Quantcast

Sir / Slanina

Selkhet

Elita
Poruka
16.973
Ne mozes ocekivati da DOBIJES POSAO u inostranstvu cim stignes, nego moras da TRAZIS posao.

Prvo moras znati jezik onoliko da razumes sta ti pricaju.
Pa ni ne očekujem da ga dobijem čim stignem, nego očekujem da ga dobijen/nađem (kako god), još pre nego što odem. Nikad ni ne bih otišla u drugu državu, a da nemam tamo neki zagarantovan posao.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.887
Pa ni ne očekujem da ga dobijem čim stignem, nego očekujem da ga dobijen/nađem (kako god), još pre nego što odem. Nikad ni ne bih otišla u drugu državu, a da nemam tamo neki zagarantovan posao.
E tako NIKAD neces otici!:rtfm:

Niko ti u kapitaliamu ne moze NIKADA NISTA GARANTOVATI. Pomoci - moze.

Kada sam ja otisao imao sam 200 dolara u dzepu...NIKO MI NIJE NISTA POMOGAO!

I radio sm svasta da prezivim...

Kosmar je trajao oko 2 godine, a tada je pocelo da se razdanjuje.....

Nema NIKOGA ko je otisao u inostranstvo a da bar jednom nije zaplakao.

Ipak, ISPLATI SE.....

Poruka
60.356
E tako NIKAD neces otici!:rtfm:

Niko ti u kapitaliamu ne moze NIKADA NISTA GARANTOVATI. Pomoci - moze.

Kada sam ja otisao imao sam 200 dolara u dzepu...NIKO MI NIJE NISTA POMOGAO!

I radio sm svasta da prezivim...

Kosmar je trajao oko 2 godine, a tada je pocelo da se razdanjuje.....

Nema NIKOGA ko je otisao u inostranstvo a da bar jednom nije zaplakao.

Ipak, ISPLATI SE.....
Реално.
Мисле да само њих чекају.
:cepanje:
:tambalamba:

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
12.074
Recimo, hipoteticki, imate priliku da:
1. odete u inostranstvo i tamo radite za pocetak pa posle mozda se i preselite za stalno
2. ostanete ovde da radite i zivite, da mozda pokrenete nesto svoje ili ne, da mozete da ziviti normalno (ovo normalno je uslovno receno s obzirom da je drzava takva kakva jeste, da nam svakodnevno prete raznim drakonskim merama, zatezanjima, placanjima, ukidanjama i dr....)

Za koju varijantu biste se opredelili? I zasto?

Tema je siroka, nema nekih posebnih uslova ako ovo onda ono, prosto zamislite da imate mogucnost da odaberete i da nemate mnogo kocnica koje bi vas zakocile u odabiru jedne ili druge strane.... osim jedne cake - buducnost tamo negde gde je kazu uredjenije, i buducnost ovde de je kako vidimo sve gore.

Tema nije politika i nemojte mnogo na tu stranu, jer ce mi temu prebaciti ona zla nemka kad joj ponestane mancha :aha:
:lol:

(naslov je inspirisan vicom :lol:)
Ja bih otisla odavde iz nekoliko razloga koji se odnose, pre svega, na moj karakter a potom i na drzavu iz koje poticem.

Prvi razlog se svodi na cinjenicu da je Srbija uzana, manja zemlja sa skucenim shvatanjima, traumaticnim decenijama i slabim platama sto onemogucava coveka da se izrazi kako zeli.
Drugi se odnosi na politizaciju, korupciju i saplitanje na svakih par koraka sto dovodi do besa, ocaja, apatije, povlacenja i odustajanja od napretka uz pomeranje fokusa na prezivljavanje.
Treci se tice prirode samog coveka. Nalazim da je zdravo kretati se, isprobavati, pokusati nesto novo, drugacije, vrcnuti se pa se mozda posle i vratiti ali vazno je isprobati se zbog sebe, ne zbog drzave iz koje neka osoba potice. Sve i da dolazi iz najbogatije, savetovala bih da se okusa u drugoj sredini dok je mlad.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.887
Ja bih otisla odavde iz nekoliko razloga koji se odnose, pre svega, na moj karakter a potom i na drzavu iz koje poticem.

Prvi razlog se svodi na cinjenicu da je Srbija uzana, manja zemlja sa skucenim shvatanjima, traumaticnim decenijama i slabim platama sto onemogucava coveka da se izrazi kako zeli.
Drugi se odnosi na politizaciju, korupciju i saplitanje na svakih par koraka sto dovodi do besa, ocaja, apatije, povlacenja i odustajanja od napretka uz pomeranje fokusa na prezivljavanje.
Treci se tice prirode samog coveka. Nalazim da je zdravo kretati se, isprobavati, pokusati nesto novo, drugacije, vrcnuti se pa se mozda posle i vratiti ali vazno je isprobati se zbog sebe, ne zbog drzave iz koje neka osoba potice. Sve i da dolazi iz najbogatije, savetovala bih da se okusa u drugoj sredini dok je mlad.
Engleski gusari su bili najbolji i najopasniji na svetu...

Zasto?

Zato sto kada bi se zakacili za brod koji su zeleli da opljackaju, kapetan gusara bi ZAPALIO njihov brod...

Tako da vise nisu imali odstupnicu: ili boriti se do pobede ili umreti!

Beganja vise nije bilo kuda!

Tako trebas i ti. Kada se jednom otisnes u inostranstvo da zapalis brod sa koga si krenula: da vise nemas beganja!

Samo tako ces biti uspesna!

Poslednja izmena:

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
12.074
Engleski gusari su bili najbolji i najopasniji na svetu...

Zasto?

Zato sto kada bi se zakacili za brod koji su zeleli da opljackaju, kapetan gusara bi ZAPALIO njihov brod...

Tako da vise nisu imalo odstupnicu: ili boriti se do pobede ili izginuti!

Beganja nije bilo!

Tako trebas i ti. Kada se jednom u inostranstvo da zapalis brod sa koga si krenula: da vise nemas beganja!

Samo tako ces biti uspesna!
Kako stoje stvari, konacno sam potpisala odlazak za stalno. Dugo sam odlagala jer sam cekala najstabilniju varijantu. Nije ni samo otici, vazno je kako se odlazi.
Dobro je imati posao, isplativu ideju ili realan plan.

Covek odlazi gde ga cene. Vec dugo u Srbiji ne sticem utisak da me neko ceni osim povrsnih komplimenata o ponasanju.

Affro*

Stara legenda
Poruka
99.781
Kako stoje stvari, konacno sam potpisala odlazak za stalno. Dugo sam odlagala jer sam cekala najstabilniju varijantu. Nije ni samo otici, vazno je kako se odlazi.
Dobro je imati posao, isplativu ideju ili realan plan.

Covek odlazi gde ga cene. Vec dugo u Srbiji ne sticem utisak da me neko ceni osim povrsnih komplimenata o ponasanju.
...sreno ti bilo:super:

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
12.074
Hvala Affro...sada bih rekla, cekaj cekaj nije jos sve gotovo...ali to je moj balkanski mentalitet koji u svemu vidi nesto lose sto ce se potencijalno mozda desiti umesto da se zahvali i da bude zadovoljan onim gde je dosao...u slucaju da se nesto izjalovi.

Postoje ljudi rodjeni na pogresnom mestu...meni su potrebna pravila i potrebno mi je da osetim kako nekome pripadam. Ovde vise ne osecam da pripadam...unazad sest godina.
Zao mi je ljudi koji dele moje misljenje i osecanje a zauvek ce ostati u tudjini a medju svojima. Mrskija mi je domaca tudjina od tudje tudjine. Tudja me ne boli jer je ocekujem a domaca mi ostavlja gorki ukus, previse me pogadja sve sto se oko mene desava...

Affro*

Stara legenda
Poruka
99.781
Hvala Affro...sada bih rekla, cekaj cekaj nije jos sve gotovo...ali to je moj balkanski mentalitet koji u svemu vidi nesto lose sto ce se potencijalno mozda desiti umesto da se zahvali i da bude zadovoljan onim gde je dosao...u slucaju da se nesto izjalovi.

Postoje ljudi rodjeni na pogresnom mestu...meni su potrebna pravila i potrebno mi je da osetim kako nekome pripadam. Ovde vise ne osecam da pripadam...unazad sest godina.
Zao mi je ljudi koji dele moje misljenje i osecanje a zauvek ce ostati u tudjini a medju svojima. Mrskija mi je domaca tudjina od tudje tudjine. Tudja me ne boli jer je ocekujem a domaca mi ostavlja gorki ukus, previse me pogadja sve sto se oko mene desava...
...primetila sam da ti je u prirodi da zakomplikujes i kad ne treba...opusti se, nije lose bar po nekad...i budi srecna sto si uspela da bar pokusas da uradis nesto za svoj
zivot...verujem da ces dati maximum...po tvom pisanju se vidi da nisi polovicna osoba...
...ipak ima tu jedna dobra stvar, cak i da pu pu daleko bilo ne uspes imas gde da se vratis ma kako ti mrsko bilo...mada pre verujem da ces iz te neke tudjine otici u drugu
jer to obicno tako bude..i na opet neko jos bolje mesto...
...inace te razumem sta hoces da kazes, slicno se osecam samo sto ja vise nemam tu perspektivu pa ni sansu da nesto veliko uradim po tom pitanju, tu sam gde sam
ali svi koji imaju treba da je iskoriste...bar da probaju da jednog dana ne zale svoje proustene sanse, ne gundjaju sebi svaki cas u bradu, sto nisu ovo ili ono, kao sto ja o
cesto u zadnje vreme radim...ko ne proba taj definitivno ne zna hoce li moci, znati, uspeti...hoce li ga pojesti nostalgija ili mu je bolje da ga "pojede beda"...

gost 186421

Elita
Poruka
16.845

Ne mogu ti dati reputaciju a hteo bih i to ne zato što mi se tvoj post svidja, jer za moj ukus u njemu je isuviše epike i patetike, a stvar je mnogo, mnogo prostija. Ovde ti nije dobro i ideš tamo gde misliš da će ti bolje, a od ovoga teško da gore biti može, sa realnom pesperktivom da stvari postanu samo još mnogo, mnogo gore!

Poruka
60.356
Da, da...veoma mi je poznata prica tih likova.

Tema: vise sam nego srecan sto je keva onomad skupila muda da ode. Zauvek sam joj zahvalan na tome.
Реално.
Само постоји драматична разлика у односу на доба пре полуделе Тачерке и Регана и данас када је љиберастија ошурила свет извршивши највећу прерасподелу друштвеног богатства икада.
Ови данас ће бити робље.

Only Beer

Buduća legenda
Poruka
29.778
Реално.
Само постоји драматична разлика у односу на доба пре полуделе Тачерке и Регана и данас када је љиберастија ошурила свет извршивши највећу прерасподелу друштвеног богатства икада.
Ови данас ће бити робље.
To je vec globalni problem… ljudi su prvenstveno radna snaga. I tako se i tretiraju. Najvece svetske kompanije upotrebljavaju najjeftiniju radnu snagu (Indija, Kina, Banglades itd.)… zabole menadzere DAIMLER-a, Apple-a itd. sto je u njegovoj fabrici u Kini, Indiji, Bangladesu proslog meseca umrlo 10 radnika. Dovede 10 novih i idemo dalje.
Sto se danasnje generacije i odlaska tice….hmmm, pa rekao bih da ima velikih razlika. Neki odlaze privremeno na brod, drugi odu i snadju se, srede se i ostanu zauvek…neki stvarno budu roblje, ali definitivno ne svi. Ima i sposobnih i snalazljivih, a ima i onih koji tripuju da samo njih neko ceka. Ove druge veoma brzo realnost vrati na zemlju.

Poslednja Igra Leptira

Veoma poznat
Poruka
11.628
Recimo, hipoteticki, imate priliku da:
1. odete u inostranstvo i tamo radite za pocetak pa posle mozda se i preselite za stalno
2. ostanete ovde da radite i zivite, da mozda pokrenete nesto svoje ili ne, da mozete da ziviti normalno (ovo normalno je uslovno receno s obzirom da je drzava takva kakva jeste, da nam svakodnevno prete raznim drakonskim merama, zatezanjima, placanjima, ukidanjama i dr....)

Za koju varijantu biste se opredelili? I zasto?

Tema je siroka, nema nekih posebnih uslova ako ovo onda ono, prosto zamislite da imate mogucnost da odaberete i da nemate mnogo kocnica koje bi vas zakocile u odabiru jedne ili druge strane.... osim jedne cake - buducnost tamo negde gde je kazu uredjenije, i buducnost ovde de je kako vidimo sve gore.

Tema nije politika i nemojte mnogo na tu stranu, jer ce mi temu prebaciti ona zla nemka kad joj ponestane mancha :aha:
:lol:

(naslov je inspirisan vicom :lol:)
Opet bih granicu da prelazim.
Samo ovog puta sve to ide malo teže.
Vjerujem da je zdravo kretati si i miješati. Ja nisam od onih koji bi da umiru tamo gdje im se pradjeda rodio.

Only Beer

Buduća legenda
Poruka
29.778
U svakom slucaju bolja opcija bi bila da sam se rodio u nekoj normalnoj drzavi a sad nemam ambicija ni volje da nesto pokusavam napolju.
I to je korektna izjava i stav...sve dok ne kukas.
Ali vecina je u frugom fazonu: njesra mi je ovde, proklinjem Boga, Slobu, Papu...ali ja sam lenj da mrdnem dupetom i cekam da mi padne od gore ili da posalje tetka iz Toronta, brat iz Beca, sestric iz Cikaga itd.

Selkhet

Elita
Poruka
16.973
Netacno. Ja sam tako otisla, a nisam jedina. Zavisi i od toga koji posao trazis.
Naravno. Ne znam kako prolaze oni koji odlaze napolje sa srednjom školom, ali znam da možeš jako dobro da prođeš ako želiš tamo da se školuješ (recimo ako želiš da upišeš doktorske ili postdoktorske studije), a pogotovo ako imaš dobar CV.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.887
Naravno. Ne znam kako prolaze oni koji odlaze napolje sa srednjom školom, ali znam da možeš jako dobro da prođeš ako želiš tamo da se školuješ (recimo ako želiš da upišeš doktorske ili postdoktorske studije), a pogotovo ako imaš dobar CV.
Ako se napolju oslanjas na SKOLSKU SPREMU - jako ces se zahebati.

Da bi tamo studirala treba da imas najmanje PAR STOTINA hiljada eura!

Napòlju su studije jako skupe, a i zivot takodje.

Tamo te niko nece pitati sta si zavrsaila, vec sta znas da radis...

Ja sam zavrsio treci stepen, bio rukovodilac dve (uspesne) firme, pa sam napolju bio i portir, i prodavao ruze po barovima, i jeo iz kontejnera, i tukao se sa klosarima i SVEGA je bilo...

I sve to spada u ZIVOT...

Ko misli da ode u inostranstvo i da mu ODMAH BUDE DOBRO - prevario se!

Ja ne poznajem NI JEDNOG takvog, a mnoge sam upoznao...

Only Beer

Buduća legenda
Poruka
29.778
Sve si lepo rekao, deda...Osim da treba par stotina hiljada evra za studiranje. Tu si ga preterao. Kao prvo, zavisi od zemlje do zemlje..kao drugo, toliko kosta samo na najelitnijim univerzitetima...inace sa par hiljada mozes zavrsiti sve u Becu recimo.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.887
Sve si lepo rekao, deda...Osim da treba par stotina hiljada evra za studiranje. Tu si ga preterao. Kao prvo, zavisi od zemlje do zemlje..kao drugo, toliko kosta samo na najelitnijim univerzitetima...inace sa par hiljada mozes zavrsiti sve u Becu recimo.
ne radi se samo o UPISU na studije...

Neko treba i da IZDRZAVA studenta dok studiora 4.6 godina...

A to isto mnogo kosta.

Stan, hrana, odeca, struja, grejanje, transport studije.....Nakupi se par stotina hiljada eura u 5 godina ...Lako!

Kada bi sa par hiljada moglo da se zavrse studije u Becu - svi bi tamo isli da studiraju jer je to mnogo jeftinije nego u Beogradu.

Selkhet

Elita
Poruka
16.973
Ako se napolju oslanjas na SKOLSKU SPREMU - jako ces se zahebati.

Da bi tamo studirala treba da imas najmanje PAR STOTINA hiljada eura!

Napòlju su studije jako skupe, a i zivot takodje.

Tamo te niko nece pitati sta si zavrsaila, vec sta znas da radis...

Ja sam zavrsio treci stepen, bio rukovodilac dve (uspesne) firme, pa sam napolju bio i portir, i prodavao ruze po barovima, i jeo iz kontejnera, i tukao se sa klosarima i SVEGA je bilo...

I sve to spada u ZIVOT...

Ko misli da ode u inostranstvo i da mu ODMAH BUDE DOBRO - prevario se!

Ja ne poznajem NI JEDNOG takvog, a mnoge sam upoznao...
A pa ja ih znam dosta. :D Recimo moja drugarica u je pre nekoliko meseci upisala doktorske u Beču i dobija čini mi se 1200 evra mesečno, a njen dečko je tamo upisao master i dobija 800 evra mesečno, tako da baš i nisi u pravu kada kažeš da trebaju tolike pare za školovanje. A ni život im nije toliko skup - plaćaju stan oko 500 evra (jer su dobili neki studentski, pa je zato jeftiniji), a hrana nije puno skuplja nego ovde. Koleginica mi je pre nekih mesec dana dobila ponudu za posao u Kanadi (skoro je završila doktorske ovde i ima dobar CV) i odlazi krajem godine. I to su samo primeri sa kojima sam nnajbolje upoznata.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.