Sky Star

Evo opet ja sa Arapima...

Imas na poziciji 26 istocno satelit Badr, gde mozes da pratis, verovatno najkvalitetnije OTKLJUCANE kanale. MBC1, MBC2, MBC3, MBC4, ONE i ima valjda jos par njih, nisam skoro gledao. Ovi kanali jesu arapski, ali kad emituju filmove i serije audio ide izvorni, dakle najcesce engleski, a oni samo prikazuju u dnu slike titlove, kao kod nas. Zato mogu lepo da se prate a veruj mi, ima sta da se gleda.


A ako hoces nesto zakljucano da gledas, javi se na poruku, pozdrav!
 
Evo opet ja sa Arapima...

Imas na poziciji 26 istocno satelit Badr, gde mozes da pratis, verovatno najkvalitetnije OTKLJUCANE kanale. MBC1, MBC2, MBC3, MBC4, ONE i ima valjda jos par njih, nisam skoro gledao. Ovi kanali jesu arapski, ali kad emituju filmove i serije audio ide izvorni, dakle najcesce engleski, a oni samo prikazuju u dnu slike titlove, kao kod nas. Zato mogu lepo da se prate a veruj mi, ima sta da se gleda.


A ako hoces nesto zakljucano da gledas, javi se na poruku, pozdrav!
Ja sam nasao taj satelit i svi su kanali zakljucani posto imam opticum4050c,pitanje glasi:imali kljuceva za ovaj satelit.Ili sam promasio temu mozda je u pitanju samo skystar2.Hvala puno.Pozdrav!!!
 
Poslednja izmena:
Ja nisam ove skoro gledao, ali su oduvek otkljucani i sad sam pogledao na kingofsat i tamo stoji clear, dakle slobodni za gledanje. Proveri opet, da nisi promasio satelit?

Inace, nisu svi kanali na ovom satelitu otkljucani, ja sam govorio o MBC i jos nekima...
 
Pozdrav svim forumašima!zanima me od skoro sam nabavila sky star2 karticu i sad me interesuje kako mogu da antenu podesim na hellsat i koji su programi potrebni da bih mogla da pratim bulsat znači šta sve treba od pluginova kako se ubacuju ključevi ?imam antenu od 120 koju smo koristili za digi i ručni pozicioner sad me interesuje na koju stranu treba okrenuti da bih mogla pratiti hellsat???unapred hvala svima
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svim forumašima!zanima me od skoro sam nabavila sky star2 karticu i sad me interesuje kako mogu da antenu podesim na hellsat i koji su programi potrebni da bih mogla da pratim bulsat znači šta sve treba od pluginova kako se ubacuju ključevi ?imam antenu od 120 koju smo koristili za digi i ručni pozicioner sad me interesuje na koju stranu treba okrenuti da bih mogla pratiti hellsat???unapred hvala svima
Antenu okreces na 39e ( najbolje je da vidis sliku gde se nalazi taj satelit jer je tesko pojasniti ovako), zatim skini vplug 2.4.5 i ubacuj v_key koji ja upisujem i uredno kacim na svoj forum. Ako gde zapne tu sam.
 
Antenu okreces na 39e ( najbolje je da vidis sliku gde se nalazi taj satelit jer je tesko pojasniti ovako), zatim skini vplug 2.4.5 i ubacuj v_key koji ja upisujem i uredno kacim na svoj forum. Ako gde zapne tu sam.
koji je najbolji program za traženje signala ja sad imam naštelovan za digi dali treba prema astri da pomeram to jest ka sredini?i da li treba ručno unositi frekvencije ?znam da smaram sa ovakvim pitanjima ali sad radim ovo prvi put i ne :dontunderstand: baš...u svakom slučaju hvala Bokili
 
Jeste, treba antenu da pomeras ka Astri, u tom pravcu, dakle, kad stanes iza antene to je u levo. E, sad, ako ti je antena podesena po Klarkovoj putanji, onda je lako otici do 39E. Sve sto treba je da pomeris antenu u levo za oko 40cm. Problem je ako ti antena nema podesenu putanju, ja bih ti preporucio onda da kupis pokretna ledja, jos bolje neki jeftin disqc motor i resis problem trajno. On se namesti jednom i onda sam menja satelite a ti samo menjas kanale.

Inace, ljudi obicno koriste Fast sat finder za trazenje satelita, ali mislim da je to bespotrebno komplikovanje. Bolje otvori kingofsat na netu, klikni na39E, prikazace ti se svi kanali na tom satelitu, izaberi neku frekvenciju, a onda lepo u serveru od sky star kartice unesi ovaj satelit i frekvenciju koju hoces, kliknes na nju da bude aktivna i krenes da pomeras antenu. Kad stigles do satelita, dobices signal i znaces da si tu. Vazno je da ukucas frekvenciju nekog slobodnog kanala, dakle da nije kodiran, zato sto ces moci da proveris da li je stvarno taj kanal, a i jos bitnije - kad vrtis antenu, ako si namestila na kodirani kanal, sky star ti nece odmah prikazati signal, vec posle par sekundi. Kod otkljucanih kanala signal se prikaze isto trenutka pa su male sanse da preskocis taj satelit.

I jos i ovo, ako nadjes neki kanal, proveri da li je bas taj na tom satelitu, moze da se desi da postoji ista takva frekvencija na nekom drugom satelitu koji je usput pa da pomislis da si nasla 39E. Znaci, obavezno proveri da li kanal koji si nasla postoji na 39E da budes sigurna da si na pravom mestu.

Nadji ti nekako satelit na 39E, a ako ti bude problem da sredis softver, ja cu ti poslati sve sto treba.
 
Poslednja izmena:
Jeste, treba antenu da pomeras ka Astri, u tom pravcu, dakle, kad stanes iza antene to je u levo. E, sad, ako ti je antena podesena po Klarkovoj putanji, onda je lako otici do 39E. Sve sto treba je da pomeris antenu u levo za oko 40cm. Problem je ako ti antena nema podesenu putanju, ja bih ti preporucio onda da kupis pokretna ledja, jos bolje neki jeftin disqc motor i resis problem trajno. On se namesti jednom i onda sam menja satelite a ti samo menjas kanale.

Inace, ljudi obicno koriste Fast sat finder za trazenje satelita, ali mislim da je to bespotrebno komplikovanje. Bolje otvori kingofsat na netu, klikni na39E, prikazace ti se svi kanali na tom satelitu, izaberi neku frekvenciju, a onda lepo u serveru od sky star kartice unesi ovaj satelit i frekvenciju koju hoces, kliknes na nju da bude aktivna i krenes da pomeras antenu. Kad stigles do satelita, dobices signal i znaces da si tu. Vazno je da ukucas frekvenciju nekog slobodnog kanala, dakle da nije kodiran, zato sto ces moci da proveris da li je stvarno taj kanal, a i jos bitnije - kad vrtis antenu, ako si namestila na kodirani kanal, sky star ti nece odmah prikazati signal, vec posle par sekundi. Kod otkljucanih kanala signal se prikaze isto trenutka pa su male sanse da preskocis taj satelit.

I jos i ovo, ako nadjes neki kanal, proveri da li je bas taj na tom satelitu, moze da se desi da postoji ista takva frekvencija na nekom drugom satelitu koji je usput pa da pomislis da si nasla 39E. Znaci, obavezno proveri da li kanal koji si nasla postoji na 39E da budes sigurna da si na pravom mestu.

Nadji ti nekako satelit na 39E, a ako ti bude problem da sredis softver, ja cu ti poslati sve sto treba.

Nastala je greška sad sam se zbunila načisto ajde sad korak po korak kako da instaliram ceo program za ss2...znaci sad imam samo drajver za ss2 i jedino to radi imam sredjeno instalirano bar mislim pošto sam drajver skinula sa neta jer je orginal cd beskoristan sa njim ne mogu da instaliram karticu ..šta i kako dalje:brus:
 
Kolko znam, najnoviji drajveri su najbolji, nada m se da si ih skinula sa zvanicnog sajta. Pa trebalo bi da instalacija bude laka, kliknes dva puta Setup.exe i instaliras sve sto ti se ponudi. Gde je zapelo? Da ti nije mozda tokom instalacije izasao prozor koji prijavljuje neku gresku, a vezanu za remote control? To slobodno otkazi i nastavi instalaciju, nista strasno. Ka dbudes instalirala, pojavice ti se na task bar, dole pored sata, ikonica servera 4pc, od kartice, jedan krug, koji je zelene boje ako hvata signal nekog transpondera (frekvencije), odnosno crvene boje, ako ne hvata nikakv signal. Moze da bude i zute boje, to ne valja, restartuj PC, trebalo bi da postane onda zelen ili crven.

Kad si to uradila, klikni na taj kruzic, otvorice se meni, pri vrhu treba da kliknes na opciju dodaj satelit (add satelite), napisi mu ime i pritisni OK. Zatim, posto je izabran satelit, pritisnes u tom istom prozoru add transponder (dodaj transponder, odnosno frekvenciju), tu ukucaj, na primer ovo: 12524 H 30000. Ostali parametri nisu bitni. Dakle, ovo je frekvencija na kojoj ima puno kanala na satelitu Hellas Sat2, 39E. Kad ukucas te podatke, onda lepo opet ok i taj transponder ce ti bidi aktivan. Pojavice ti se crvena linija koja oznacava jacinu signala transpondera, a crvena je zato sto nema signala. Kad pocnes da okreces antenu u levo (ako stojis iza nje), kad budes naisla na signal, ta linija ce biti zelena, a mozda i zuta, ako je signal slab. Dakle, ako si na Thoru, treba da pomeris antenu oko 40cm u levo, i to pod uslovom da ti je putanja namestena po Klarkovom prstenu, ako nije, ja bih onda pozvao nekog da to uradi. Aj' probaj pa javi. :)
 
Poslednja izmena:
Pa zavisi kako otvaras. :per: Moze da otvori sve osim HD kanala, ako imas cs, a ovako besplatno na kljuceve, otvara po nesto, otprilike isto ko i Dreambox. Ali ovih dana je bas losa situacija. Najvise sto mozes je da odes na 39E i gledas BulsatCom.
 
Ma,da, trenutno stvarno nema bas sta da se vidi "besplatno". Odavno nije bila tako losa situacija. Ustvari, ovo je najsusniji period gledanja od kad sam ja poceo da otkljucavam kanale. I jeste, cs je sad najbolje resenje.
 

Back
Top