topmodelsica:
A koje su to vrste? Gde se oni druze, kako jedan SKINHEAD zna za drugog SKINHEADA da je on isto SKINHEAD.Je l to svako ko pozeli moze da bude SKINHEAD, verovatno da, i sta je onda njegova oznaka, njegova preokupacija, da li on izlazi na posebna mesta, ili se tako zove samo kad hoce da bije cigane, u toj tuci? Svi to pominju a niko nije nikad nista rekao konkretno a u medijima se takodje ne prica o tome pa se zato ja pitam da li oni postoje.
Sve zavisi od grupe do grupe, i od grada do grada...
Oni se nikad, bar ovdje, ne druze u nekim velikim grupama, tacnije ne vole se medjusobno previse jer imaju razlicite stavove.
Sto se tice vrsta: * Tradicionalni skinsi – skinsi koji još uvek održavaju duh 1969. godine i mahom slušaju muziku s Jamajke i Kariba, uglavnom ska i rege. Ne mrze nikoga i ne bave se preterano politikom. Uglavnom piju pivo i idu po svirkama.
* Naci Skinsi (od nem. nazi - nacista) - mrze Crnce, Jevreje, Rome jer ih krive za sopstvenu tešku situaciju. Kod nas mrze još i Hrvate, Albance i muslimane. Između ostalih, navijači FK Rada poznati po pozamašnom broju naci skinsa u svojim redovima.
* Šarp skinsi, šarpovci – naziv je nastao od engleske skraćenice “SHARP - SkinHeads Against Racial Prejudice” što u prevodu znači “Skinsi protiv rasnih predrasuda”. Stalno naglašavaju da su koreni skinheads pokreta u crnačkoj muzici i da skinsi ne mogu mrzeti svoju crnu i braću.
* Raš skinsi, rašovci – naziv je nastao od engleske skraćenice “RASH - Red & Anarchist SkinHeads” što u prevodu znači “Crveni i skinsi anarhisti”. Kao što samo ime kaže, raš skinski su po pravilu radikalni levičari, marksisti, komunisti i anarhisti po političkom ubeđenju.
* Gej skinsi – gej (eng. gay - homoseksulac) skinsi se pojavljuju na Zapadu devedesetih godina i svojom pojavom pobijaju ustaljenu sliku o homoseksualcima kao feminiziranim momcima.
* Herberti – podvrsta skinsa koji su za ujedinjenje pankera i skinsa.
nadam se da je dovoljno....
