СЛОБОДАН МИЛОШЕВИЋ - Тест наше политичке зрелости

Ući će u istoriju kao čovek koji je na početku imao odlične karte u rukama i sve uspeo da upropasti.
Milošević je simbol propasti Srbije i čovek koji je pomogao Hrvatima da urade ono što 1941 nisu uspeli.

On je simbol propasti srpskog naroda, nikada se nismo oporavili, ni dan danas.
Da jesmo, ne bismo imali ovakve blagougodne teme i lupetanja kako je on bio
mnogo lep, dobar, lukav i usput veliki drzavnik.
 
On je simbol propasti srpskog naroda, nikada se nismo oporavili, ni dan danas.
Da jesmo, ne bismo imali ovakve blagougodne teme i lupetanja kako je on bio
mnogo lep, dobar, lukav i usput veliki drzavnik.

Jedno mu se mora priznati- imao je smisla za humor.... https://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:170093-Pretnje-me-nisu-uplasile

http://www.hlc-rdc.org/Transkripti/...ja Slobodanu Milosevicu - 25. april 2005..pdf

Pretnje me nisu uplašile

Čudni su putevi Gospodnji. Nekadašnji veliki protivnik Slobodana Miloševića, lider stradalnih Srba sa Kosova i Metohije Kosta Bulatović, ovih dana u Hagu je bio svedok odbrane nekadašnjeg predsednika Srbije i SRJ. Uz to, zbog svoje principijelnosti, umalo da „zaglavi” u ševingenu. Bulatović naime, nije hteo da svedoči bez Miloševićevog prisustva, a nije ustuknuo ni pred oštrim pretnjama. Na kraju je istrajao u svom naumu, a Hag mu je odredio uslovnu kaznu.

Kosta Bulatović, poreklom Rovčanin, vratio se u selo Viš kod Danilovgrada, gde u svojoj kući živi od kada je morao da napusti ognjište i metohijsku Dobrušu.

- O svemu mogu da vam pričam, ali ne smem da kažem šta se dešavalo u Hagu - kaže Bulatović dočekujući nas na pragu svog doma, oslonjen na štaku. -U Hag sam otišao na poziv Slobodana Miloševića kao svedok odbrane i rekao sam samo istinu, odnosno ono što znam. Nikakve pretnje me nisu mogle pokolebati. ni one zatvorom, ni one visokom novčanom kaznom, jer ja na informativne razgovore idem kao u kafanu. ...........


MUKE PO MURATU

ZA vreme Bulatovićevog svedočenja desio se zanimljiv događaj. Naime, tužilac Džefri Najs pustio je snimak, doduše bez tona, na kojem se vidi kako Bulatović govori nešto pored lobanje turskog cara Murata, koji je poginuo u Kosovskoj bitki.

-Posle šesto godina vi i dalje emotivno govorite o ovom događaju i Muratu - prokomentarisao je Najs. Milošević je zatražio da se pusti i ton uz snimak gde se čuju Kostine reči ”Pa mi srce u grudima peva, kako Murat na mukama zeva„. Jedva su objasnili da je reč o epskoj pesmi, da bi Milošević na kraju rekao:

”Šta su moje muke prema onim koje je Kosta imao sa Muratom.:hahaha:
 
Koliko smo zreli....

sveta-petka.jpg
 
Taj tehnokrata imao smisla za humor?
Ja uopste i ne znam da je ikada drzao neke govorancije koje imaju veze s mozgom.
Retko se pojavljivao na televizor, ne bih znala sta je kada govorio, a humor i nekakve dosteke stvarno
s njim nemaju nikakve veze.

Uglavnom u privatnim razgovorima, piše po memoarima...
 
Taj tehnokrata imao smisla za humor?
Ja uopste i ne znam da je ikada drzao neke govorancije koje imaju veze s mozgom.
Retko se pojavljivao na televizor, ne bih znala sta je kada govorio, a humor i nekakve dosteke stvarno
s njim nemaju nikakve veze.
Битно је да ти имаш "везе с мозгом":mrgreen:

А теби и сличнима теби ево одговор:
"Док је пролазио шором, кере су лајале за њим, а сад` кад` га нема и ПАЦОВИ се хвале да су га уједали!"
 
Kosovski boj je ipak neslavno završen, pošto su Turke Stefan Lazarević i majka Milica primili oberučke. Jedino je siroti Vuk Branković do smrti ostao nepokoran i umro je u zatvoru da bi mu kasnije narodni pesnici јebali mater iz nepoznatog razloga, a od cele priče napravili mit zbog kojeg i danas patimo.

Moja posthumna poruka Lazaru je "đžaba si krečio Laki, kad te vjerna ljuba izdade."
Nismo se promenili ni za 600 g.,izdajnici i gubitnici postaju heroji i obrnuto.
 

У, ал` ти доказ!:hehe::zcepanje:. Па ту можеш и ти сам и било ко други да пишеш, исправљаш, додајеш и неку своју "истину". (А ко зна, можда си ти лично то написао, док верујеш у то, идеш оном логиком, да само себи верујеш:mrgreen:)

Дај други, али ОЗБИЉАН доказ, а не шта је баби мило, она то и написала на wikipedia.org :nono2:
 
Taj tehnokrata imao smisla za humor?
Ja uopste i ne znam da je ikada drzao neke govorancije koje imaju veze s mozgom.
Retko se pojavljivao na televizor, ne bih znala sta je kada govorio, a humor i nekakve dosteke stvarno
s njim nemaju nikakve veze.
privatno je bio fazondžija i šmeker , dizao je atmosferu ,to mu priznali i Klinton , Granić , Tudjman ,Holbruk
 
У, ал` ти доказ!:hehe::zcepanje:. Па ту можеш и ти сам и било ко други да пишеш, исправљаш, додајеш и неку своју "истину". (А ко зна, можда си ти лично то написао, док верујеш у то, идеш оном логиком, да само себи верујеш:mrgreen:)

Дај други, али ОЗБИЉАН доказ, а не шта је баби мило, она то и написала на wikipedia.org :nono2:
Pa što ti ne ispraviš ako nije tačno.
 

Back
Top