Sistematski decenijski udar na Beograd i Sumadiju

Apsolutno tačno. I jedan i drugi su bili vojni obveznici.

То је нажалост концепт где мора да постоји јака држава и тврде санкције ономе ко одбије послушност, а то је у овом случају Панчевац. У супротном, десиће се оно што се десило, мишеви ће терати спрдњу и смишљати хиљаде разлога за свој кукавичлук.
Уопште, тај добро замишљени концепт је Стаљиново дело, искуства из рата, али како рекох, претпоставка функционисања тог концепта је Стаљинов казнени систем.
И тако остаде онај из Лике сам да брани своју кућу, а брадоње једу прасетину по Равној Гори.
Други концепт је почео да се примењује још у Вуковару, савременији, концепет вискообучених и мотивисаних јединица. Мотив је био- новац, а пошто држава није имала новца, пљачка је постала легитимна. Да не мисли неко да се згражавам над тиме, то је давнашњи мотив свих ратова, само смо ми отишли корак даље, тј. наши НАТО плаћеници, који су открили топлу воду, да се у рату пљачка, и
за то окривили Србе.
 
Pa cak da je Vukovar 1991. god. i bio U DRUGOJ DRZAVI.......ako je MOJ narod izlozen teroru te drzave, "ja" kao vlast cu reagovati poput normalnih zemalja (Engleska na Foklandima, izrael sa svojim mosadom po celom svetu itd.) Ima da mobilisem vojsku i da te posaljem u drugu drzavu da ratujes, jer je TVOJ NAROD izlozen teroru. Kakva je to uskogruda, lokalpatriotska logika....."necu u rat za svoj narod jer nije iz moje regionalne jedinice" !!! Totalno picckasto i neljudski. Znaci, Karadjordje bio budala sto je prelazio granice Bg pasaluka ....A!!! "Ko jebbe ostalu bracu.....nas niko ne dira"! Eeee....sto nisam neki ****** sa cinom u vojsci pa da takvima komandujem juris, a 'vamo da sjed'em za mitraljez i ko okrene nazad......pucam!
 
Били за Туђмана и НДХ? Ти си баћо пролупао гадно, озбиљно то мислим.

Рат познаје само две стране.Њих и нас. Само они и ми. Шта су бил они што су певали против рата у Београду те године. на чијој су они били страни? Шта су били они који су звали политикчаре са запада, свакодневно и тужакали Милошевића ???? Шта су били они, који су у хрватским медијима ус ред рата нападали војску, Цркву , српску Полицију, све од реда? На чијој су страни били сви они који су шетали по улицама тад. ( Укључујући и мене, бедног незналицу , тад у то време) И ја сам шетао, хебо ме пас 96. Био сам глуп. АЛ бар нисам учествовао у оном америчком пројекту петог октобра. Милошевић је био југословен и комуниста. Не тако сѕсрбомрзећи комуниста и југословен, као његови прередходници, али је био. Према српству, био је незаитерсован и леден. Никад ни једног рањеника није обишао у болници. НИкад јавно није признао да је то рат свих нас. Никад ( у овој Светосавској култури ) није ушао у Цркву. Али он није пакленомрзео Србију и Србе, као они пре и они после њега. Дакле био је један безвезњак. ОНо што је код њега вредно пажње, тиче се времена које је провео у Хагу. Кад се на Видовдан укрцао на хеликоптер, сви смо мислили да је он изашао за увек из полтике. Ал он је тек тад улазио у политику. Дакле јуначе, на чијој страни је био онај из ПартиБрејкерса, кад је певао на улици. На српској,, ли на хрватској? Како то да се није нашао неки њеегов колега из Загреба.-?* Зато шшто не треба, и зато што су његове колеге из Загреба биле на хрватској страни и на страни свих хрвата.

- - - - - - - - - -

Pa cak da je Vukovar 1991. god. i bio U DRUGOJ DRZAVI.......ako je MOJ narod izlozen teroru te drzave, "ja" kao vlast cu reagovati poput normalnih zemalja (Engleska na Foklandima, izrael sa svojim mosadom po celom svetu itd.) Ima da mobilisem vojsku i da te posaljem u drugu drzavu da ratujes, jer je TVOJ NAROD izlozen teroru. Kakva je to uskogruda, lokalpatriotska logika....."necu u rat za svoj narod jer nije iz moje regionalne jedinice" !!! Totalno picckasto i neljudski. Znaci, Karadjordje bio budala sto je prelazio granice Bg pasaluka ....A!!! "Ko jebbe ostalu bracu.....nas niko ne dira"! Eeee....sto nisam neki ****** sa cinom u vojsci pa da takvima komandujem juris, a 'vamo da sjed'em za mitraljez i ko okrene nazad......pucam!

Ја ћу их мобилисати све. Не брини. Или ћу их мобилисати, кад дође време, или ћу их стрељати као дезертере. И то има да иду испред мене да им се ништа не деси. Па после,, кад уђе у неку установу, а шалтеруша га зајебава, може да тресне шаком у пулт и да подвикне из петних жила" Јесам ли се ја за то борио???"
 
Poslednja izmena:
Pa cak da je Vukovar 1991. god. i bio U DRUGOJ DRZAVI.......ako je MOJ narod izlozen teroru te drzave, "ja" kao vlast cu reagovati poput normalnih zemalja (Engleska na Foklandima, izrael sa svojim mosadom po celom svetu itd.) Ima da mobilisem vojsku i da te posaljem u drugu drzavu da ratujes, jer je TVOJ NAROD izlozen teroru. Kakva je to uskogruda, lokalpatriotska logika....."necu u rat za svoj narod jer nije iz moje regionalne jedinice" !!! Totalno picckasto i neljudski. Znaci, Karadjordje bio budala sto je prelazio granice Bg pasaluka ....A!!! "Ko jebbe ostalu bracu.....nas niko ne dira"! Eeee....sto nisam neki ****** sa cinom u vojsci pa da takvima komandujem juris, a 'vamo da sjed'em za mitraljez i ko okrene nazad......pucam!

Лако је причати. али реалност зна да буде сурова кад се државни механизми распадају...
 
Лако је причати. али реалност зна да буде сурова кад се државни механизми распадају...

Нарочито ако су се затекли са родитељима југословенима, а од једном неко хоће да убија само неке Србе тамо... То заиста уме да изазове страшну кофузију. Или ако си у име жвакања, уживања и хедонизма, спреман да издаш и своју породицу, а не само свој народ. Или на пример, ако треба да се бориш да не направе нови Јасеновац, а никад за Јасеновац ниси ни чуо, нити су ти родитељи, чланови партије о томе икад ишта причали. Или на пример, ако живиш у стану или кући у којој се под таваницом витлају сени поубијаних Срба, који су пострељани да би твој деда ушао у ту кућу, у којој за свог живота никад није могао да се снађе, ал теби добро иде, па из туђе куће, коју су другови отели неком Србину, вртиш забринуто главом и говориш како су Срби лопови, на пример. Како се , ето много краде.
 
Лако је причати. али реалност зна да буде сурова кад се државни механизми распадају...

Nisam mislio na period pocetka rata......nego govorim hipoteticki......da postoji PRAVA Srpska vojska i PRAVA Srpska drzava.......a da se nadju neki tak'i "gradjanisticki orijentisani" (jugosloveni, komunisti, evropejci, politicki srbijanci) odmah bi ih poslao na preki vojni sud, cak i kada bih imao pravo da pucam njih, vise bih voleo da to bude zasnovano na presudi vojnog suda. Evo sad jedan primer......(nemam rec za ovo sto se desilo)........Bio moj brat 1999. u selu Kriva Reka, i prica mu PORUCNIK VJ koji je bio sa baterijom "pragi" u selu Kremna ispod Tare (Odakle su i Tarabici). Svi su sedeli u hladovini i cirkali neki alkohol, u u tom momentu, spustio se "miraz" u brisucem letu, 100 metara iznad zemlje, i gadja skladiste municije par stotina metara ispod njihovog polozaja. A ja znam da je to jedno od najvecih skladista municije i granata u nasem kraju (bilo) i Kapetan naredjuje da se odmah dejstvuje po avionu, a ovi, zajedno sa tim PORUCNIKOM (doduse rezervnim) sede, gledaju ga, i kazu mu:...."Jes'....pa da nas posle sve pobije.....gadjaj ga ti" (parafraziram). I nikom nista posle toga !!!! I posle meni taj porucnik u razgovoru poceo da serre, kako on nece da vodi rat za Milosevica, kako je ovo zadnji rat u koji ce se on odazvati, a ovaj rezervista do njega kaze....."E cik nek' mi dodju vise na vrata da mi uruce poziv.....pa ce videti sta ce im biti" :) :) Pusto srpsko june......vecito kurrcevito na recima a poturicki podvorno pred svakim autoritetom drzave.
 
Nisam mislio na period pocetka rata......nego govorim hipoteticki......da postoji PRAVA Srpska vojska i PRAVA Srpska drzava.......a da se nadju neki tak'i "gradjanisticki orijentisani" (jugosloveni, komunisti, evropejci, politicki srbijanci) odmah bi ih poslao na preki vojni sud, cak i kada bih imao pravo da pucam njih, vise bih voleo da to bude zasnovano na presudi vojnog suda. Evo sad jedan primer......(nemam rec za ovo sto se desilo)........Bio moj brat 1999. u selu Kriva Reka, odmah i prica mu PORUCNIK VJ koji je bio sa baterijom "pragi" u selu Kremna ispod Tare (Odakle su i Tarabici). Svi su sedeli u hladovini i cirkali neki alkohol, u u tom momentu, spustio se "miraz" u brisucem letu, 100 metara iznad zemlje, i gadja skladiste municije par stotina metara ispod njihovog polozaja. A ja znam da je to jedno od najvecih skladista municije i granata u nasem kraju (bilo) i Kapetan naredjuje da se odmah dejstvuje po avionu, a ovi, zajedno sa tim PORUCNIKOM (doduse rezervnim) sede, gledaju ga, i kazu mu:...."Jes'....pa da nas posle sve pobije.....gadjaj ga ti" (parafraziram). I nikom nista posle toga !!!! I posle meni taj porucnik u razgovoru poceo da serre, kako on nece da vodi rat za Milosevica, kako je ovo zadnji rat u koji ce se on odazvati, a ovaj rezervista do njega kaze....."E cik nek' mi dodju vise na vrata da mi uruce poziv.....pa ce videti sta ce im biti" :) :) Pusto srpsko june......vecito kurrcevito na recima a poturicki podvorno pred svakim autoritetom drzave.

Иди бегај, па и они што су осуђени за дезертерство добили су амнестију. А неки, као Горан Весић, су данас у врху власти. У мојој фирми има гомила њих за које знам да нису служили ни војску, извукли се на фору да су неспособни, нема како друго, али су способни да буду руководиоци (нису ни то, али руководе, зато нам и иде овако).
И шта сад, сутра ако буде стани-пани треба опет ја да глумим будалу, да ми се поново ругају они који ми нису дорасли ни по чему?
 
Ако икад буде понов српске војске. И ако се тако и буде звала, нико никог ништа више неће да пита нити да убеђује. Рат почиње са страљањем дезертере после преког војног суда. Тако рат почиње и никако другачије. АКо их нема. верујем да их је у маркетншке сврхе неопходно измислити.
 
Иди бегај, па и они што су осуђени за дезертерство добили су амнестију. А неки, као Горан Весић, су данас у врху власти. У мојој фирми има гомила њих за које знам да нису служили ни војску, извукли се на фору да су неспособни, нема како друго, али су способни да буду руководиоци (нису ни то, али руководе, зато нам и иде овако).
И шта сад, сутра ако буде стани-пани треба опет ја да глумим будалу, да ми се поново ругају они који ми нису дорасли ни по чему?

Zato se dezerteri i streljaju - da ne bi posle, tako nesposobni, rukovodili i upravljali tvojim zivotom.
 
То је нажалост концепт где мора да постоји јака држава и тврде санкције ономе ко одбије послушност, а то је у овом случају Панчевац. У супротном, десиће се оно што се десило, мишеви ће терати спрдњу и смишљати хиљаде разлога за свој кукавичлук.
Уопште, тај добро замишљени концепт је Стаљиново дело, искуства из рата, али како рекох, претпоставка функционисања тог концепта је Стаљинов казнени систем.
И тако остаде онај из Лике сам да брани своју кућу, а брадоње једу прасетину по Равној Гори.
Други концепт је почео да се примењује још у Вуковару, савременији, концепет вискообучених и мотивисаних јединица. Мотив је био- новац, а пошто држава није имала новца, пљачка је постала легитимна. Да не мисли неко да се згражавам над тиме, то је давнашњи мотив свих ратова, само смо ми отишли корак даље, тј. наши НАТО плаћеници, који су открили топлу воду, да се у рату пљачка, и
за то окривили Србе.

Nije to nikakav Staljinov concept. Englezi su vekovima, do na kraj sveta, jurili svoje dezertere.

Nedavni slucaj Bowe Bergdahl - Amerikanca zarobljenog u Afganistanu - otkupljuju Amerikanci, dovode ga u SAD - i sude mu za dezerterstvo.

Pravila rata pokazuju da je dezerter daleko opasniji od deklarisanog neprijatelja.
 
Poslednja izmena:
Nije to nikakav Staljinov concept. Englezi su vekovima, do na kraj sveta, jurili svoje dezertere.

Nedavni slucaj Bowe Bergdahl - Amerikanca zarobljenog u Afganistanu - otkupljuju Amerikanci, dovode ga u SAD - i sude mu za dezerterstvo.

Pravila rata pokazuju da je dezerter daleko opasniji od deklarisanog neprijatelja.

Стаљинов је концепт општенародног рата.
 
Наравно. Па више је наших храбрих дечака погинуло у тим ратовима 90тих, него што је укупно сорошевих керова и другосрбијанаца. То су моји Срби. На њих сам поносан. Они су наша застава. О њима треба да говоримо, а не о олошу. О олошу је већ и превише речено и сви га добро знамо.

То и јесте проблем, српска деца су гинула по вукојебинама, чукама и шуметинама, а Сорошеви јањичари седе у Београду, иду на пријеме у ембахаде, лобирају, троше Јудине шкуде, уживају, лобирају и утичу.
 
То и јесте проблем, српска деца су гинула по вукојебинама, чукама и шуметинама, а Сорошеви јањичари седе у Београду, иду на пријеме у ембахаде, лобирају, троше Јудине шкуде, уживају, лобирају и утичу.

Pa sta bi ti hteo........da u rat idu ti sorosevi janjicari! Gde govvno da stavis sebi iza ledja, da te odma' ubije.
 
Pa sta bi ti hteo........da u rat idu ti sorosevi janjicari! Gde govvno da stavis sebi iza ledja, da te odma' ubije.

Kad su partizani isli na Trst - onda su u prve redove, bez oruzja, stavili one koji do tada nisu bili mobilisani u nijednu vojsku. Tako mobilisani, morali su sami da se docepaju oruzja da bi se iskupili. Ko je im'o srece im'o je, ko nije nije.
 
Kad su partizani isli na Trst - onda su u prve redove, bez oruzja, stavili one koji do tada nisu bili mobilisani u nijednu vojsku. Tako mobilisani, morali su sami da se docepaju oruzja da bi se iskupili. Ko je im'o srece im'o je, ko nije nije.

Dobro......ta fora moze. Sorosevce u prve redove.....goloruke. Nije lose. Kao sto su na sremskom frontu terali mobilisane cetnike da na zvuk pistaljke izlecu iz furgona voza i trce preko brisanog prostora 300 metara na dobro ukopana mitraljeska gnezda Nemaca. Tako sam procitao u knjizi Milana D.Rajica "Srpski pakao u komunistickoj Jugoslaviji". Ne znam da li ima istine u tome.
 
Dobro......ta fora moze. Sorosevce u prve redove.....goloruke. Nije lose. Kao sto su na sremskom frontu terali mobilisane cetnike da na zvuk pistaljke izlecu iz furgona voza i trce preko brisanog prostora 300 metara na dobro ukopana mitraljeska gnezda Nemaca. Tako sam procitao u knjizi Milana D.Rajica "Srpski pakao u komunistickoj Jugoslaviji". Ne znam da li ima istine u tome.

Ima, ja sam poznavao neke koji su komandovali i neke koji su preziveli.
 
Dobro......ta fora moze. Sorosevce u prve redove.....goloruke. Nije lose. Kao sto su na sremskom frontu terali mobilisane cetnike da na zvuk pistaljke izlecu iz furgona voza i trce preko brisanog prostora 300 metara na dobro ukopana mitraljeska gnezda Nemaca. Tako sam procitao u knjizi Milana D.Rajica "Srpski pakao u komunistickoj Jugoslaviji". Ne znam da li ima istine u tome.

А уз српске четнике, исто тако, слали су и српске дечаке од 16 година са дрвеним пушкама, само да што више погине. Кад су већ Срби, боље им је да су мртви.
 
На Сремском фронту све и да су сви били најбоље обучени најбоље опремљени опет би било исто. Равница, ниђе заколона.... А са Германима је увијек било гадно ратовати, без обзира ко је у питању, чак и најјачима као што су Американци и Руси.
 

Back
Top