Slavim slavu mom psu i kolima.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
e vidis opet pogresna logika ti lepo kupis kartu za exit ili je nekupis kao sto ces kupiti kartu za cecu ili neces,

a sad te pitam zasto bi ja placao kartu [placao da zderu na prijemima za beogradsku slavu , placao organizaciju, mozda popove, i ko zna sta jos] ako ja nisam is tog filma?

Da bato ali kao sto znas grad Novi Sad stoji iza Exit-a tako da i sam grad taj Exit nesto kosta.
 
Jos kad vidis vernike u trenerkama kako se rafalno krste... Pa kad kupe 5-6 ikona svetaca, i to razlicitih, da se nadje valjda...

Da, što veći krst oko vrata, veći vernik. Krstače u kolima po 30 centimetara, ikone na sve strane... Krstio se 89. ili pred venčanje, ništa, ali ništa ne zna o krsnoj slavi, osim kog datuma pada, od slave naprave bahanalije, pucaju iz pištolja, napijaju se.... sačuvaj me Bože.
 
Ala su se Srbi dosetili da od svega prave turističku atrakciju. Na temi o Srbiji kraljevini ili republici, jedan od glavnih argumenata monarhista je bio da bi kraljevska porodica bila fenomenalna turistička atrakcija. Nisam sigurna da razumem te porive.:think:

Pa poznato je i na zapadu recimo u italiji imaju dosta takvih slicnih manifestacija kada grad proslavlja svog svetca i to privuce dosta turista.

Sto se monarhije tice pa zavisi ko bi bio monarh.Ne vidim bas da bi onaj prasac ikoga privukao.
 
Е свашта... уопште те нисам регистровао као ујку - него као старог члана са којим се често слажем.........е, свашта........

Auuu Eremito. Pa ti si stvarno vrana :D
Pa tebe bi taj goxy kao ovcu na klanje vodio samo da mu se ukaze prilika.

Pa taj sa kojim se slazes je do skora na avataru imao sliku Rafael Boban-a poznatog ustaskog koljaca. Pa malo obrati paznju na avatare doticnog i ostale sitnice po nekad
 
Poslednja izmena:
uopšte ne mislim da grad treba da finansira verske manifestacije ali znam da to nije realno očekivati.

Да... да.....ахам..... не треба верске - него лезбо-педерске манифестације, је л' ???????? Па не сећам се нешто да је било ко од нас православаца протествовао што град организује НАЈЦРЊУ СЕКТАШКУ ПАРАДУ тако што венчава у истом дану у Скупштини Града више од 100 парова - а зна се која то секта ради.......
 
Mitke, a vid šta ovi traže
T058806A.jpg

Uskoro će životinje imati veća prava nego ljudi...
 
A sta su Srbi jos ????? Ja ne znam ni jednog Srbina koji nije pravoslavac sem onih koji su ateisti. Eto na primer ja sam ateista ali zna se sta je tradicija mog naroda i nemam nista protiv slave Beograda cak sta vise to podrzavam i to bi mogla cak i turisticka atrakcija da bude.

srbi su i katolici i muslimani i baptisti i ko zna sta jos, evo znam za dva suseda koji su bili veliki komunisti a tek njihovi roditelji...,a sad su naprasno postali veliki vernici uzeli neke slave osvestavaju kolac u crkvi, dolazi im pop u kucu,
sve to moze samo sto ljudi uzimaju to po meni is straha i neke potrebe da se uklope u prljavstinu srbije da se ne bi razlikovali da neki ludak sa foruma ne bi mogao da mu kaze da nije srbin, cast izuzecima koji su stvarno verujuci i kojima je to jos jedan nacin da daju deo sebe za veru ali takvih je 1%, a ostalih 99% je sljam koji to radi iz gluposti bez duhovnosti a spreman je krvlju da brani to samo da bi dokazao da je veliki vernik i srbin jer po njima je pravoslavac=srbin i nista drugo.

inace znam jednu osobu kojoj se stvarno divim pravi vernik, bio bi takav vernik koju god veru da je uzela, jer ta osoba se ponasa po pravilima iz svetih knjiga umerena mirna sjajnog karatera, srpske je nacionalnosti a gle cuda baptista je.
i to nije vernik po rodjenju nego je sa nekih 40 godina isla i birala veru, raspitala se i u pravoslavnoj i katolickoj crkvi i ko zna gde i odlucila se za baptizam jer je zaista osetila potrebu, posle nekih stvari koje su se desile u zivotu te osobe.
 
Auuu Eremito. Pa ti si stvarno vrana :D
Pa tebe bi taj goxy kao ovcu na klanje vodio samo da mu se ukaze prilika.

Pa taj sa kojim se slazes je do skora na avataru imao sliku Rafael Boban-a poznatog ustaskog koljaca. Pa malo obrati paznju na avatare doticnog i ostale sitnice po nekad

Изгледа да си у праву... :D:D:D по свој прилици сам га помешао са неким другим учесником који има сличан ник... дугачак ми "стаж" на пдф па ме хвата склероза...:eek:
 
Poslednja izmena:
srbi su i katolici i muslimani i baptisti i ko zna sta jos, .

Auuu pa ovo je da ne znas da li da se smejes ili da places.

Pa da poznati su Srbi katolici narocito oni iz Hercegovine.Vrlo su gostoljubivi bili prema Srbima pravoslavcima.A tek o Srbima muslimanima da ne pricam.

Mada pazi cinjenica jeste da su muslije bivsi Srbi kao i veliki deo Hrvata ali zahvaljujuci gluposti pravoslavne crkve to vise Srbi nisu . Umesto mudro da su ih prihvatili i polako uz pomoc drzave da ih vracaju u staru veru ali ovako su ih izgubili za stalno i napravili vecnog neprijatelja zbog ocigledne isfrustriranosti doticnih ..mislim na te muslije i kroate.
 
Mada pazi cinjenica jeste da su muslije bivsi Srbi kao i veliki deo Hrvata ali zahvaljujuci gluposti pravoslavne crkve to vise Srbi nisu . Umesto mudro da su ih prihvatili i polako uz pomoc drzave da ih vracaju u staru veru ali ovako su ih izgubili za stalno i napravili vecnog neprijatelja zbog ocigledne isfrustriranosti doticnih ..mislim na te muslije i kroate.
Vidi da si ovde veoma u pravu, pa još u Kraljevini Jug. je bilo barem 40k Srba katolika, plus Srba Muhamedanske vere, tu nisu mogli da se "vade" da nema države, kao što je bilo pod Turcima, nego ta nadasve glupa ideja "nije Srbin ako nije pravoslavac" je upropastila mnogo toga. Ali, danas opet je to samo istorijska priča, koja treba da se zna, a za praktičan život je, na žalost, stvar izgubljena.
 
Da bato ali kao sto znas grad Novi Sad stoji iza Exit-a tako da i sam grad taj Exit nesto kosta.

ne brini placa se i guca bato i ja nemam nista protiv, ali imam protiv da jedan grad metropla koji bi trebao da bude neutralan i otvoren za sve nacije i religije, slavi slavu o mom trosku.
ako im je vec zapelo da ima slavu onda lepo neka crkva od svoje zarade od pravoslavnih sahrana na koje uzgred ne placaju porez,osvestavanja svega i svacega, i od onih koji oce dobrovoljo da daju priloge, naprimer ovi forumasi koji sigurno daju barem jednom mesecno neki prilog crkvi da bi se oprali posle silnog krvolocnog pljuvanja i mrznje, neka lepo pravi svoju promociju i nek se setka do mile volje po beogradu.
iako to je novokompanovano ponasanje vracanje u praistoriju, jer kao sto sam vec napisao imaju to i gradovi u svetu samo sto je tamo tradicija ver 1000 godina, a ne mi odjednom postali svi veliki vernici sve osvestavamo i svemu dajemo slavu, i ne daj boze da neko napise nesto protiv toga taj mora da je los covek
i ima neke lose namere [ protiv pravoslavlja, srbije , srba, kralja,........................]
 
Vidi da si ovde veoma u pravu, pa još u Kraljevini Jug. je bilo barem 40k Srba katolika, plus Srba Muhamedanske vere, tu nisu mogli da se "vade" da nema države, kao što je bilo pod Turcima, nego ta nadasve glupa ideja "nije Srbin ako nije pravoslavac" je upropastila mnogo toga. Ali, danas opet je to samo istorijska priča, koja treba da se zna, a za praktičan život je, na žalost, stvar izgubljena.

Pa normalno da je izgubljena. Cim su turci oterani odavde da je bilo mozga muslije su trebali da vode kao Srbe ali da im se onako neformalno nude neke povlastice ako se vrate u pravoslavlje plus neformalno malo kociti pravljenje novih dzamija a takodje podeliti muslimansko stanovnistvo kao sto su danas u Raskoj podeljeni cime bi se bar jedna polovina brze i lakse navatala da se vrati pravoslavlju. Tako da bi recimo ako si imao milion balija ...neka navuces bar 100000 da se vrate pravoslavlju zbog nekih pogodnosti i onda ovom podelom navatas onu vecu "polovinu " recimo njih pola miliona i dobio bi 600000 srba nazad . Onih 400000 po Bugarskom sistemu za Tursku i resen problem.
Ali to je trebalo raditi pre 150 godina
 
Примећујем да АТЕИСТИ у Србији имају страховит проблем са православљем и православним Србима. На десетине тема о религији и веровању Срба отварају управо безбожници... Ало, људи, безбожнициииииииии...... па шта вас брига и шта се вас уопште тиче како ми верујемо и зашто верујемо и како се односимо према било чему у животу - ТО ЈЕ НАША СТВАР.......... а ви, изволте тамо у Кућу смећа или већ где желите па се играјте друга Маркса, Стаљина и Лењина.......
 
Примећујем да АТЕИСТИ у Србији имају страховит проблем са православљем и православним Србима. На десетине тема о религији и веровању Срба отварају управо безбожници... Ало, људи, безбожнициииииииии...... па шта вас брига и шта се вас уопште тиче како ми верујемо и зашто верујемо и како се односимо према било чему у животу - ТО ЈЕ НАША СТВАР.......... а ви, изволте тамо у Кућу смећа или већ где желите па се играјте друга Маркса, Стаљина и Лењина.......

Možeš ti da braniš crkvu do sutra, oni su najviše i doprineli tome da vernici budu upravo ovakvi kakvi i jesu - nikakvi. Umesto da su davali lični primer i živeli u skladu sa verom, pogledaj šta su napravili od crkve - komercijalu. Sramota. Kad mi sveštenik kaže da je tarifa za krštenje 100 €, dođe mi da ga pljunem.
 
Pa normalno da je izgubljena. Cim su turci oterani odavde da je bilo mozga muslije su trebali da vode kao Srbe ali da im se onako neformalno nude neke povlastice ako se vrate u pravoslavlje plus neformalno malo kociti pravljenje novih dzamija a takodje podeliti muslimansko stanovnistvo kao sto su danas u Raskoj podeljeni cime bi se bar jedna polovina brze i lakse navatala da se vrati pravoslavlju. Tako da bi recimo ako si imao milion balija ...neka navuces bar 100000 da se vrate pravoslavlju zbog nekih pogodnosti i onda ovom podelom navatas onu vecu "polovinu " recimo njih pola miliona i dobio bi 600000 srba nazad . Onih 400000 po Bugarskom sistemu za Tursku i resen problem.
Ali to je trebalo raditi pre 150 godina

Ти си ипак мало побркао ... ЗНА СЕ КО ЈЕ ИЗМИСЛИО ДА ЈЕ ВЕРОИСПОВЕСТ МУСЛИМАН = НАЦИЈА.........
 
ne brini placa se i guca bato i ja nemam nista protiv, ali imam protiv da jedan grad metropla koji bi trebao da bude neutralan i otvoren za sve nacije i religije, slavi slavu o mom trosku.
..]

Decko shvati da je Srbija i da su Srbi pravoslavni narod i da ima da slavi slavu .
A to samo takvim bilmezima slicnim tebi smeta kao i ustasama,balijama....
Ali smeta im zato sto im smeta sve sto podseca na Srbe a ne zato sto ih to ugrozava.

I ta prica o tvom trosku?? Kom tvom trosku majke ti??? Ti si jak faktor. Garant ti mama i tata jos daju pare za dzeparac. Pa ja necu da se o mom trosku ista ulaze u Adu Ciganliju posto ja tamo ne idem i ne zanima me Ada i zasto grad ulaze tamo.
 
Ти си ипак мало побркао ... ЗНА СЕ КО ЈЕ ИЗМИСЛИО ДА ЈЕ ВЕРОИСПОВЕСТ МУСЛИМАН = НАЦИЈА.........

Nista ja nisam pobrkao. Smislili su komunisti ali da je glupo vodjstvo pravoslavne crkve zajedno sa vodjstvom srpske drzave na vreme odradilo posao i vratilo to stanovnistvo u veru svojih predaka ni komunisti ne bi imali nesto mnogo pripadnika tog instant naroda muslimana ili kako se sada zovu bosnjaci.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top