Sindikati Telekoma najavljuju strajk

Beograd -- Reprezentativni sindikati Telekoma Srbije protive se najavljenoj prodaji 40 odsto akcija te kompanije i traže dijalog sa predstavnicima vlasti o tom pitanju.

Sindikat Telekoma Srbije i Jedinstveni sindikat Telekoma Srbije su u otvorenom pismu predsedniku Srbije Borisu Tadiću i premijeru Mirku Cvetkoviću ocenili da do sada nije dat ni jedan održiv argument za prodaju kapitala te kompanije.

„Sve ukazuje da je odluku o prodaji 40 odsto akcija Telekoma država donela na prečac i bez čvrstih ekonomskih razloga, kao i da jedini razlog za prodaju može biti novac koji bi se dobio od prodaje“, smatraju sindikati.

To je novac, ocenili su, koji bi mogao da se dobije iz dobiti Telekoma Srbije u narednih četiri do šest godina, ako kompanija ostane u većinskom državnom vlasništvu, zbog čega sidnikat ne vidi razlog za prodaju.


U otvorenom pismu predsedniku Srbije i premijeru sindikati su upozorili da će ukoliko ne bude započet dijalog, biti prinuđeni da zaštite interese zaposlenih i kroz proteste.

Sindikati smatraju da je Telekom već nekoliko godina u konkurentskoj utakmici sa Telenorom i VIP-om pobednik na tržištu u oblasti mobilne telefonije, interneta i fiksne telefonije, pa zbog toga ne stoje argumenti izneti u javnosti da to preduzeće nije u stanju da se održi na nedavno liberalizovanom tržištu.

Kako se između ostalog navodi u pismu, Telekom Srbija je planirao da u ovoj godini investira 200 miliona evra i u fiksnu i mobilnu telefoniju.

Sindikalci su zatražili i da se cena akcija Telekoma koje će dobiti građani, bivši i sadašnji zaposleni veže za cenu akcija državnog paketa.

U pismu se, takođe, upozorava da bi prodajom 40 odsto akcija država izgubila kontrolu nad ovom kompanijom, jer bi, kada se akcije podele građanima, zaposlenima i bivšim zaposlenima državi preostalo između 15 i 20 odsto akcija.

"Prodajom Telekoma Srbija prodaje se i Telekom Republike Srpske i 'M:TEL' iz Crne Gore, koji odlično posluju, pa se pitamo zašto smo onda kupovali ove kompanije, zašto smo digitalizovali mrežu i smanjili broj dvojnika na dva odsto", kaže se u pismu sindikata.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=03&dd=31&nav_id=421611

--------


Znaci krece protest i ustanak radnika telekoma protiv tadiceve vlasti!

Naravno - jer ce privatizacijom najmanje 50% radnika DOBITI OTKAZE

Samo budala prodaje kravu koja daje mleko....

Znaci prodaju akcije telekoma za pare koje se zarade od profita cisto za 4-5 godina. I to sada kada u telekomu radi pola DS-a. A mogu misliti koliki bi tek profiti bili da se izbace ti paraziti koje je DS uvalio tamo.

I jos povrh svega novi gazda ce da otpusti najmanje 40% do 80% zaposlenih z:D

Tako su uradili nnemci u drugim telekomima koje su preuzimali

ja sam mislio da ce ruse sistem sa sve politicari, a ono oni oce samo da galame na tadica.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,a kako su vesto razbili moguce masovne demonstracije i revolucije: te kao oni radnici traze ono, ovi ovo, oni drugi prete, oni treci izrazavaju nezadovoljstvo.................i nikako da se koncentrisu oko jedinstvenog cilja: rusenje tadica i kapitalizma u srbiji. e zato i nije cudo sto su nam svi strajkovi i nemiri jalovi.
naravno sindikat nije lud da proglasi revoluciju jer je placen za nesto drugo...........naprotiv.
 
prase-1.jpg
 
Ima li neko informaciju koliko ljudi radi u telekomu srbija? sad cu da potrazim z:D

rekoh da izracunam kolko ce zaposlenih da popije otkaz.

Tu su se ionako uhlebile lencuge i neznalice. Meni nisu u stanju da prebace preostali iznos iz prepaida i to vec 6 meseci a zalila sam se bezbroj puta. Nikad ne znam stanje na racunu. Niko mi ne odgovara na zalbe mailom. I treba da rasture tu bandu. Samo cekam da omoguce prenos broja, pa odoh u Telenor.
 
reci mi dolcevita, sta mislis, kako ce vlast da nadomesti minus od 400 miliona evra profita od telekoma srbije godisnje u budzetu?

jel kad prodamo akcije telekoma dobicemo 1 milijardu evra za te akcije, i one ce navodno biti ulozene u puteve, ali cemo posle imati oko 400 miliona minusa od dobiti telekoma , jer je ta dobit do sada isla direkt u budzet.
 
reci mi dolcevita, sta mislis, kako ce vlast da nadomesti minus od 400 miliona evra profita od telekoma srbije godisnje u budzetu?

jel kad prodamo akcije telekoma dobicemo 1 milijardu evra za te akcije, i one ce navodno biti ulozene u puteve, ali cemo posle imati oko 400 miliona minusa od dobiti telekoma , jer je ta dobit do sada isla direkt u budzet.

Samo da ne ispadne da je sve to frizirano kao u NIS-u!
Mozda je Lelekom, u stvari, gubitas.
Ej, secam se kad su bili u igri samo oni i Mobtel. :rtfm:
 
Tu su se ionako uhlebile lencuge i neznalice. Meni nisu u stanju da prebace preostali iznos iz prepaida i to vec 6 meseci a zalila sam se bezbroj puta. Nikad ne znam stanje na racunu. Niko mi ne odgovara na zalbe mailom. I treba da rasture tu bandu. Samo cekam da omoguce prenos broja, pa odoh u Telenor.

Tacno!
Takvi se ustvari i buntuju. Uvek je tako. A oni vredni i sposobni ce imati koristi od ove privatizacije kao sto ce imati korist i drzava i korisnici usluga.
 
Samo da ne ispadne da je sve to frizirano kao u NIS-u!
Mozda je Lelekom, u stvari, gubitas.
Ej, secam se kad su bili u igri samo oni i Mobtel. :rtfm:

telekom je najprofitabilnije srpsko preduzece do sada bilo .

ostvarivao je godisnji profit od 250-300 miliona evra. sad kad su povecali pretplatu na 500 dinara i poskupeli impulse ostvarice profit sigurno i 400 miliona evra. problem je samo sto te pare nece kao do sada ici u budzet vec u nemacku.

a zbog nedostatka sredsatava u budzetu mi gradjani mozemo da ocekujemo da nam vlast poveca opet poreze i akcize da nadoknadi taj minus.
 

Back
Top