Quantcast

Скајп

Jaje na oko

Domaćin
Moderator
Poruka
4.707
Скајп је развијен од стране студената из Естоније, а који је касније купљен од стране Мајкрософт компаније. Оригинална верзија док још није преузео Мајкрософт била је по мени савршена и без багова. Све је ишло глатко. А онда се појавио Мајкросфт и од момента када је купио све је кренуло низбрдо. Учестали багови, проблеми са верзијама, проблем са портом 80 који је често заузет када се играју игрице. Претерани фокус на шминку уместо на квалитет.

Увели су и плаћање, односно кредите што је апсурд.
Screenshot_1.png

Шта ви мислите о Скајпу?

Sasha Smirnoff

Aktivan član
Poruka
1.537
Skype је некада био далеко бољи и користио сам га наместо Facebook-a. Међутим, временом се и сам Skype покварио оним што би људи из Microsoft-a назвали "иновације", па сам прешао на Discord.
Све у свему, о Skype мислим само да је једна некада лепа и врло квалитетна ствар за комуникацију која не намеће сталну потребу огољавања корисника.

openbox

Domaćin
Poruka
3.702
А онда се појавио Мајкросфт и од момента када је купио све је кренуло низбрдо. Учестали багови, проблеми са верзијама, проблем са портом 80 који је често заузет када се играју игрице. Претерани фокус на шминку уместо на квалитет.
управу си, ја сам скајп први пут видео негде 1999 године мислим..
све је радило супер до неке верзије 3 рецимо.

оно на шта сам ја огорчен јесте да у задња времена скајп је користио енормно много ресурса компјутера.
друго, од пре пар године скајп су наместили да не може да ради на win xp! то су намерно урадили да би раја прешла на 7цу па и 10ку (измеђуосталог да би боље шпијунирали рају)

мени хр савршено ради! а када ми треба скајп имам лаптоп са линуксом поред, на коме ради скајп.

да закључим, стварно има стоке у мајкрософту - ок да укину подршку за "хр" али да бране одређене софтвере да правилно раде то немају право!

zaluđenik

Domaćin
Poruka
3.081
Po meni, skajp je do neke verzije 4.? još i radio OK, kad ga je uzeo MS, ukenjali su ga načisto. Pokušali su da mi nametnu fejsbuk u skajp (da sam to hteo, instalirao bih fb mesindžer), onda je prestala podrška za XP (i izbačena opcija da isključiš apdejt, što je kod mene bilo podrazumevano - ako nešto radi, nemoj da ga "popravljaš") i tako... povremeno sam ga koristio za kontakt sa nekim prijateljima "preko", onda je došao Viber i sad se ni ne sećam lozinke na skajpu :)

A što se skajp kredita tiče, to je i ranije postojalo za zvanje "zemaljskih" brojeva, tj. fiksnih i mobilnih telefona (klasičnih telefona, ne VOIP)

Jaje na oko

Domaćin
Moderator
Poruka
4.707
Po meni, skajp je do neke verzije 4.? još i radio OK, kad ga je uzeo MS, ukenjali su ga načisto. Pokušali su da mi nametnu fejsbuk u skajp (da sam to hteo, instalirao bih fb mesindžer), onda je prestala podrška za XP (i izbačena opcija da isključiš apdejt, što je kod mene bilo podrazumevano - ako nešto radi, nemoj da ga "popravljaš") i tako... povremeno sam ga koristio za kontakt sa nekim prijateljima "preko", onda je došao Viber i sad se ni ne sećam lozinke na skajpu :)

A što se skajp kredita tiče, to je i ranije postojalo za zvanje "zemaljskih" brojeva, tj. fiksnih i mobilnih telefona (klasičnih telefona, ne VOIP)
Баш то. Обавезан апдејт. Погледај нотепад++. Хиљаду година ми нуди и никада нисам прихватио. Превише форсирају неке ствари, а софтвер им једе рам и спор је. Превазиђен је одавно. Евентуално због неких пословних састнка. Мада вероватно постоје и дрги софтвери за тако нешто.

openbox

Domaćin
Poruka
3.702
ako nešto radi, nemoj da ga "popravljaš"
добро си то сконтао? скајп је добар пример како велике корпорације уништавају добру ствар својом глупошћу!

негде још'2005 године већина софтвера је супер радила.
15 година касније имамо погребни виндоуз (цео интерфејс је црн у 10ци) и море неких опција које нам не требају, софтвер који је практично неупотребљив, а вала и заглупљује... троше хардвер беспотребно!

Meklaud

Domaćin
Poruka
4.737
Kada sam uveo internet, stariji su mi rekli e imas programe s kojima mozes da pricas sa strancima, za to sluzi internet.Uglavnom mi je gugl nudio IRC sto mi je bilo bezveze jer prilicno je ogoljen i cisto tekstualan, kao na starim mobilnim telefonima, ni smajli nema, i skajp.Tad se firma jos zvala Skype limited i zaista je bio dobar, mogao si bilo koga da nadjes na skajpu, da kontaktiras bilo koga ko je stavio SkypeMe sto je znacilo da hoce da chatuje sa bilo kim.Imao sam nekolicinu sto se pre govorilo dok su se pisma slala pen-friendova, tacnije frendica, ali kako je skype propadao a druge mreze se uzdizale, taj narod je samo napustio skype i to je to.Dugo ga nisam koristio i od skora sam nasao i opciju da potpuno obrisem akaunt odande sto sam i uradio

Meklaud

Domaćin
Poruka
4.737
Pa nista, bas je simpa bio.I tad su oni poceli 2008 ili 10 da nesto menjaju interfejs,i da ukidaju skypeme dugme i ja instaliram staru verziju ali iskljucim automatski update.Mogao sam da teram taj stari skajp dok nisu promenili server i vise nije mogao da se koristi.Isti taj stari interfejs je imao i skajp na linuxu.Posto linux uglavnom ima smece od aplikacija i one home made i radjene u maloj privredi ko kod kineza bilo mi je bas cudno da teram skajp na njemu.I na linuxu sam koristio brendirane aplikacije tipa skajp, nero, opera...

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
12.257
Kako ga je Microsoft preuzeo,sada radi samo na OS-u 64 bit-a.I ogranicene mogucnosti pronalaska kontakata,kojima ste zaboravili broj telefona,ili adresu.Ma ustrojili su ga skroz.Imam ga i Win-ovima i na Ubuntu i radi dobro donekle,ali me nervira sto kada nekad moram da reinstaliram OS ne mogu vise da se ulogujem na stari nalog,vec trazi da se napravi nalog na Microsoftu.Mada postoji mogucnost da se zaobidje to i vrat na stari nalog.Nece neki put da uspe iz prve,samo treba biti uporan,a i ima tutorijala na You Tube,kako se to moze uraditi.Sta god da Microsoft preuzme od programa,oni ga ustroje i nije vise kao stari.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
31.918
Kako ga je Microsoft preuzeo,sada radi samo na OS-u 64 bit-a.I ogranicene mogucnosti pronalaska kontakata,kojima ste zaboravili broj telefona,ili adresu.Ma ustrojili su ga skroz.Imam ga i Win-ovima i na Ubuntu i radi dobro donekle,ali me nervira sto kada nekad moram da reinstaliram OS ne mogu vise da se ulogujem na stari nalog,vec trazi da se napravi nalog na Microsoftu.Mada postoji mogucnost da se zaobidje to i vrat na stari nalog.Nece neki put da uspe iz prve,samo treba biti uporan,a i ima tutorijala na You Tube,kako se to moze uraditi.Sta god da Microsoft preuzme od programa,oni ga ustroje i nije vise kao stari.
Majkrosoft poluproizvod kao stojadin: Na dobar motor/hardver nabaciš trulu limariju! :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:

GIDEON

Domaćin
Poruka
3.866
Скајп је развијен од стране студената из Естоније, а који је касније купљен од стране Мајкрософт компаније. Оригинална верзија док још није преузео Мајкрософт била је по мени савршена и без багова. Све је ишло глатко. А онда се појавио Мајкросфт и од момента када је купио све је кренуло низбрдо. Учестали багови, проблеми са верзијама, проблем са портом 80 који је често заузет када се играју игрице. Претерани фокус на шминку уместо на квалитет.

Увели су и плаћање, односно кредите што је апсурд.
Pogledajte prilog 746260

Шта ви мислите о Скајпу?
Ima skoro deset godina kako je Microsof kupio skype , a ti postavljs temu kao de se nesto desilo juce. Ni placanje za poziv telefona ili mobitela nije novost, vec opcija koja postoji isto barem 10 godina i nikada nije bila besplatna.
Sto se tice interfejsa, onaj stari je bio definitivno bolji ali je kvalitet poziva PC-telefoni/ mobitel danas daleko bolji. Ranije nije postojala ni mogucnost video konferencija a danas to radi dobro , ili barem nista gore od recimo Citrixa, koji je mnogo skuplji.

Poslednja izmena:

Jaje na oko

Domaćin
Moderator
Poruka
4.707
Ima skoro deset godina kako je Microsof kupio skype , a ti postavljs temu kao de se nesto desilo juce. Ni placanje za poziv telefona ili mobitela nije novost, vec opcija koja postoji isto barem 10 godina i nikada nije bila besplatna.
Sto se tice interfejsa, onaj stari je bio definitivno bolji ali je kvalitet poziva PC-telefoni/ mobitel danas daleko bolji. Ranije nije postojala ni mogucnost video konferencija a danas to radi dobro , ili barem nista gore od recimo Citrixa, koji je mnogo skuplji.
Знаш како, и књиге постоје 100 година па се теме о њима постављају и дан данас.

Jaje na oko

Domaćin
Moderator
Poruka
4.707
Da! Knjiga? Koji je to ku*ac!? :zcepanje:
Нешто најлепште на овом свету. Нешто што је преносило знање кроз историју човечанства да би ми данас имали могућност да ћаскамо на форуму. Без те писане речи човечанство не би напредовало.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
31.918
Нешто најлепште на овом свету. Нешто што је преносило знање кроз историју човечанства да би ми данас имали могућност да ћаскамо на форуму. Без те писане речи човечанство не би напредовало.
A danas nam je mnogo toga brže, lakše i jeftinije dostupno na internetu! Hoćemo li to znati koristiti za brži napredak čovečanstva?

Jaje na oko

Domaćin
Moderator
Poruka
4.707
A danas nam je mnogo toga brže, lakše i jeftinije dostupno na internetu! Hoćemo li to znati koristiti za brži napredak čovečanstva?
Значи потпуно избацити уџбенике из школа? Књиге које коштају само 1000+ динара и које можемо носити било где одбацити? Шта да користим, електронску књигу? На телефону? Да тупим очи и споро налазим странице? Лаптоп? Таблет? Или просто узмем књигу под мишку и учим.

Где се књижевна дела данашњице читају? Зашто писци напишу дело, а онда се та дела штампају? Зато што су књиге битне. Ако и после овога не разумеш, одустајем.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
12.257
Значи потпуно избацити уџбенике из школа? Књиге које коштају само 1000+ динара и које можемо носити било где одбацити? Шта да користим, електронску књигу? На телефону? Да тупим очи и споро налазим странице? Лаптоп? Таблет? Или просто узмем књигу под мишку и учим.

Где се књижевна дела данашњице читају? Зашто писци напишу дело, а онда се та дела штампају? Зато што су књиге битне. Ако и после овога не разумеш, одустајем.
Zamisli djaka prvaka bez Bukvara.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
31.918

Nisi shvatio! Prvo, sada ne moram imati 1000 knjiga jer mi je mnogo toga dostupno na internetu. Drugo, većinu stvari brže i lakše pronađem nego da uzmem 13-ti tom tehničke, pogledam u sadržaju u kojoj knjizi je ono šta trebam, onda uzmem tu knjigu, listam i tražim šta mi treba! Hoće li to ubrzati razvoj čovečanstva, ili neće jer većina i tako samo traži i gleda nekakve gluposti na mreži?

GIDEON

Domaćin
Poruka
3.866
Nisi shvatio! Prvo, sada ne moram imati 1000 knjiga jer mi je mnogo toga dostupno na internetu. Drugo, većinu stvari brže i lakše pronađem nego da uzmem 13-ti tom tehničke, pogledam u sadržaju u kojoj knjizi je ono šta trebam, onda uzmem tu knjigu, listam i tražim šta mi treba! Hoće li to ubrzati razvoj čovečanstva, ili neće jer većina i tako samo traži i gleda nekakve gluposti na mreži?
Pa neke stvari mozes tako da naucis, ali ako hoces da zaista dodjes do nekog znanja onda ti je potrebna neka knjiga, stampana ili u elektronskom formatu, opet je knjiga.Ne uce se sve stvari na Guglu, ali za neko brzo krpljenje odlicna stvar.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.