slatka pita sa sirom

malecka

Aktivan član
Poruka
1.333
bila ja pre 2 godine u Budimpesti i tamo jela na vise mesta slatku pitu sa sirom. otprilike secam se da je bila slatka i da je imala neko voce.. i od tad sam rovarila i rovarila na netu trazeci recept za bilo kakvu pitu sa sirom i visnjama /ta mi se mnogo svidela/ al nje nema te nema.. :(

pa ako neko ima nek postuje, s'il vous plait! ;)
 
ja sam našla na netu nešto...

dakle vako treba vam 250 gr maslaca, 400 gr brašana, 2 žumanca, 150 gr mlevenog šećera, malo praška za pecivo, 500 gr mladog kravljeg sira, 2 jajeta, vanil šećer, kristal šećer, meko voće, 1 kašičica soli

od maslaca, brašana, žumanaca šećera i praška za pecivo se umesi testo, 2/3 testa se rukom raširi po dnu tepsije a zatim preko testa premažemo masu od mešavine sira,jaja, šećera i soli na to poslažemo voće /ne piše koja količina/ ostatak testa narendamo odgore po voću. pečemo dok ne porumeni.


http://webkucharka-maggi.centrum.sk/recept.phtml?id=999991381
 
U kraju iz kojeg sam ja su pite,kolači,palačinke i slično sa slatkim sirom tradicionalne poslastice.......i ja ih mnogo volim.........ovaj recept koji je napisala gigule me podseća na lenju pitu sa sirom.......imam ih ja nekoliko, pa ako budeš trebala, traži........:-D
Divno je što se još nekome sviđaju poslastice sa slatkim sirom.....:-D
 
Selena:
U kraju iz kojeg sam ja su pite,kolači,palačinke i slično sa slatkim sirom tradicionalne poslastice.......i ja ih mnogo volim.........ovaj recept koji je napisala gigule me podseća na lenju pitu sa sirom.......imam ih ja nekoliko, pa ako budeš trebala, traži........:-D
Divno je što se još nekome sviđaju poslastice sa slatkim sirom.....:-D

mislim da sam i ja iz tih krajeva :wink:

pita sa slatkim sirom je KEVA :wink:
 
gigule:
ja sam našla na netu nešto...

dakle vako treba vam 250 gr maslaca, 400 gr brašana, 2 žumanca, 150 gr mlevenog šećera, malo praška za pecivo, 500 gr mladog kravljeg sira, 2 jajeta, vanil šećer, kristal šećer, meko voće, 1 kašičica soli

od maslaca, brašana, žumanaca šećera i praška za pecivo se umesi testo, 2/3 testa se rukom raširi po dnu tepsije a zatim preko testa premažemo masu od mešavine sira,jaja, šećera i soli na to poslažemo voće /ne piše koja količina/ ostatak testa narendamo odgore po voću. pečemo dok ne porumeni.


http://webkucharka-maggi.centrum.sk/recept.phtml?id=999991381

Gigule, strašna si.. ;)
Ovo ću morati da probam. :lol: Kad sam bila u Nemačkoj, nekad jelte, jela sam fantastičnu pitu od slatkog sira sa kruškama i najlepšu tortu -Švarcvald, za koju su mi rekli da u onom belu filu ima slatki sir, švapski kako ga mi zovemo.
Ovde nigde nisam našla recept za tu tortu sa švapskim sirom.. :sad:
 
...ja sam danas pravila neku pitu koja je trebala da bude sa slatkim sirom ali sam sir zamenila slatkom pavlakom ali onom PKB-ovom koja kad se umuti bude cvrsca od slaga
( ne one uvozne pavlake koje se prave od biljnih masti)...pita je bila super...pitali me kad cu je ponovo praviti :)

Testo: 3 jaja, 1 vanil secer, 1 solja (od jogurta) secera, 1 solja ulja, 1 solja mleka, 2 solje brasna sa 1 praskom za pecivo
Nadev: 500g svapskog sira ( ovo sam zamenila dobro umucenom pavlakom), 1 kisela pavlaka od 2dl, malo secera, 1 jaje i 2 vanil secera
Voce: sveze ili iz kompota

Umute se jaja sa secerom i vanil secerom da bude cvrst sneg i dodaju ostali sastojci za testo. Polovina se izlije u pobrasnjen pleh (20X30) i pece 15min. na 180C. Onda se izvadi iz pecnice, poslaze voce, preko toga ide nadev pa se sve prelije drugom polovinom testa i ispece do kraja. Njamm...sve su mi pojeli a jos se nije ni ohladila ...mogu da mislim kakva bi bila da je ostala u frizideru do sutra :)

...zaboravih...vruca se pospe secerom u prahu
 
divni ste, divni ste :) trebalo je da pretpostavim da je pita zaostavstina austrougarskog perioda :) ima nekog shmeka u tome da se slag menja sirom :D
nasla nesto interesantno na netu pa da i ja prilozim.
inace recepti na tu temu su UVEK dobrodosli

Kolač sa švapskim sirom~ www.malikuvar.com

Napisao Kuvar majstor
Dunje kratko prokuvati ili uzeti one iz kompota. Keks dobro pokvasiti u vrelom soku od dunja i poređati ga u četvrtastu modlu. Sir, šećer, vanilin šećer i rastopljeni želatin izmešati. Jednim delom sira premazati keks, preko staviti dunje, pa drugi deo sira u koji je, po želji umešano malo sirupa od maline. Gotov kolač dobro ohladiti u frižideru. Po želji ukrasiti šlagom.

  • Keks 50 gr ( plazma ili petit ber )
  • Sok od dunja 1,5 dl
  • Šećer u prahu 4 kašike
  • Vanilin šećer 1 kesica
  • Švapski neslan sir 500 gr
  • Želatin 10 gr
  • Voda 0,5 dl
  • Dunje 100 gr
  • Sirup od malina
 

Back
Top