Sibirski haski

Laki, uvek je kriv vlasnik a ne pas jer pas je ono sto vlasnik napravi od njega. Jos si mlad da bi to razumeo, stvar je u vaspitanju, kao i sa decom. Procitaj celu temu koja te interesuje, bolje je nego da se ubacujes na pola i nemas pojma o cemu se radi, lakse ce biti i tebi a mi, ostali necemo morati da se ponavljamo.
 
Jeste li mu nudili da pije? Ako popije puno vode, moze da se desi da ima i povisenu temperaturu. Inace, po prirodi su nepoverljivi prema nepoznatima a i bole ga rane. Nadam se da ce se vlasnici pojaviti, probaj na jos par mesta da se oglasis. Pokusajte sa nekom laksom hranom tipa recimo pilece supice (nikako iz kesice, to nece da jedu makar im zivot zavisio od toga). Verovatno je pobegao za nekom kujom u teranju, ne verujem da je bas mnogo daleko otisao, mozda par kilometara.
 
Slazem se da je uvek kriv vlasnik a ne pas, jer mi smo ti koji ih formiramo. Sto se bezanja tice to moze da se desi svakoj vrsti pasa a ne samo haskiju. Moje kuce je vrlo radoznalo i hiper -aktivno kada smo napolju, ali nikad nije pobegla kada je bila pustena. Jednom je letos dok su bila otvorena vrata stana sisla niz stepenice i posle desetak minuta primetila sam da je nema. Naravno ona je vec otisla, pretrazila sam sva njena omiljena mesta ali nije je bilo. Otisla sam do drugog stana - na drugom kraju grada u kome niko ne stanuje ali isla je samnom tamo kada sam obilazila stan i ona je mirno sedela ispred zgrada i kao da me je cekala. Posle toga milion puta namerno sam ostavljala vrata od stana otvorena da bih proverila njeno ponasanje ali nije vise bezala. Ne kazem da nece ponovo ali i oni su ziva bica i verovatno da bi zeleli da budu vise napolju nego sto im mi to pruzamo. U svakom slucaju ja je volim sta god ona da uradi, ali ne mogu da kazem da je pravila nekad neku stetu jer zaista nije. Nikad nista nije pregrizla, niti upropastila. Zaista je divna, vesela, umiljata, i ne bi je dala nizasta na svetu. Neko je gore rekao da svaki vlasnik voli svoje kuce, sigurno je tako jer ja sam kao sto sam i rekla odrasla snjima ali moja Maza je nesto posebno, sto do sada nisam dozivela sa drugim psima koje sam isto tako puno volela. Mozda sam subjektivna u stvari jesam priznajem ali preporucila bih svima koji imaju mogucnosti i vole zivotinje da imaju bar jednog ljubimca-psa jer sta god da uradi (ako uradi nesto lose) njihova ljubav je iskrena i nesebicna. Puno vas sve pozdravljam i zelim srecne Novogodisnje i Bozicne praznike.
 
Slazem se i ja da su obe rase jako lepe ali razmisli, i polarni psi i terijeri su prilicno na svoju ruku, trebalo bi puno rada, ljubavi i iskustva da se oni lepo vaspitaju. Procitaj prethodne postove. Koliko znam ranije je u NS bila jedna od najboljih odgajivacnica AST u zemlji. A za haskije... pogledaj po oglasima, kontaktiraj lokalne kinologe...
 
Виђала сам власницу "Siberian lady" одгајивачнице на изложбама и сећам се да је њена женка просто пленила и освајала све могуће титуле. Стога, верујем да вреди обратити пажњу на први линк.
 
Jel volite haskije? Meni je to omiljena rasa ;). Volela bih da mogu da imam kucu ali nazalost tata mi alergican.:(
mica4-10_portrait.jpg
 
Haskiji su jako lepi psi ali su jako zahtevni za uzgoj u svakom pogledu, možda je i bolje što ti je tata alergičan. BTW mislim da već postoji tema.

znam da su zahtevni. ali menu su jako lepi. je kad bi ga imala neznam sta bi leti radila sa njim posto haskiji ne vole vrucinu tako da ga naj verovatnije ne bih kupovala. ja sam trazile ako ima tema ali nisam nasla. ako ima onda lock
 
Moram da prokomentarišem!
Moj Snupi je berotac-haski, i sem plavih ociju, jedno plavo-braon, ima 100% narav haskija, ali se opet ogradjujem da je mesanac.
Prvo, nije uopšte vaspitan, sem kad je u dvorištu ne sluša ništa, voli da beži i dok ne obiđe celu Zvezdaru ne vraća se kući, velika je maza i šlihtara, ono što je problem jeste(u principu kod svakog mužjaka je tako) što traži dominaciju nad skoro svakim mužjakom i "voli" da se bije, do te mere da je komšija svog rota vodio na ušivanje, i meni zaista to predstavlja problem!
Moj brat od ujaka ga je par puta udario, jednom je Snupi krenuo da ga ujede, i sem toga nema nekih ispada inace je jako umiljat sto se tice ljudi!
Ima kod nas u kraju jedan deka koji ih gaji, i svu moju pricu oko Snupija je potvrdio, njemu smo milion puta vraćali pse u stan, a on ni ne primeti da su pobegli!
I to zaista nije pas za svakog, specificniji su od drugih pasa i ko nema vremena i vremena da se posveti ovakvom psu bolje da ga i ne uzima, inace da dodam da je Snupi za svojih 7 godina 2 puta bolovao i to 1 od konjuktivitisa i 1 od upale grla!
 
Sta mislite o ovom dzukcu,da li je za kutju ili je za napolje : ) ) ) )?

:dash: Ono, kao, geto? :thumbdown: Molim te, nemoj da uzmeš psa sve dok ne prestaneš da ih nazivaš džukcima, džukelama, kerovima... Očigledno još nisi zreo za psa, naročito za haskija. Stvarno umeju da budu nezgodni ako ne umeš da radiš sa njima kako treba. Dingo (kog ćeš naći u rodovniku 95% haskija kod nas u KV i široj okolini-ako je ta Ribnica u pitanju) je na kraju uspavan injekcijom jer je bio preterano agresivan i ujedljiv.
 
znam da su zahtevni. ali menu su jako lepi. je kad bi ga imala neznam sta bi leti radila sa njim posto haskiji ne vole vrucinu tako da ga naj verovatnije ne bih kupovala. ja sam trazile ako ima tema ali nisam nasla. ako ima onda lock
Ovo je jedna od najčešćih zabluda kada započe tema o haskijima! Šta mislite da radimo mi koji ih imamo!? Držimo ih u zamrzivaču preko leta?:per:
Kao i većini drugih pasa,a i većini ljudi, smetaju im velike vrućine, ali ne nešto preterano. Vole da se kupaju, da plivaju,a moji psi imaju kofe sa vodom i mala korita u kojima se brčkaju leti i zimi , čak na minus 10 Laki je držao noge u kofi kad mu otopim led. Sneg obožavaju i tada dolazi do izražaja sva njihova lepota i gracioznost.
I uopšte mnogo je zabluda vezano za njihov karakter, osobine i navike. Njihovu tvrdoglavost i samostalnost karakterišu kao glupost, te i pojedini dreseri odbijaju da rade sa njima iz tih razloga, što se i meni dogodilo da bi nakon prvog časa ostao bez reči!:heart:
Divnog li prizora...
PC090066Small-1.jpg


PC090052-1-1.jpg


Ali ni ovaj ne zaostaje
ee30733e-1.jpg

može i ovako
6436573f-1.jpg
 
:lol: Baš uživaju! Jadni Dingo, već pomenuti uspavani, je obožavao da ide na Ibar na kupanje i tamo je redovno uspevao da zaradi spafilokoke, pa je razvio i alergiju na penicilin... Ukratko, žalosno je što je završio u pogrešnim rukama. Imam od njega ožiljak na ruci, na zglobu, jako blizu vena, na onom delu gde je koža naročito tanka, i mogu reći da se već tad (imao je oko 5 meseci) videlo a oni s njim neće lako izaći na kraj, kakav je to individualac bio. Lepo je zastao da razmisli i onda me ujeo. I eksterijerno je bio stvarno vrhunski primerak, samo oni nisu umeli ništa s njim da urade kako treba, nisu mu posvetili dovoljno pažnje ni sa jednog aspekta! Oni su posebni psi i stvarno nisu za svakoga.
 
Ex,ja bih trebala da dobijem ovu rasu pasa,pa me interesuje,ako neko može da mi kaže,kakvog su otprilike ovakva rasa psa?Imam iskustva sa psima,tako da to još i nije problem.Vidim da ovde nema puno ljudi čiji su psi haskiji...
 

Back
Top