СКУПШТИНСКА КАФАНА БРОЈ 13

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Да, али поделе су нормалан део људског стања.

Сва друштва у којима је народ униформан и постојан као клисурина су крш, нпр. НДР Кореја, СССР или Енвер Хоџина Шћиптарија.

Не можемо сви имати исто мишљење, као што не можемо сви имати исту боју очију, косе, висину или омиљени хас.

Зато је мало глупо као кад сви кукају на неке "поделе", мислим сасвим је нормално да послодавац и радник имају исте циљеве на тржишној утакмици.

На пример, ја тренутно волим бледе жене а неко воли латине- ту нико није болесни издајник, него нам се разликују укуси.

Баш супротно, причу о бесциљном национализму уваљују они који од тога желе да профитирају, јер све је профит.

Зато се данас сви занимају чињеницом да Косово улази у УНЕСКО, а све баш брига за оне људе који су помрли од сепсе на Звездари, или за оне хорде пензоса који једу из контејнера, или за оног дечака са оном бизарном дерматозом који није добио тутора за школовање у кући, или за једну од највиших пореских стопа на свету.

Кад кажеш "А зашто ја немам пара?", естаблишмент одговори са "Зато што је Дино Марлин забранио србску заставу у Београду".

Згражавање над слепим национализмом, који је Европу гурнуо у 1. светски рат, је нешто што ми је заједничко са левичарима.
 
Да, али поделе су нормалан део људског стања.

Сва друштва у којима је народ униформан и постојан као клисурина су крш, нпр. НДР Кореја, СССР или Енвер Хоџина Шћиптарија.

Не можемо сви имати исто мишљење, као што не можемо сви имати исту боју очију, косе, висину или омиљени хас.

Зато је мало глупо као кад сви кукају на неке "поделе", мислим сасвим је нормално да послодавац и радник имају исте циљеве на тржишној утакмици.

На пример, ја тренутно волим бледе жене а неко воли латине- ту нико није болесни издајник, него нам се разликују укуси.

Баш супротно, причу о бесциљном национализму уваљују они који од тога желе да профитирају, јер све је профит.

Зато се данас сви занимају чињеницом да Косово улази у УНЕСКО, а све баш брига за оне људе који су помрли од сепсе на Звездари, или за оне хорде пензоса који једу из контејнера, или за оног дечака са оном бизарном дерматозом који није добио тутора за школовање у кући, или за једну од највиших пореских стопа на свету.

Кад кажеш "А зашто ја немам пара?", естаблишмент одговори са "Зато што је Дино Марлин забранио србску заставу у Београду".

Згражавање над слепим национализмом, који је Европу гурнуо у 1. светски рат, је нешто што ми је заједничко са левичарима.

Спремамо се на концерт од Мерлина Дине, носићемо тробојку или прасетине. :lol:
 
Спремамо се на концерт од Мерлина Дине, носићемо тробојку или прасетине. :lol:

Мени је искрено одвратно што Мерлин пуни силне арене.

Ко бре тог папка више слуша у Београду, и његова "сјехчем вјехне ухбосних" завијања?

То је та разлика у мишљењима о којој се прича.

Али, тог маргиналца можемо да зезамо на паузи за ручак (свињетина испод сача).

У међувремену, има много крупнијих проблема.
 
Да, али поделе су нормалан део људског стања.

Сва друштва у којима је народ униформан и постојан као клисурина су крш, нпр. НДР Кореја, СССР или Енвер Хоџина Шћиптарија.

Не можемо сви имати исто мишљење, као што не можемо сви имати исту боју очију, косе, висину или омиљени хас.

Зато је мало глупо као кад сви кукају на неке "поделе", мислим сасвим је нормално да послодавац и радник имају исте циљеве на тржишној утакмици.

На пример, ја тренутно волим бледе жене а неко воли латине- ту нико није болесни издајник, него нам се разликују укуси.

Баш супротно, причу о бесциљном национализму уваљују они који од тога желе да профитирају, јер све је профит.

Зато се данас сви занимају чињеницом да Косово улази у УНЕСКО, а све баш брига за оне људе који су помрли од сепсе на Звездари, или за оне хорде пензоса који једу из контејнера, или за оног дечака са оном бизарном дерматозом који није добио тутора за школовање у кући, или за једну од највиших пореских стопа на свету.

Кад кажеш "А зашто ја немам пара?", естаблишмент одговори са "Зато што је Дино Марлин забранио србску заставу у Београду".

Згражавање над слепим национализмом, који је Европу гурнуо у 1. светски рат, је нешто што ми је заједничко са левичарима.


Да, тако говори неко ко замишља да национализам гуши индивидуу. :)

Погледај још једном болдовани део у Влајковом посту, а који ме је подстакао да напишем то што сам написала:
oni su i protiv svake druge podele koja nanosi štetu i nacionalnom i ljudskom biću.

Дакле, подела која наноси штету националном и људском бићу.
А у Србији свака подела поприми кобан завршетак, било да је то подела на левицу и десницу, или на Гробаре и Делије. И док се ми тако делимо, каравани пролазе, и литерарно и буквално.
 
Мени је искрено одвратно што Мерлин пуни силне арене.

Ко бре тог папка више слуша у Београду, и његова "сјехчем вјехне ухбосних" завијања?

То је та разлика у мишљењима о којој се прича.

Али, тог маргиналца можемо да зезамо на паузи за ручак (свињетина испод сача).

У међувремену, има много крупнијих проблема.

Е мој Носфи...у Београду не да нема Београђана него нема ни Срба из Србије. Мислим да је цифра око 5% у најбољем случају. Отуда и симпатије за маргиналца који је радио 90-их то што је радио а сада још долази по паре овде.
Погледај Калуђерицу ( нисам никад био али чујем повремено), ту имаш стотину хиљада ко зна кога и одакле. Да ли су они заинтересовани за проблеме града у којем живе или државе? велики лол.
 
Tesko da bi levicar toliko duboko promisljao o bogu. Negde si se zeznuo, vlajko.

Био револуционар у младости, до преваспитања у петропавловској тврђави и Сибиру.

Извођење пред стрељачки вод очас излечи те младалачке заблуде.
 
Е мој Носфи...у Београду не да нема Београђана него нема ни Срба из Србије. Мислим да је цифра око 5% у најбољем случају. Отуда и симпатије за маргиналца који је радио 90-их то што је радио а сада још долази по паре овде.
Погледај Калуђерицу ( нисам никад био али чујем повремено), ту имаш стотину хиљада ко зна кога и одакле. Да ли су они заинтересовани за проблеме града у којем живе или државе? велики лол.

Demografska Istrazivanja koja su radjena 80 tih godina ( bejah i jedan od onijeha, koji je bio i zaduzen za Obrazovanje i uslova za skolovanje ), je pokazalo tada da je 90% doslo sa KIMa i izgradili tada najvece Divlje Naselje, kako su i proglasavani , dok smo mi pisali u nasim izvestajima, da su to gradjevine napravljene bez gradjevinske dozvole. I cak zgrade sa 5 spratova ?

Ove, godine, osoba koja me je vodila da kupujem Lamelni Parket, vodala me je od Zemuna, negde na kraj i u naselju Kaludjerica i ispalo je da njih 4 rodjaci , braca, iz Bosne drze ......Beograd u snabdevanju.:think:

Nemacki proizvod?:roll:
 
Demografska Istrazivanja koja su radjena 80 tih godina ( bejah i jedan od onijeha, koji je bio i zaduzen za Obrazovanje i uslova za skolovanje ), je pokazalo tada da je 90% doslo sa KIMa i izgradili tada najvece Divlje Naselje, kako su i proglasavani , dok smo mi pisali u nasim izvestajima, da su to gradjevine napravljene bez gradjevinske dozvole. I cak zgrade sa 5 spratova ?

Ove, godine, osoba koja me je vodila da kupujem Lamelni Parket, vodala me je od Zemuna, negde na kraj i u naselju Kaludjerica i ispalo je da njih 4 rodjaci , braca, iz Bosne drze ......Beograd u snabdevanju.:think:

Nemacki proizvod?:roll:

Без увреде али то је реално стање.
Ал ајде да мењамо тему, да не мрачимо кафаницу.

 
Не знам зашто је проблем да Србин из Босне увози те плочице или шта већ.

"Како он, па још из Босне, млати паре, а ја..." је л' то? То неком смета?

Ух. Бежати. Само што даље.

nije poenta na tome, neg dal se pitas, kako je to moguce....imati monopol.

Kupih, Lamelni parket , meni nije smetalo, ugradjen je u stanu, e sad o cenama...o tome necu.
 
nije poenta na tome, neg dal se pitas, kako je to moguce....imati monopol.

Kupih, Lamelni parket , meni nije smetalo, ugradjen je u stanu, e sad o cenama...o tome necu.

могуће је :lol:
Из неког разлога Срби који дођу у Србију се некако држе, нема везе одакле су дошли.
Мени је тај осећај стран, али ја сам и из Војводине, и не могу да
готивим, или чиним некоме само зато јер смо са ових простора.
Код њих то није случај. Сви су рођеее, и мислим да би ми неко од њих пре
изашао у сусрет него неко , ајмо рећи, мој, и одавде.
Ја сам приде и сремица, и знам да смо и пакосни, и да нам туђи успех не годи, и убга:lol:

и добро вече свима у Кафни
 
могуће је :lol:
Из неког разлога Срби који дођу у Србију се некако држе, нема везе одакле су дошли.
Мени је тај осећај стран, али ја сам и из Војводине, и не могу да
готивим, или чиним некоме само зато јер смо са ових простора.
Код њих то није случај. Сви су рођеее, и мислим да би ми неко од њих пре
изашао у сусрет него неко , ајмо рећи, мој, и одавде.
Ја сам приде и сремица, и знам да смо и пакосни, и да нам туђи успех не годи, и убга:lol:

и добро вече свима у Кафни

to je borba za opstanak, draga Liki...Da se Crnogorci, Albanci i Bosanci nisu drzali zajedno u tim surovim uslovima, nikada ne bi opstali...To im je urođeni obrazac ponašanja...;)
Dobro veče...
 
Е мој Носфи...у Београду не да нема Београђана него нема ни Срба из Србије. Мислим да је цифра око 5% у најбољем случају. Отуда и симпатије за маргиналца који је радио 90-их то што је радио а сада још долази по паре овде.
Погледај Калуђерицу ( нисам никад био али чујем повремено), ту имаш стотину хиљада ко зна кога и одакле. Да ли су они заинтересовани за проблеме града у којем живе или државе? велики лол.

Београд је мондијалистички град.
Трпи свакакв шљам, са свих страна.
Сећам се кад смо једном, док сам била мод, а ти супермод, истраживали поклапање адресе са клон налогом неког идиота који је на пдф Здравље правио проблеме и кад се испоставило да један од усташоида има београдску ип адресу која одговара дотичном на ког смо сумњали....типа, удаљен једну улицу од овог. :lol:

Замишљам како би се неки Србин провео у обрнутој ситуацији.
 
nije poenta na tome, neg dal se pitas, kako je to moguce....imati monopol.

Kupih, Lamelni parket , meni nije smetalo, ugradjen je u stanu, e sad o cenama...o tome necu.

Ако је проблем монопол, онда кажеш, рецимо, "нека будала држи монопол са његовом браћом."

Кад кажеш "Клан неких Босанаца држи..." онда је природно да слушалац помисли да је проблем та Босна а не тај монопол.
 
Београд је мондијалистички град.
Трпи свакакв шљам, са свих страна.
Сећам се кад смо једном, док сам била мод, а ти супермод, истраживали поклапање адресе са клон налогом неког идиота који је на пдф Здравље правио проблеме и кад се испоставило да један од усташоида има београдску ип адресу која одговара дотичном на ког смо сумњали....типа, удаљен једну улицу од овог. :lol:

Замишљам како би се неки Србин провео у обрнутој ситуацији.

Ali, to je prednost Beograda, Sofka, nikako mana...;)
 
Ali, to je prednost Beograda, Sofka, nikako mana...;)

Како може да буде предност то што један усташиоид живи у њему (а живи их много више), пљују по Србима и Србији у којој живе и раде, негирају злочине над Србима почињене од стране њихових сународника и то је све ок, пролази им!
Па онда још у јеку рата 90-их највећи хит на радију Кошава: Хрватица Вана и ''тек је 12 сати..''
Чисто да се зна, они имају ужасно јак лоби овде у овој рупи од града (тј. државе).

Зато се ја трудим да сваки пут кад налетим на дотичног напишем како се зна да има Хрвата из Београда који пишу на Крстарици....
И сваки пут се искључи, брзином светлости.
 
Београд је мондијалистички град.
Трпи свакакв шљам, са свих страна.
Сећам се кад смо једном, док сам била мод, а ти супермод, истраживали поклапање адресе са клон налогом неког идиота који је на пдф Здравље правио проблеме и кад се испоставило да један од усташоида има београдску ип адресу која одговара дотичном на ког смо сумњали....типа, удаљен једну улицу од овог. :lol:

Замишљам како би се неки Србин провео у обрнутој ситуацији.


Ето одговора на питање ко у Бгд иде на концерт Дина Мерлина и осталих који пљују по Србији и Србима.
 
Ето одговора на питање ко у Бгд иде на концерт Дина Мерлина и осталих који пљују по Србији и Србима.

Ух, не брини, има пуно и међу Србима мондијалистичког шљама.
И поштовалаца лоше музике.
 
Ух, не брини, има пуно и међу Србима мондијалистичког шљама.
И поштовалаца лоше музике.


Аутошовинисти, који тако чисте (прво) своју кућу. :roll:

- - - - - - - - - -

Него, какав је то хаос у Подгорици? Видим на каиронима иде: 'пуцњи, димне бомбе, сузавци...'
 
Аутошовинисти, који тако чисте (прво) своју кућу. :roll:

- - - - - - - - - -

Него, какав је то хаос у Подгорици? Видим на каиронима иде: 'пуцњи, димне бомбе, сузавци...'

Мени се чини да се у ЦГ на један ружан начин заоштрава ситуација.
Руси су рекли да рачунају и на грађански рат....као надају се да га неће бити али...
 
Београд је мондијалистички град.
Трпи свакакв шљам, са свих страна.
Сећам се кад смо једном, док сам била мод, а ти супермод, истраживали поклапање адресе са клон налогом неког идиота који је на пдф Здравље правио проблеме и кад се испоставило да један од усташоида има београдску ип адресу која одговара дотичном на ког смо сумњали....типа, удаљен једну улицу од овог. :lol:

Замишљам како би се неки Србин провео у обрнутој ситуацији.

Да, кад имаш око Саурона доста ствари буде јасније. :lol:
Шалу на страну, сада се тај шљам раширио као канцер и можемо да тврдимо како је Београд тотална сељана. Не би иначе ДервишХалиловић пунио арене недељу дана.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top