Slomila sam prst

Ne igraj se s,tim.. otidji u hitnu, tamo će te uputiti u bolničku urgentnu službu, snimićeš prst pa ćeš se sa snimkom vratiti kod dežurnog.. tamo će ti (ovisno od snimka) staviti dio stopala u gips ili eventualno longetu. Što prije, to bolje sa manje posledica i bola.. u ovom vanrednom stanju usluge se ne naplaćuju (barem kod mene u R. Srpskoj). Nemoj posle da ti prst ostane kriv ili "bagljav".. ništa strašno ni opasno ali otidji, stvarno.
necu, necu, nije celo stopalo, samo prst
 
mene sramota zbog ovoga otici doktoru, sta da radim, jel bi trebala :huh:
zasto sramota?

ja sam svojevremeno bos naleteo na stolicu i ispostavilo se kasnije pukao mi je mali prst..nije se polomio ali je bilo manje frakture..probudio me je otecen i otisao sam kod lekara, bandazirali su i sve se sredilo za nedelju dana..idi kod lekara..
 
Мени је једна уштва и хуља у средњој школи нагло заломила прст и био је плав. Морао сам да одем да снимим али није био сломљен. Само сам га завио завојем. Иди сними то. Немој да се испостави да је сломљен па да после идеш на операцију, да ти брусе кост или на силу ломе опет клештима и пајсерима да би од њега направили прст какав треба. Гледао сам то у болници. Човек сломио ногу и погрешно сралса кост. Три године пио бруфене и на крају морали да му бутну кост прво сломе чекићем и штемајзом, затим да брусе и фиксирају.
 
Мени је једна уштва и хуља у средњој школи нагло заломила прст и био је плав. Морао сам да одем да снимим али није био сломљен. Само сам га завио завојем. Иди сними то. Немој да се испостави да је сломљен па да после идеш на операцију, да ти брусе кост или на силу ломе опет клештима и пајсерима да би од њега направили прст какав треба. Гледао сам то у болници. Човек сломио ногу и погрешно сралса кост. Три године пио бруфене и на крају морали да му бутну кост прво сломе чекићем и штемајзом, затим да брусе и фиксирају.
Dobro kad je noga, ruka ali ovo me bas mrzi...
 
pre godinu i po sam polomila palac na nozi, otišla kod lekara, snimili, umotali ga zavojem uz onaj do njega i rekli mi da mirujem 3 nedelje
inače sam otišla kod lekara samo zato što me
je užaaaasno bolelo kad stavim hladan oblog, to mi je bio znak da nešto nije okej
 
inače ja pre 2 nedelje kad sam zeznula skočni zglob nisam imala gde da snimim nogu, osim ako ne želim da se mešam sa potencijalno zaraženima od korone.. pa sad kako hoćeš
ja i dalje ne znam šta mi je, ali prolazi samo od sebe čini mi se : )))
 
Ozbiljna sam, trebam savet

elem cepala sam drva, i jedno me osinulo po stopalu, medjutim sad kad sam usla u kucu malo se noga ohladila, vidim prst ovaj do palca modar, otekao i mislim da visi

mene sramota zbog ovoga otici doktoru, sta da radim, jel bi trebala :huh:
Ja sam sticajem okolnosti oba mala prsta na nogama lomio.I savet-idi kod lekara...
Ako ti i stavi gips,nece biti iznad kolena,moci ces da funkcionises,naravno osim cepanja drva.Najverovatnije longetu...
Ako trpis,ima da te boli dugo,otok i modrica nece tek tako proci.
 
Ma necu mrdati, na prste svakako i ne mogu da stanem, na peti hodam, ali prst stoji pravo, hladan i modar ali ne mislim da ce otici nesto ukrivo jer je totalno
ukocen i ne mogu ni da ga pomerim, cak ni rukom, doduse ne smem ni da ga pomeram i na sam dodir zaboli... malo ovlas sam probala jutros i mislim da ce samo to da sraste, ipak necu ici doktoru

Ali opet hvala svima na misljenjima
 
da, hvala, sad cu tako, pa cu videti sutra

Da, uvek na licu mesta treba samo led, a posle vidis sta ces i kako ces.
Moras da ides kod lekara, videce da li je stvarno polomljen, mozda
i uraditi neku intervenciju Jedino se mali prst prepusti sam sebi,
ostali se i operisu. Tako je meni rekao svojevremeno ortoped kad sam mali
prst kao polomila mada mislim da on ne moze da se lomi, ali me je mucio
valjda i godinu dana.
 
Sad mi jos bezveznije otici za nesto sto se desilo pre :sad2: tri nedelje skoro
Pisao sam vec.Zena moja isto tako polomila domali prst.Dobila uput,isla snimila i rekli joj sam da drzi hladne obloge,uvece maze konjskim gelom i popije brufen od 600 mg za bolove.Isto bi i tebi tako rekli.I rekao joj doktor,posto nece bolovanje,da flasterom pritegne domali prst sa malim.Tako je i uradil.isto ju je bolelo duze vreme,a sad vise ne,ponekad oseti ziganje u tom prstu.
 
Sad mi jos bezveznije otici za nesto sto se desilo pre :sad2: tri nedelje skoro
Samo kupi taj zeleni konjski gel i mazi i preko dan i uvece.Utrljavaj dobro,tako isto ublazava bolove i Normalno kada te jako boli,popi neki lek za bolove.Nemoj trpeti.Samo da znas da to boli duze vreme.Boli uganuce do godinu dana,a kamoli prelom.Samo sto oni sa tim domalim prstom na nozi ne mogu nikako da fiksiraju,a da ti ne smeta kad hodas.
 

Back
Top