Slava se ne slavi u kafani

da li stojiš sve vreme?
Pa... normalno je da domaćin sve vreme pazi da nekom nečega ne nedostaje...
Има истине у томе што кажете. Рецимо мрсна трпеза а Никољдан.
Da... ali ako ne znaju bolje, ima nade da će se nekad interesovati i ispraviti grešku. Na neke slave ne idem jer mrse tokom posta... ali oni na to gledaju kao da sam ''zastranila'', da sam suviše stroga i iz nekog prevaziđenog sveta. Razumem... ali ne mogu da podržim.
 
Има истине у томе што кажете. Рецимо мрсна трпеза а Никољдан. Брукају свеца а себи грех наносе. Тек су посебна прича што славе у ресторанима уз трубаче и крканлук..што виђамо код рецимо певачица са естраде.
Na jugu Srbije vecina naroda mrsi Sv. Nikolu,jer im je tako odavnina.Mi cim pocnu postovi od 28 Novembra.skoro svi slave posno.Ima nekih.Inace ja slavim Sv.Luku,ali kada pada u Sredu,ili Petak,slavim posno,jer tako su i moji preci radili.
 
Poslednja izmena:
Pa... normalno je da domaćin sve vreme pazi da nekom nečega ne nedostaje...

Da... ali ako ne znaju bolje, ima nade da će se nekad interesovati i ispraviti grešku. Na neke slave ne idem jer mrse tokom posta... ali oni na to gledaju kao da sam ''zastranila'', da sam suviše stroga i iz nekog prevaziđenog sveta. Razumem... ali ne mogu da podržim.
Imam dve surnjaje koje ne vole ovcetinu i za njih spremim dva posebna tanjira prasetine.Ako bih inao goste koji poste,a mrsna mi slava.Spremio bih za te goste posno jelo.Medjutim kao sto sam rekao Sv,Luka ne pada na postu,a ako je sreda i petak,onda obavezno posno.
 
Има истине у томе што кажете. Рецимо мрсна трпеза а Никољдан. Брукају свеца а себи грех наносе. Тек су посебна прича што славе у ресторанима уз трубаче и крканлук..што виђамо код рецимо певачица са естраде.
To se sprdaju sa pokojnikom a svetiteljem.Zamisli godisnjicu smrti svoje majke i oca slavis u kafani sa trubaci.
 
e vid sad petljanciju.
kupiš brašno, kupiš vino, kupiš sveću, kupiš žito.
Daj Sale .... naravno da na današnje vreme ne možes sve imati iz domaće radinosti ali barem nesto osnovno moyes i uraditi sam.
Po meni neka je slavski kolač i neuspeo ali je napravljen u tvom domu sa ljubavlju a ne tamo u nekoj pekari gde se serijski štancuju.
Ponavljam ne osudjujem nikoga ja sam samo rekla kako bih ja.
Ako gledamo kao neki .... kupiš vino, naručiš napravljeno žito a i slavski kolač obavezno. Zakupiš kafanu jer jelte živiš u trideset kvadrata sa četvoročlanom porodicom i šta to ima veze ... što mora da se štedi da se kupi veći stan ... zakupi kafanu naruči jelo i piće ... ono što čini slavu već si naručio sve i slavlje može da počne :D
Super al ja eto tako ne bih
 
Daj Sale .... naravno da na današnje vreme ne možes sve imati iz domaće radinosti ali barem nesto osnovno moyes i uraditi sam.
Po meni neka je slavski kolač i neuspeo ali je napravljen u tvom domu sa ljubavlju a ne tamo u nekoj pekari gde se serijski štancuju.
Ponavljam ne osudjujem nikoga ja sam samo rekla kako bih ja.
Ako gledamo kao neki .... kupiš vino, naručiš napravljeno žito a i slavski kolač obavezno. Zakupiš kafanu jer jelte živiš u trideset kvadrata sa četvoročlanom porodicom i šta to ima veze ... što mora da se štedi da se kupi veći stan ... zakupi kafanu naruči jelo i piće ... ono što čini slavu već si naručio sve i slavlje može da počne :D
Super al ja eto tako ne bih
da bi se obavio obred slave potreban je kolač, crno vino, žito i sveća.
ostalo je stvar izbora.
pošto veći deo stanovništva živi po gradovima onda treba biti razuman i neosuđivati.
možda taj što zove goste u kafani obred izvrši kako dolikuje a ovi što zovu goste po kućama nit osveštaju kolač nit odu na liturgiju.
 
Pa... normalno je da domaćin sve vreme pazi da nekom nečega ne nedostaje...

Da... ali ako ne znaju bolje, ima nade da će se nekad interesovati i ispraviti grešku. Na neke slave ne idem jer mrse tokom posta... ali oni na to gledaju kao da sam ''zastranila'', da sam suviše stroga i iz nekog prevaziđenog sveta. Razumem... ali ne mogu da podržim.
Исто и ја
 

Back
Top