..::SLIKARSKI - umetnički - MATERIJALI::..

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa to ako slikaš bojama na vodenoj bazi ili emulzujama,
misim ne znam kako sapun za veš može da očisti četkicu od ulja i smola.

Ochisti odlichno. U toku slikanja perem razredjivachem a posle Merixovim sapunom. Budu opet lepe i meke. :) I techni deterdzent za vunu nije losh ali sapun je bolji.
(Sad sam kao one tetke sa reklama za prashak za vesh :mrgreen:)
 
Zdravo ljudi, imam nekoliko pitanja :) Pošto nisam iz svijeta umjetnosti ne razumijem se ni najmanje, pa moram vas da pitam. Da li bi mi neko mogao reći kako se zove gel (barem su mi tako rekli) koji se koristi u akrilnim bojama, a može da se koristi i za preslikavanje. Npr. htjela bih neku fotografiju oštampanu na običnom papiru da prebacim na drvo i za to se koristi taj gel. Ako ste uspjeli da razumijete moje pitanje nadam se da će neko moći da mi odgovori. Naravno ukoliko znate gdje bih mogla da nabavim isti i barem približnu cijenu bila bih vam veoma zahvalna.
 
Zdravo ljudi, imam nekoliko pitanja :) Pošto nisam iz svijeta umjetnosti ne razumijem se ni najmanje, pa moram vas da pitam. Da li bi mi neko mogao reći kako se zove gel (barem su mi tako rekli) koji se koristi u akrilnim bojama, a može da se koristi i za preslikavanje. Npr. htjela bih neku fotografiju oštampanu na običnom papiru da prebacim na drvo i za to se koristi taj gel. Ako ste uspjeli da razumijete moje pitanje nadam se da će neko moći da mi odgovori. Naravno ukoliko znate gdje bih mogla da nabavim isti i barem približnu cijenu bila bih vam veoma zahvalna.

to mozete postici belim mixtionom a posle susenja premazati akrilnim lakom mat ili sjaj,vise informacija na 0113226132 pozdrav
 
e isto to mi rekao i marić juče kad sam svratio, kaže odavno više ne drži rembrantove iz istog razloga.

i sad se postavlja pitanje čime slikaju profesionalni, akademski i ostali slikari u srbiji. bojama za studije i kinezima; a ovamo nataknu cenu "umnog" rada 250 'iljada. strašno.
 
cena classico boja od 60 ml. je 550.00 din za sada i zao nam je sto niste dolazili u nasu radnju posto postojimo sa bojama i materialom vec 30 god. na Bg trzistu,nazalost dosta slikara se dolaskom kineza na ovo trziste prebacila sa kupovinom u blok 70 jer ih je ekonomska situacija na to naterala pa samim tim je i urusen kvalitet istog. Ali u zadnje vreme polako ali sigurno vracaju se starim navikama jer su uvideli da tu nema nikakvog kvaliteta u skoro svoj robi sto dolazi iz Kine na nase trziste a i cene su pocele da se podizu dosta,sto se tice kvalitetnih boja mozete nam se obratiti i pri svakom uvozu cemo Vam dodati vasu narudzbu jer mi zastupamo Maimeri za ovaj region 16 god.Sto se tice classico boja topla preporuka i sav prateci material,pozz ART PRODUCT
 
e isto to mi rekao i marić juče kad sam svratio, kaže odavno više ne drži rembrantove iz istog razloga.

i sad se postavlja pitanje čime slikaju profesionalni, akademski i ostali slikari u srbiji. bojama za studije i kinezima; a ovamo nataknu cenu "umnog" rada 250 'iljada. strašno.

Ja pre neki dan bio u Nišu da vidim ima li negde Schmincke ili Talens i svuda gde sam pitao, gledali su me kao da pitam imaju li plutonijum na prodaju! Pa još kad počnu da me ubeđuju da to niiiiko više ne kupujeeee, to je mnooogooo skupooooo (baš tako razvlače dok pričaju). Zar je moguće rekoh, da ja koji sam amater jedini hoću da uložim u materijal na celom jugu Srbije?! Paleta od 14 nijansi me košta oko 130e, i nemoj sad da me neko ubeđuje da se ne isplati! Pa s jednom prodatom si već na pozitivnoj nuli!
 
Ja pre neki dan bio u Nišu da vidim ima li negde Schmincke ili Talens i svuda gde sam pitao, gledali su me kao da pitam imaju li plutonijum na prodaju! Pa još kad počnu da me ubeđuju da to niiiiko više ne kupujeeee, to je mnooogooo skupooooo (baš tako razvlače dok pričaju). Zar je moguće rekoh, da ja koji sam amater jedini hoću da uložim u materijal na celom jugu Srbije?! Paleta od 14 nijansi me košta oko 130e, i nemoj sad da me neko ubeđuje da se ne isplati! Pa s jednom prodatom si već na pozitivnoj nuli!

Probajte neke druge boje da koristite,Talens i Sminke pogotovi losije njihove serije nisu neki kvalitet i rade se u Kini a ovde ih cene zaista mnogo,ako zelite visok kvalitet onda su to boje Old Holand iliBlokX ali mozete i kod nas da narucite iz Italianskog asortimana Puro,Classico itd. pozdrav Maimeri
 
Rešio ja malo da se bavim tradicijom pa sam nabavio tutkalo (kožno, zečje), cinkvajs i birkredu. Sad, pratio sam uputstva iz knjiga, ali mi nešto ne ide. Uradim ja sve po propisu ali nikako ne mogu da ispunim sve rupice na platnu, uvek ih ostane podosta. Platno je laneno, retko tkanje, ali isto to platno se bez problema preparira akrilnim gesom. Cenim da sam napravio neki propust kod tutkaljenja platna, ali ne uspevam da skontam gde. Probao sam na tri načina:
1. Samo toplo tutkaljenje, vrućom tutkalnom otopinom, nanesenom četkom. Rezultat, pravo sito koje se ne može ispuniti ni posle 5-6 namaza preparaturom.
2. Toplo pa hladno tutkaljenje, prvo sam ponovio postupak iz prvog primera, a zatim hladnim želiranim tutkalom pomoću velike špahtle. Rezultat, prilično bolji nego u prvom slučaju, ali takođe rupičasto.
3. Tutkaljenje hladnim, želiranim tutkalom, dva puta. Rezultat, isto kao kod prvog primera, rupice se ne ispunjavaju ni posle više namaza. Skoro sam prekrio čitavu teksturu platna, ali one se uvek iznova pojavljuju.

U nekim uputstvima piše da treba dodati i malo stipse kod tutkaljenja, a u nekim da stipsa ide samo kod tutkaljenja daske. Ja nisam dodavao.

Gde grešim?
 
Živojin kaže ovako:
Ređe tkana platna impregniraju se deželiranim tutkalom nešto slabije koncentracije, 5-8%. Želirano tutkako se pre upotrebe izgnječi rukama sve dok se ne dobije gotovo tekuća masa. Energičnim i kružnim potezima tutkalo se ravnomerno nanese na celu površinu. Ako okca nisu dobro popunjena, odmah se postupak ponavlja gestom u suprotnom smeru. Širokim slikarskim nožem treba sastrugati višak tutkala kako s lica tako i sa poleđine. Ovakva platna su krta i snažnije upijaju vlagu. Impregrirana površina se premazuje 4% rastvorom formalina da bi se sprečile reakcije tutkala sa vlagom.
znači moguće da grešiš ili kod pripreme tutkala, ili je tutkalo loše ili kod samog nanošenja (pošto je normalno da isprve ostanu okca)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top