Питање је времена.
И тако за све.
 
У сваком смислу, горе ствари од смрти нема, а још да је ми подстичемо, узрокујемо свесно и намерно?
Мом систему вредност потпуно неприхватљива идеја, а камо ли поступак.
За мене озбиљан етички проблем.
Ima mnogo gorih stvari od smrti, trpeti bolove, ljudima koji su terminalnoj fazi bolesti smrt je oslobođenje.
 
Ако нешто желим то је да што даље останемо од ЕУ и свих осталих вредности које покушавају да нам наметну.
Коме се то свиђа нека иде у бољи живот.
Нама могу оставити ово парче, нека буду хумани :lol: и не дирају нас, да живимо примитивно. И то је неки избор.
 
Neka se sami oslobode a roditelje mogu deca a decu roditelji da oslobadjaju sta fali. Mozes da ubijes samo nekoga ko za tebe nije covek, dostojanstveno ljudsko bice pa ko voli neka izvoli.
Ne znaš šta govoriš, gledao sam kako moj deka umire od kancera, kako je mesecima trpeo užasne bolove, želeo sam da umre što pre, upravo zato što sam ga beskrajno voleo.
 
On to nikada nije tražio od mene, da je tražio ne znam, sve što bih sad rekao je teoretisanje, ovo je teška tema.
Pa da...samo teoretisanje.
Eto ti si zelio da tvoj deka umre,da se oslobodi patnje.
Ja sam zeljela da moj otac zivi i ozdravi i da se oslobodi patnje.
Tvoje razmisljanje je bilo racionalno,moje nije.
Tvoj deda to nije trazio od tebe,sto znaci da ipak mozda,u dubini duse,nije zelio da umre.
Niko na ovo pitanje ne moze dati odgovor ni u svoje ime,a kamoli u tudje.

Ima mnogo gorih stvari od smrti, trpeti bolove, ljudima koji su terminalnoj fazi bolesti smrt je oslobođenje.
Da...ali o smrti odlucuje neka visa sila.
 
Zeleo si da umre, a da li bi ga ti ubio?

Ja nisam mogla.
Nisam imala hrabrosti ni da ostavim lekove na dohvat ruke.
Pitam se da li bi moja druga mama i da su joj lekovi bili blizu to sama uradila.
Tražila jeste, ali da li bi se u poslednjem momentu predomislila.
Znam da je uvek bila puna života, borac kroz život, dok je rak nije pojeo.
Kad bi popila lek za bolove i smirenje drugačije bi se ponašala i govorila.

Bem ti temu.

Imala sam i teču, prvo je bio rak na bubregu, odstranili su ga.
Onda se pojavio negde na sredini pluća mala tačkica, brzo je počela da raste, nadali su da će terapije pomoći rastao i kad je bila predložena operacija da se odstrani jedno plućno krilo bilo je kasno zahvatilo je oba.
Skoro do poslednjeg dana bio je na nogama i potrudio se da obavi sve što je mogao
 
Ne znam kako vi, ali sto vise razmisljam o ovoj temi, to sam vise protiv legalizovanja eutanazije.
Sve ja razumem, i sta pricate i na sta mislite, sve nabolje namere... cak i da ne ulazimo u teorije o ubistvu i samoubistvu, da ne zalazimo u moral i religiju...
Ali to je samo teorija.

Ne zaboravimo da tu legalizaciju ne sprovodimo mi, niti donosimo zakone bez rupa kojim bi se sprecile zloupotrebe. Te zakone donose, i na njih uticu oni koji ljude vide samo kao sredstvo za zaradjivanje novca i stvaranje profita. I ne zaboravimo da su mnoge stvari izmisljene kao pomoc ljudima da bi kasnije bile upotrebljene u potpuno suprotne svrhe.
Kad je profit u pitanju, za njih humanost ne postoji...to je samo rec koja se koristi da zamazu oci narodu.
I kao i sve u sta hoce da nas ubede, to bi radili sistematski, mic po mic...dok na kraju roditelji ne shvate da su sebicni jer deca treba o njima da se brinu, da ih gledaju kako pate u starosti i bolesti, a deca ne prihvate zdravo za gotovo da stari sami treba da se ubiju da ne bi bili teret njima i drustvu. Zasto opterecivati generacije koje dolaze i kociti njihov napredak i razvoj, jer imaju nepotreban teret i obavezu? A i humanije je da umru na vreme nego da se jadni zlopate kasnije.
I u takvoj buducnosti, umesto da cekamo penziju i nadamo se da cemo bar malo uzivati u njoj...mi cemo cekati vreme za eutanaziju, momenat kad prestanemo da budemo sposobni da zaradjujemo za zivot.
A ako mislite da nas ne bi ubedili...bi.
Mozda ne prvu generaciju....ali polako bi to doslo na mesto gde oni zele.
I sad ima mnogo dece koja ne zele da se brinu oko starih roditelja. Sa malo podstreka, jedva bi docekali. A onda bi se to prosirilo na invalide, bolesne i decu sa posebnim potrebama
Pa nije humano da budu teret zdravima i sposobnima...a i nehuman je takav zivot...bre.
Penzije bi se ukinule, budzet za to sacuvao...a lekovi i vitamini bi se jos vise prodavali, da se spasimo od neizbeznog uspavljivanja, da budemo sposobni da radimo i radimo...
Ideja svetle buducnosti ...od koje necu moci da spavam nocas.
 
Evo sad procitah vijest da Alen Delon planira eutanaziju u subotu.
Mogu samo reci da mi to zvuci nekako morbidno.
Ako je tako odlucio,zasto je bitan datum.I zasto ova subota,a ne npr.sledeca.I cemu zakazivanje?
Zar ce mu ti poslednji sati biti olaksani time sto ce znati kad ce umrijeti? Ili naprotiv?
Kao sto Cru rece...sve vise mi se cini da u toj ideji ima najmanje milosrdja.
 

Slične teme


Back
Top