Slugarenje i ponizavanje nije dalo nikakve rezultate

Kad god se prica o politicki DOS rezima oni preokrenu to na Milosevica. Pa zar gospodo DOS-manlije niste govorili da zapad ne mrzi Srbe nego ej protiv Milosevica???

Zar niste govorili da je pitanje Kosova pitanje demokratije?

Pa zasto vam taj zapoad ne vrati Kosovo ako je problem samo Milosevic?

Zasto taj zapad tretira Srbiju jednako neprijateljski kao da je ovde i dalje Milosevic na vlasti?

Pa ni za vreme Milosevica nam nisu formalno oteli Kosovo a sad hoce da nam ga otmu? Pa pored takvih "saveznika i prijatelja" kakve ste nam vi obezbedili, ja mislim da nam neprijatelji i nisu potrebni.

IZDAJA!
 
untouchable:
Kome ti to pricas, ja nisam propustio niti jedan protest od 96 na ovamo. Sta ti mislis da su vrata fakulteta ulaz u zemlju Oz gde si ti zasticen od zakona, policije i svih ostalih ovozemaljskih stvarcica? I otkud znas da su to bili studenti?? Ja sam recimo ucestvovao na onim studentiskim protestima iako sam bio gimnazijalac.
Sprovodjenje zakona (u sta spada i primena sile) nije nikakva "agresija".

Eto vidiš, ja sam tada bio student na tom istom fakultetu, i više od 50% mojih kolega pametnih ljudi, obrazovanih, danas više ne živi u Srbiji, otišli su na post diplomske po celom svetu i veliko je pitanje da li će ikada se vrate ovde. Možda vrata fakulteta nisu ulaz u zemlju, ali su definitivno ulaz u akademsko građanstvo, kog u Srbiji ima manje od 5%.

U tuči studenata i policije teško su povređena 4 policajca, studenti su bili optuživani za pokušaj ubistva tih ljudi. Sprovođenje zakona, vrlo diskutabilno.
 
Jerry Ropero:
Kad god se prica o politicki DOS rezima oni preokrenu to na Milosevica. Pa zar gospodo DOS-manlije niste govorili da zapad ne mrzi Srbe nego ej protiv Milosevica???

Јес вала. Испада да шест година од пада Милошевића није протекло.
Запад није био само против Милошевића, већ и против негеч другог или су они "мало" неспособни да промену искористе.
Није ексклузивна дисјункција. Биће да је и једно и друго.
 
untouchable:
Ma sta kazes? I ko ti je to rekao, Dzejmi Sej?

ne mora niko da mi kaze,jer za razliku od nekih ja sam sposobna da razmisljam i zakljucujem sopstvenim mozgom a ne da pricam ono sto mi je spredsednik lokalnog odbora stranke za koju glasam rekao da kazem :D

zvuci poznato?

pa dobro ako ti glava i dalje ne dozvoljava prikupljanje i obradjivanje novih informacija,podseti se perioda od pre...recimo 10ako godina....a da,imas amneziju....


pa ne znam,evo sprovedi istrazivanje onda o npr...ekonomiji tog perioda,ratovima,brojem poginulih i ubijenih ljudi...misterioznim nestancima....studentima tog perioda (ups,amnezija! proklet bio toj koji siri lazi o studentima!)...sta je znam....izbeglicama....kradjama....zivotnom standardom ljudi....moralom...moralnim vrednostima tog perioda....i da...zrtvama sistema koji nije tolerisao drugacije misljenje.

a onda se pozabavi malo zivotom nasih dragih despota i njihovih pomocnika,dalje sire i uze familije.

a kada ti uradis,mozda ces prestati da koristis dzejmija seja kao jedinu argumentaciju u razgovoru :neutral:

osim ako mozda nisi bio duboko zaledjen u to vreme pa si cekao da te neko odledi kada se stanje malo popravi. :D onda se stvarno ne mozes secati :D
 
Jerry Ropero:
Kad god se prica o politicki DOS rezima oni preokrenu to na Milosevica. Pa zar gospodo DOS-manlije niste govorili da zapad ne mrzi Srbe nego ej protiv Milosevica???

Zar niste govorili da je pitanje Kosova pitanje demokratije?

Pa zasto vam taj zapoad ne vrati Kosovo ako je problem samo Milosevic?

Zasto taj zapad tretira Srbiju jednako neprijateljski kao da je ovde i dalje Milosevic na vlasti?

Pa ni za vreme Milosevica nam nisu formalno oteli Kosovo a sad hoce da nam ga otmu? Pa pored takvih "saveznika i prijatelja" kakve ste nam vi obezbedili, ja mislim da nam neprijatelji i nisu potrebni.

IZDAJA!

Jerry- zamenjuješ teze. Kosovo ne gube ''DOS-manlije'', nego vas celo Srpstvo na planeti. Situacija je vrlo komplikovana, ali sada samo pregovorima moramo se nametnuti u što boljem rešavanju tog problema.
I mi Kosovo ne gubimo zadnjih 6 godina, već zadnjih 46 godina.
 
Banshee:
pa ne znam,evo sprovedi istrazivanje onda o npr...ekonomiji tog perioda,ratovima,brojem poginulih i ubijenih ljudi...misterioznim nestancima....studentima tog perioda (ups,amnezija! proklet bio toj koji siri lazi o studentima!)...sta je znam....izbeglicama....kradjama....zivotnom standardom ljudi....moralom...moralnim vrednostima tog perioda....i da...zrtvama sistema koji nije tolerisao drugacije misljenje.

Fuj... bljak... propaganda opozicije devedesetih, i posle svih ovih godina para usi svojom vulgarnoscu i primitivizmom "logike" koju koristi. Ovo je zaista uvreda za svakog ko je sposoban da koristi glavu za ramzisljanje a ne samo za sisanje.

Ekonomija tog perioda je bila obelezena posledicama raspada SFRJ, gubitkom trzista, kooperanata i sankcijama.
Kako je doslo do raspada SFRJ? Da li se Milosevic otcepio od nekog ili su neke druge eks-ju republike sprovele nasilnu i nelegalnu secesiju. Da li se zapadne zemlje podrzale tu secesiju na racun Srba? Da li su zapadne zemlje naoruzavale i logisticki i materoijalno pomagale one narode koji su usli u rat protiv Srba? Da li su zapadne zemlje izdesjtvovale sankcije protiv Srbije? Da li su zapadne zemlje bombardovale Srbe s obe strane Drine?
I posle svega, sta kazes, ko je kriv za ratove i ekonomiju?
Sta sa studentima tog perioda? Bili su zajebani, kao sto sam i ja bio zajeban. I sta sad?
Izbeglice su posledica ratova koje sasvim sigurno nisu izvazvali Srbi i Milsovic vec oni koji su sproveli secesiju suprotno vazecem Ustavu SFRJ.
O moralnim vrednostima zaista mozemo najbolje govoriti iz perspektive drzave koja one koji su je bombardovali prima kao najcenjenije goste.
Koje su to "zrtve sistema Milosevica"?
 
Corto Malteze:
Jerry- zamenjuješ teze. Kosovo ne gube ''DOS-manlije'', nego vas celo Srpstvo na planeti.


hahaha da da, kad je DOS na vlasti i kad je formalni gubitak Kosmeta ocigledan, onda ga ne gubi DOS vec "vascelo srpstvo", a kad je Milosevic potpisao Kumanovski sporazum (obezbedivsi celovitost Srbije rezolucijom 1244) onda ga je izgubio Milosevic i samo Milosevic? :D
 
ДОС није на власти од 2003. године и то је тачно. Међутим, када су шиптари ушли у Србију са заставама? Када је почело кркање око Прешева, Медвеђе и Бујановца? Пошто је то тачно, што си ти написао, да ли је исто тако тачно да Косово и Метохију није продао Милошевић?
 
untouchable:
Fuj... bljak... propaganda opozicije devedesetih, i posle svih ovih godina para usi svojom vulgarnoscu i primitivizmom "logike" koju koristi. Ovo je zaista uvreda za svakog ko je sposoban da koristi glavu za ramzisljanje a ne samo za sisanje.

Ekonomija tog perioda je bila obelezena posledicama raspada SFRJ, gubitkom trzista, kooperanata i sankcijama.
Kako je doslo do raspada SFRJ? Da li se Milosevic otcepio od nekog ili su neke druge eks-ju republike sprovele nasilnu i nelegalnu secesiju. Da li se zapadne zemlje podrzale tu secesiju na racun Srba? Da li su zapadne zemlje naoruzavale i logisticki i materoijalno pomagale one narode koji su usli u rat protiv Srba? Da li su zapadne zemlje izdesjtvovale sankcije protiv Srbije? Da li su zapadne zemlje bombardovale Srbe s obe strane Drine?
I posle svega, sta kazes, ko je kriv za ratove i ekonomiju?
Sta sa studentima tog perioda? Bili su zajebani, kao sto sam i ja bio zajeban. I sta sad?
Izbeglice su posledica ratova koje sasvim sigurno nisu izvazvali Srbi i Milsovic vec oni koji su sproveli secesiju suprotno vazecem Ustavu SFRJ.
O moralnim vrednostima zaista mozemo najbolje govoriti iz perspektive drzave koja one koji su je bombardovali prima kao najcenjenije goste.
Koje su to "zrtve sistema Milosevica"?

propaganda? :lol: ja bi vise od bilo koga volela da je to propaganda.
ali znas sta nazalost nije.to je nasa surova realnost,tragicna proslos i veoma mutna buducnost.makar dok god postoji nakazno misljenje poput tvog,i dok god ljudi ne budu bili sposobni da sagledaju realnost i pogledaju istini u oci.


da....i sve ostale ekonomije u espanziji a mi?krenuli smo od nule.i to nekoliko puta.

za ratove i ekonomiju kriv je upravo onaj oko koga ovde diskutujemo.lud,prepotentan i nesposoban covek na vlasti koji ne vidi svet oko sebe :arrow: fatalne posledice za svaki segment drustva.

i tebi je to pa sta?najvrednije generacije,buducnost zemlje u svakom smislu zajebane i bukvalno naterane da beze od svoje zemlje da bi preziveli.pa sta?licemeru....kako te samo nije sramota to kazes?

ne mesaj srbe u sve to.i ne siri temu.nedovoljan razlog za rat,i NEDOVOLJNO ZA GUBLJENJE LJUDSKIH ZIVOTA ma ciji oni bili.
ne,ne zanima me tudj moral.zanima me iskljucivo nas moral.ne siri temu i enzamenjuj teze.

jb,licemer na kub .ko je zrtva....svi smo mi zrtve.cudi me da mi toliko ne mozes da vidis. :neutral:

brain washing na delu...ili sumanuti aktivista...koliko licemerja na jednom mestu....ides dotle da negiras postojanje bilo kakvih zrtvi sistema....kud smo mi krenuli....:sad:
 
@bansee

Kao prvo ne budi toliko pateticna.
Kad sam rekao da su studenti bili zajebani, i da sam ja bio zajeban, mislio sam na to sto smo bili instrumentalizovani od strane ondasnje opozicije u svrhu dnevno-politicke borbe. Uostalom uporedite uslove studiranja onda i danas. Pametnom dosta.
Ostatak teksta je potpuno konfuzan i haotican, i jos u pet razlicitih boja. Sred se, koncentrisi, pa pokusaj ponovo da srocis to sto si htela.
 
Crni_gavran:
Да да. Само што си заборавио да напоменеш да су Милошевића киднаповали и продали у Хаг, али нема везе. Поред потписане изјаве Чедомира Јовановића да Слободан Милошевић неће бити испоручен Хагу, они га шаљу у Хаг, тј. продају га. Па ти сада види ко је ту од речи.

Tacno,kidnapovali ga i prodali u Hag.
Trebali su da mu pucaju u glavu.Da ga ubiju kao psa. Ali predhodno da pucaju u galvu Miri i Mariji...i tako bi sve bilo fino.
Pravda bi bi bila kud i kamo zadovoljena.
 
Е па бити велики Србин, тј. српски националиста није ништа лоше. Бити Србин, а вређати и омаловажавати свој народ то је јако лоше. Ја не видим да је он вређао српски народ. Овде видим да постоји пар ликова који само вређају Србију и српски народ, српски национализам и све што је српско.
 
Crni_gavran:
Е па бити велики Србин, тј. српски националиста није ништа лоше. Бити Србин, а вређати и омаловажавати свој народ то је јако лоше. Ја не видим да је он вређао српски народ. Овде видим да постоји пар ликова који само вређају Србију и српски народ, српски национализам и све што је српско.
Naravno da biti srpski nije nista lose. biti nacionalista znaci voleti svoju zemlju i narod,to je vec opste poznato. Francuska,Engleska,Italija...u tim zemljama je to potpuno normalno. Normalno treba da bude inace.
Ali ima tu nesto sto yebe nasu koku ,a nije pe'to.
Sovinisti se kod nas predstavljaju kao nacionalisti. (Sovinizam je kad toliko mrzis svoju naciju,nego sto volis svoju.Od tolike mrznje nemas vremena da volis cak ni svoj narod.) E to su klasicni simptomi "nacionalisticke" ekipe ovde.
Nekoliko net prdonja.
 
Crni_gavran:
Па национализам није лош. Зашто мислиш да су то нет прдоње, а да ти ниси? Па не можеш тражити да се само твоје поштује.
Naravno da ne trazim da se sve moje postuje,to ne bi bilo u skladu sa demokratijom. A ja se zalazem za demokrtiju.
Tako da svako ima pravo da se izjasni sta ce da bude.
A ja mozda mogu da kazem sa sebe da sam net danguba. Eto.
Sto mozes ti za sebe da kazes?
 

Back
Top