SINGIDUNUM

kada sam ja polagao...hm, "polagao"... nije imalo veze sa opstom kulturom sa ekonomije... jednostavno, dobijes test na zaokruzivanje sa pitanjima iz doslovce opste kulture...

tipa pitanja: na koje je ostrvo proteran Napoleon, sta je Japan po drzavnom uredjenju i slicne lake stvari...

mislim da broj bodova nema veze sa upisom... barem nije imao kada sam ja upisivao...

trebalo bi pred prijemni da izadju dodatne informacije na sajtu... :wink:
 
ok....imam vise pitanja...ja bih htela da upisem nesto u vezi turizma,zivim u bgd-u, zavrsavam gimnaziju, prvo sam htela da idem u novi sad posto tamo ima na drzavnom menadzment u turizmu i hotelijerstvu, ali mi je to veliko cimanje pa sam odustala. U bgd-u su mi opcije ekonomija-smer turizam ili privatni za turizam....e sad ja imam neke predrasude...da li je istina da taj fax upisuju samo 'losi' djaci ili oni koji ne prodju na drzavnom ili oni koji su puni love pa ih je i briga sta studiraju? Npr ja sam na prirodnomatematickom smeru u gimn. i odlicna sam, pa me interesuje da li cu moci stvarno da dobijem kvalitetno znanje? zatim iteresuje me da li postoji neka vrsta prakse na fakultetu i koliko je fakultet validan, konkretno koliko se priznaje u drugim zemljama? Juce sam u novinama procitala da je tek sad dobio dozvolu za rad , a kao do sad je radio ilegalno?!i najzad,moje poslednje pitao kolike su mi sanse da nadjem posao posle posto ni jedna generacija nije jos zavrsila fax. volela bih iskreno da mi neko odgovori jer od ce to uticati na formiranje moje konacne odluke? hvala unapred :)
 
ksenija_:
ok....imam vise pitanja...ja bih htela da upisem nesto u vezi turizma,zivim u bgd-u, zavrsavam gimnaziju, prvo sam htela da idem u novi sad posto tamo ima na drzavnom menadzment u turizmu i hotelijerstvu, ali mi je to veliko cimanje pa sam odustala. U bgd-u su mi opcije ekonomija-smer turizam ili privatni za turizam....e sad ja imam neke predrasude...da li je istina da taj fax upisuju samo 'losi' djaci ili oni koji ne prodju na drzavnom ili oni koji su puni love pa ih je i briga sta studiraju? Npr ja sam na prirodnomatematickom smeru u gimn. i odlicna sam, pa me interesuje da li cu moci stvarno da dobijem kvalitetno znanje? zatim iteresuje me da li postoji neka vrsta prakse na fakultetu i koliko je fakultet validan, konkretno koliko se priznaje u drugim zemljama? Juce sam u novinama procitala da je tek sad dobio dozvolu za rad , a kao do sad je radio ilegalno?!i najzad,moje poslednje pitao kolike su mi sanse da nadjem posao posle posto ni jedna generacija nije jos zavrsila fax. volela bih iskreno da mi neko odgovori jer od ce to uticati na formiranje moje konacne odluke? hvala unapred :)

Sto se znanja tice, ako budes ucila znaces... to vazi na svakom pa i na ovom faxu... sto se tice validnosti fakulteta, on je jedini zvanicni privatni univerzitet pored BK sa dozvolom za rad u zemlji... znaci, diploma ti se priznaje koliko i da si zavrsila drzavni fakultet i vise...

uzu polemiku o ovom faxu imas na OVOJ temi...
a na sajtu fakulteta mozes naci detaljnije informacije i primerak uverenja o validnosti univerziteta Singidunum..

pozdrav
 
Evo i ja da se javim posto sam tek sada videla ovu temu!
Ja sam na drugoj godinu Fakulteta za finansijski menadzment i osiguranje i ako nekom trebaju neke informacije neka pita. Od sada sam i ja na raspolaganju.

Pozdrav
 
Winnie_the_Pooh:
Evo i ja da se javim posto sam tek sada videla ovu temu!
Ja sam na drugoj godinu Fakulteta za finansijski menadzment i osiguranje i ako nekom trebaju neke informacije neka pita. Od sada sam i ja na raspolaganju.

Pozdrav
e PA Winnie saD si MOJA....SAlIM Se ...meni se ovaj fax stvarno svidja..bila sam skoro na prezentaciji...htelabih tvoj smer ali.....znam da je priznat od MINISTARSTVA ali kako je na "trzistu"..jer uglavnom pre zaposle sa ekonomskim nego sa privatnim...
 
Cao!
Znam da je prijemni ispit na ovom (nadam se mom buducem) fakultetu u vidu razgovora sa dekanom. Ako ima neko ko je vec polagao, mogao bi da mi kaze nesto vise. U stilu, o cemu se razgovor vodi, jel ima dio na engleskom... Zatim me zanima koliko ima matematike na turistickom menadzmentu? Jel tacno da postoji besplatan tecaj plesa, aerobik, teretana...? Kakvi su predavaci?... Sorry ako malo previse pitam, ali mislim da cu najvise saznati od samih studenata...Hvala! :wink:
 
Postoji i ples, i aerobik i teretana... Mada aerobik i teretanu nemoj da smatras necim prvoklasnim, to je samo jednom nedeljno... Imas i bazen, a ples se ne placa samo u pocetku, za vise stecajeve se placa...

Sto se prijemnog tice, imas primerke i vise nego lakih pitanja (koja su cista formalnost) na sajtu fakulteta... :wink:
 
MOZE LI OVDE NEKO NESTO KONKRETNO DA KAZE?JA SAM NA POSLOVNOM PRAVU,PRVA GODINA I SAMO SAM DALA ISTORIJU DO SADA.IDE JUNSKI ROK A MILION PREDMETA...JOS NAM JE NA SVE TO DASIC PONISTIO POSLEDNJI KOLOKVIJUM I SAD I TO MORAMO DA UCIMO...MOZE LI NEKO OD STARIJIH KOLEGA DA NAS MALO UPUTI KOJE ISPITE DETALJNO DA UCIMO,KOJE MOZEMO I DA SE PROVUCEMO?JEL ISTINA DA VRANJANAC NIJE STROG I DA SE KOD NJEGA LAKO PROLAZI A DA KOD VODINELICA IDE JAKO TESKO I DA UGLAVNOM MALI BR NJIH PRODJE?KAKO PITA DASIC?STA JE VAZNO I ZA KOG PROFESORA/KOLIKO NAM ZNACE SEMINARSKI?ITD... PISITE,BILO STA,SAMO NEKA JE KORISNO... :shock: :shock: :roll:
 
DJ_MaRe:
sto se tice obima... slican je onom na ekonomiji...

Ovo je nesto najgluplje sto sam cula u poslednje vreme ! Verovatno zato drugu god. na ekonomiji upise 30 % ljudi, a na Turizmu su ovde SVI koje znam dali uslov u PRVOM semestru sa potpunim neposecivanjem predavanja i verovatno zato ga svi zavrse !!
 
Anonymous:
DJ_MaRe:
sto se tice obima... slican je onom na ekonomiji...

Ovo je nesto najgluplje sto sam cula u poslednje vreme ! Verovatno zato drugu god. na ekonomiji upise 30 % ljudi, a na Turizmu su ovde SVI koje znam dali uslov u PRVOM semestru sa potpunim neposecivanjem predavanja i verovatno zato ga svi zavrse !!
Nemoj da mesas ISTI OBIM i STEPEN NADRKANOSTI PROFESORA... Na ekonomiji slabije pustaju, to je sasvim izvesno, ali da je obim priblizno isti, jeste...
 
Slusala sam price i price o tzv. nadrkanim profesorim, verovatno je da i to postoji ali ja to jos uvek nisam srela ! Radi se o tome da je potrebno nauciti celu knjigu i nikad neces videti nadrkanog profesora( ato je vec stvar obima).Mi smo imali 750 str. iz Osnova ekonomije(a videla sam Drugaricinu knjigu sa Singidunuma), mi smo ucili Gidensa iz Sociologije ( koji je u svakom sl. zanimljiviji od dosadnih knjiga Sociologije koje smo do sad koristili sa pretrpanim definicijama ali i obimniji), a vi ste dobili pitanja koja ce vam biti na ispitu ?!
Za racunovodstvo tek ne moram da ti pricam verovatno znas, a vi ste na kolokvijumu otvarali pocetno stanje !!
Nije mi namera da vredjam nijedan fakultet, jos manje ljude koji su na njemu ( jer imam super prijatelje tamo ).. Sve ove silne diskusije i prepucavanja privatni-drzavni se svode na vredjanje, i smesne su ali samo ne treba mesati babe i zabe i biti bar malo objektivan !!
 
Gost:
Ja lepo rekoh da na ekonomiji manje pustaju... Ja sam ( i cela moja generacija), spremao racunovodstvo iz knjige sa ekonomskog... Toliko o obimu...

Ekonomiju sam polagao kod Baraca koji je predavao na ekonomskom... Toliko i o profesorima...

Sociologiju sam spremao iz knjige sa saobracajnog jer su nam tako trazili... A svi znamo kolika je njihova sociologija... :roll:

E sad, svaka sledeca generacija placa vecu skolarinu... I ima ih sve vise i vise.... Normalno je da su malo srozali kriterijume i sto se debljine knjige i sto se propusta tice, to ne osporavam...

Ali, kao sto si rekla, ova prica samo vodi na pricu tipa "Koji je fakultet tezi" pa samim tim i ko je od nas "student sa opsirnijim znanjem"... A u to stvarno ne zalazim po 100. put, zato cu sada prestati...

Jednostavno, ekonomski je fabrika... Njima je u interesu da pola puste, pola obore, jer ih ima mnogo, a pola je na budzetu... normalno je da moraju od neceg da se finansiraju da pokrivaju njihove troskove... Dok je na singidunumu takva stvar da svi placaju, i normalno je da imaju u interesu da ih sto vise puste... to rade tako sto im sve vise i vise olaksavaju stvari na ispitu...

Ali, sve navedeno je pitanje olaksica, koje na singidunumu postoje a na ekonomiji ne, a sto se tice obima, ponavljam, slican je... bar je bio u moje vreme... Ja sam sada 3. godina (finnsijski mgment), ne sumljam da su sada stvari malo drugacije... :wink:

I jos jedna stvar... NEMOJ da poredis ekonomski i Turisticki na singidunumu... Normalno da ce ljudima sa ekonomije i ljudima sa turizma da se razlikuje gradivo is sociologije i racunovodstva... kao i iz ekonomije... To su vama strucni predmeti, kao i meni... dok njima ne trebaju nesto preterano u struci... toliko :wink:
 
Moze li neko da mi kaze sta pita dekan na tom "prijemnom ispitu",a posebno me ineresuje deo na engleskom? PLEASE!!!!!!!! Imam prijemni prekosutra!!! :D :oops:
 

Back
Top