Sloboda-ne osudjuje nas niko, sami biramo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
All u need is love:
MALO LJUBAVI I MALO RADOSTI I ETO NAMA VEĆ RAJA NA ZEMLJI.
Kada bi svi prihvatili dve najvažnije Hristove zapovesti o ljubavi ("Ljubi Boga svog svim srcem svojim i svim umom svojim; i ljubi bližnjeg svog kao samog sebe."), nestalo bi i gordosti i oholosti, gneva, nepokornosti, očajanja, straha...na zemlji i svi bi sijali radošću i bili puni dobrote. Ali to je sasvim sigurno utopija ovde na zemlji.
A ovako: NIMALO LJUBAVI I NIMALO RADOSTI I ETO NAMA VEĆ PAKLA NA ZEMLJI.
Kada bi svi APSOLUTNO negirali te dve Hristove zapovesti, niko ne bi trebao da čeka smrt da bi okusio pakao. On bi bio već ovde.. Ali i to je za sada utopija.
Znači, trenutno smo verovatno negde izmedju.
Izgleda da dve najvažnije Hristove zapovesti zaista jesu suštinske i čine granicu izmedju raja u nama i medju nama, i pakla u nama i medju nama. Verovao neko u Hrista ili ne, to su ipak velike reči.
Kako se odnosite prema ove dve zapovesti u teoriji, ali i u praksi? Ali iskreno, budimo pošteni prema sebi. (verovatno je u tome stvar: čemu čovek teži ovde, tome će i u večnosti; verovatno je i zato večnost za neke ljude užasna da je uopšte i zamisle, a i prihvate)

Hm, a kome se to treba pokoriti?
 
Hm, ako večeras dobijem devetsto tisuća na loto-u ću poverujem iz sve snage...keve mi...ali opet, sa druge strane, pošto sam građanin nepokorni onda cvrc...nema šanse da dobijem jer mi Božidar kao neverniku neće ispuniti želju...sranye... Nego, ajd' mi objasni to što je komplikovano...
 
Šakal:
Hm, ako večeras dobijem devetsto tisuća na loto-u ću poverujem iz sve snage...keve mi...ali opet, sa druge strane, pošto sam građanin nepokorni onda cvrc...nema šanse da dobijem jer mi Božidar kao neverniku neće ispuniti želju...sranye... Nego, ajd' mi objasni to što je komplikovano...

Zato sto je to tesko da se razume, vidis, ti ne razumes, ti se zezas, nije ti ni stalo da razumes.Ne verujes u Boga.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top