sluzenje vojnog roka?

Suludo bi bilo ukinuti sluzenje vojnog roka ( ukidanje vojske, pak, je debilizam)ako znamo da sve zemlje u okruzenju to ne cine. Cime cete se braniti ako vas neko napadne, motikama? Niko od nas ne zeli rat, ali te isto tako niko i ne pita: Hej, mi bismo da ratujemo protiv vas, jeste raspolozeni? Logicno bi bilo ukinuti sluzenje ako se ceo region sterilise, a jos logicnije bi bilo ukinuti to civilno sluzenje. Stvarno ne vidim poentu u tom kompromisu.
 
migud:
King 7:
Migud, vojska vise nije trendi i nije OK. To je vise za napaljene hormondzije koji bi destabilizovali ceo region.

OK je to, ali ne mozes ukinuti vojsku, a oko tebe Hrvatska, Bosna ,Bugarska...Hajd` da su to Svicarska, Luksemurg...kome bi bilo do vojske, no ovako...
ovo je trebalo da bude fora. Sad je to stav koji pokusavaju da proguraju momcima uz jos gomilu gluposti. Ja sam za obavezno sluzenje roka.
 
Voze se u najnovijim nemackim limuzinama dok se vojnici prevoze u kamionoma iz 1963. od kojih je dobar deo neispravan.
Jedan od najvecih problema je i to sto imamao prevelik broj visokih oficira (puk.,gen. i sl.) koji se samo vozikaju sa jedne gozbe na drugu.Prave jagnjece brigade.
 
Pazi ove podatke sam tražio i našao na oficijalnom sajtu NATO koliko koja država je angažovala vojnika u ISAF misiji (International Security Assistance Force) u Afganistanu
(ISAF misija tu su oko 8000 internacionalnih vojnika neamerikanaca, uglavnom iz država NATO članica ali i onih van NATO)
i prostom računicom zaključio sam da će Srbija u budućnosti možda odvojiti više vojnika u ISAF (kako kažu između 750 i 1000, možda i više) nego što su to odvojile sve skupa države sa kojima se graničimo, više nego čak i ceo ostatak Balkana zajedno!!! Svi ostali šalju tamo čisto simbolične snage ali ne i mi

http://www.nato.int/issues/afghanistan/040628-factsheet.htm#troop_contributions

države sa kojima se graničimo i broj njihovih vojnika u ISAF misiji:
Mađarska - 159
Rumunija - 72
Bugarska - 37
Makedonija - 20
Albanija - 22
Hrvatska - 45
============
ukupno - 355 - a to je mnogo manje od naših min. 750

sve skupa države na Balkanu (izuzev Turske) i broj njihovih vojnika u ISAF Afganistanu;
Bugarska - 37
Grčka - 171
Rumunija - 72
Slovenija - 27
Albanija - 22
Hrvatska - 45
Makedonija - 20
============
ukupno - 394 - opet mnogo manje od naših minimalno 750

a pazi kolike su snage u ISAF velikih, jakih, razvijenih, bogatih evropskih država;
Belgija - 616
Nemačka - 1816
Italija - 506
Holandija - 313
Španija - 551
Velika Britanija - 461
Švedska - 85

i kako se onda suzdržati a ne reći da su nam na vlasti govna, đubrad, ljigavci, otpad, smradovi,... sve najgore!!!!!!!
 

Back
Top