Slike i opisi automobila posetilaca foruma

Moraš da se potrudiš i nađeš tapetara što bi se ja bavio tim poslom? Šta je sa ovim tvojim što šije skaj?
1000€ rekao sam ti ..šije on sve ..Znaci nista prazna prica ..Koliko sam ja letao da bi našao nekog ko zna da radi. Kod 100 sam bio i svi na recima znaju sve kao i ti a niko pojma nema ,dok nisam ovog našao i sad ti pametujes da je 50€ razlike u ceni a kvalitet to da ne spominjemo :) ..Pa eto dao sam ti konkrernu ponudu ako nađeš nekog dobrog javi ..
 
Poslednja izmena:
Ja imam fabricke tapacirunze na vratima od nekog vrhunskog vinila, ima deo od vinila i ima deo od tvida, nigde taj materijal nije pokazao a da je bila prava koza sigurno bi ispucalo ko nista.Eto auto koji ima preko 30 godina i original tapicirunze u odlicnom stanju.
Taj vinil bukvalno ne zahteva nikakvo odrzavanje ali moze da se povremeno nasprica onaj losion za kozu.
Razumem ja prirodna koza, premijum sve to super ali trazi odrzavanje ako se zapusti ode bestraga sve.
 
30082023182.jpg
 
Malo su i pljuvali 205 zbog pojedinih delova enterijera tu se i slazem ali nije bas tako da je los enterijer, cak imam delove table(cela gornja tabla) gde je i mekana plastika sto i u novije automobile te klase ne stavljaju, a postoje i delovi gde je tvrdja plastika koja je trebala da se uradi kvalitetnije i imam te delove da zamenim, inace sama tabla nije nigde pukla....
 
Ma ovde je reč o tapaciranju automobila koji vrv ima pola miliona a enterijer skup za promenu. Tapetar naplaćuje pa naplaćuje ruke onda zašto ne iskoristiti priliku i napraviti čudo. Koža je ionako nusproizvod da kažem prilikom proizvodnje mleka i mesa. Uopšte nije skupa možda 20% od nekih sintetičkih materijala.
 
Ma ovde je reč o tapaciranju automobila koji vrv ima pola miliona a enterijer skup za promenu. Tapetar naplaćuje pa naplaćuje ruke onda zašto ne iskoristiti priliku i napraviti čudo. Koža je ionako nusproizvod da kažem prilikom proizvodnje mleka i mesa. Uopšte nije skupa možda 20% od nekih sintetičkih materijala.
Pod
1 nije 20% već +300%
2 naći pravog majstora nije lako
3 naći pravog majstora koji će ti raditi sa tvojom kožom je nemoguca misija ako niste baš dobri prijatelji
4 cena ugadnje prave koze i eko nije ista
Neće ti niko ko je dobar u tom poslu (a taj obično ima posla preko glave) raditi tako.Zasto bi on trosio vreme na tebe ako ima drugog kog moze odraditi i uzeti punu cifru .. Ima on dobru cenu materijala jel ga kupuje dosta tako da je normalno da ti i svoj materijal ukalkulise u cenu..Samo nekog dundera mozes naći na taj nacin..
 
Poslednja izmena:
Mislim mogu, znam nekada sam sebi tapacirao oldtajmere koje sam radio, nije ti šivenje težak posao. Skineš staru navlaku, rašiješ, iskrojiš nove komade, prišiješ i posao gotov. Jedino što je kod kože drugačije je poseban konac, deblji specijalni i što se duplo šije. Ali ja nisam profesionalni tapetar ako si na to mislio ovo je više hobi restauracija. Za to treba malo da se potrudiš imaš onog nekog što je i duletu radio pa mu bežalo to je valjda isti? Može to lepo da se odradi ali da ne pije tapetar dok radi.

I to sam radio dok internet još nije ni postojao.
 

Back
Top