SIROGOJNO - ETNO SELO

shaddow:
Eh, samo jedna kašika...... :-(
pa shta da se radi... nije ni ostalo mnogo vishe od toga... u sledetjoj turi tju joj traziti DVE kashike za tebe... :)

e vidim da spominjete shargan i kusturicino selo... jeste li obishli celu osmicu? ja tamo relativno chesto svratjam... na putu za vishegrad je to sjajan momenat za lanch pauzu... u jatarima je po meni prelep restoran /to je u okviru sharganske osmice/... a josh neshto shto mozda i nije bash tog karaktera... ako iko ikada ima priliku neka svrati u ovchar banju na lepinju sa kajmakom... ne moze se porediti ni sa jednom na svetu... a kad ste vetj tu pitajte ljude odande da vam pokazu stene u kojima zivi neki sveshtenik valjda... na visini od X metara vide se vrata u potpuno horizontalnoj steni, malo uvuchena i tu chovek zivi vetj neko vreme, mozda od proshlog rata... ma ima bash mnogo stvari koje se mogu videti na potezu beograd-vishegrad, ali meni su svi tako nekako normalne pojave da ne znam shta sad da vam izdvojim... kad se setim predlozitju...

heh, kad sam bila klinka na celoj toj trasi najvetji dozivljaj mi je bilo svratjanje u prodavnicu takova, gde su sve cene promotivne i nema shta nema...
 
samo sam ovo našla na mejlu, ostalo mi je izgeda da nekom cd-u...
ovo je Ludi Šarganski Kamen - ko stane na njega - zna se :) Nalazi se na nekoj od stanica Šarganske Osmic, na vidikovcu pored pruge...
evi vi ga :P


ludikamenlk3.jpg
 
hvala puno za slike krcme(a za krcmara nema veze,jos malo pa sam ga prebolela).ja nemam nijednu sliku,svake godine idem u Sirgojno,sve mislim bolje je uzivo gledati,sedeti u onom miru i tisini kakva se samo tu moze osetiti.Samo da ne bude suvise iskomercijalizovano,kao Kraljeve Vode,da ljudi ne idu mode radi
 
Tamo je zaista predivno...potpuno izolovano od svakodnevnih izliva gluposti koji nas obasipaju sa svih strana:)...ja bih to prepisao svima, kao antibiotik :-D
Bio sam pre dve godine, tokom leta, iznajmio jednu od tih kucica na 3 dana..i bilo je savrseno...

Pozdrav
 
Za očuvanje spomeničkog nasledja zaslužni su arh.R.Findrik i A.Deroko prema čijim radovima je i postavljen Etno muzej. Isti je poslužio Kusti da napravi svoj Mećavnik pa ste ga mogli videti u Sirogojnu sa metrom, sveskom i olovkom kako skida veličinu prozora oblik krovnog pokrivača (šindre) itd. Noramlno sve fensi novo i prilagodljivo turizmu dok je muzej autentična Srbija 18 veka tj oblik sela zastupljen u Starom Vlahu (geog.oblast koja obuhvata Taru,Zlatibor..) a predstavlajla je ulazna vrata za dinarski tip stanovništva koje je dolazilo iz stare Hercegovine...
 
bgd979:
Tamo je zaista predivno...potpuno izolovano od svakodnevnih izliva gluposti koji nas obasipaju sa svih strana:)...ja bih to prepisao svima, kao antibiotik :-D
Bio sam pre dve godine, tokom leta, iznajmio jednu od tih kucica na 3 dana..i bilo je savrseno...

Pozdrav

Ma super je mirno i lepo je pogledati, ali ne znam šta bih radio tamo par dana. Nekako mi se čini da bi mi bilo dosadno. Ja sam više čovek od akcije. Ipak mi je jedno popodne u "Etno selu" dovoljno. :) ............ ili da možda ponesem Laptop?!?......... ma zezam se, nisam toliko blesav. :)
 
Ma i meni dođe da odem u šumu, da sedim i kuliram i da se odmorim od sve ove gužve i ludila u bg. Međutim, već posle dan-dva bi mi bilo dosadno i bila bi mi potrebna neka akcija. Šta da kažem, čovek avanturista. :)
 
Pa dobroooooo sad...nisam 3 dana sedeo u kucici:)...ili ispred iste:)...kolima ides malo na izlete...ali jedva sam izdrzao taj vazduh...iz Beograda na planinu..to je ozbiljan atak na pluca:)...i nije lako podneti tu promenu...doslo mi da zalegnem malo, bio neki trabant parkiran tu...malo bar da pomirisem auspuh..da ne bih dusu ispustio od tog cistog vazduha:)
 
:)....tako je...a onaj trabant mirisheeeeeeee...a sve mi neprijatno da zalezem ispod...kao gledam....nesto mi bas ispalo ispod tih kola:)....
...salim se:)...ja ni duvanski dim ne volim, a kamoli te neke teze droge:)...

Pozdrav
 

Back
Top