Seselj mora nazad u Hag?

........

  • ........

    glasova: 2 14,3%
  • .....

    glasova: 3 21,4%
  • .......

    glasova: 0 0,0%
  • ...........

    glasova: 1 7,1%
  • ........

    glasova: 0 0,0%
  • .........

    glasova: 0 0,0%
  • ........

    glasova: 2 14,3%
  • ......

    glasova: 1 7,1%
  • ........

    glasova: 4 28,6%
  • ....

    glasova: 1 7,1%
  • ....

    glasova: 7 50,0%

  • Ukupno glasova
    14
  • Anketa je zatvorena .
Udario "tuk na luk" - Canak je samo nalicje Seselja, obojica inteligentni i obojica manipulativni.

Ako Canak misli da zabranjuje nesto (konkretno srs) - u cemu je njegov pluralizam za koji se zalaze, a za ciji nedostatak optuzuje Seselja?

Nego plase ljude obojica kao da je onaj drugi babaroga tj. njegova politika, samo sto je ovaj sad na vlasti, a ovaj drugi nije. Doveli su na TV Canka - najekstrermnijeg nekadasnjeg opozicionara.
 
Poslednja izmena:
Udario "tuk na luk" - Canak je samo nalicje Seselja, obojica inteligentni i obojica manipulativni.

Ako Canak misli da zabranjuje nesto (konkretno srs) - u cemu je njegov pluralizam za koji se zalaze, a za ciji nedostatak optuzuje Seselja?

Nego plase ljude obojica kao da je onaj drugi babaroga tj. njegova politika, samo sto je ovaj sad na vlasti, a ovaj drugi nije. Doveli su Canka - najekstrermnijeg nekadasnjeg opozicionara.

Seselj je nasilan i pribegava upotrebi sile ,zato i cvikaju ovi iz vlasti.Verovatno su mu ubacili DB u vrh stranke i prate poteze,.Pre svega da ih ne smakne.
 
Popricaj sa tim ljudima. Tvoja prednost je sto zivis na NBGD.Evo ti jedan primer ,zemunska bolnica koju su osnovali Franjevci ima i dan danas jedan deo gde casne sestre neguju bolesnike,onaj deo sto je u zemunskom parku. Tu je bacena bomba i ostecena vrata. Niko nije stradao. Sada zamisli sremacka sela ,pa ono posle dnevnika kada ih napale.Hvala bogu proslo je. Sta mislis ko je to organizovao.A ovde nije bilo rata,objektivno.

А зашто тако измишљаш, бреееееее...........:dash: од човека склоног вербалном деликту направили сте чудовиште А ПРАВЕ ВИШЕСТРУКЕ УБИЦЕ И РАЗБОЈНИКЕ СЛАВИТЕ..... боље ћути.........
 
SAZNAJEMO VOĐA SRPSKE RADIKALNE STRANKE ZA URANAK U HAŠKOM PRITVORU
Šešelja hapse do maja

B. J./M. J./N. V. | 02. 04. 2015. - 21:59h | Foto: V. Lalić | Komentara: 35
Lider radikala Vojislav Šešelj mogao bi da se nađe ponovo u Hagu najdalje do kraja ovog meseca, nezvanično saznaje „Blic”.


Zapalio zastavu hrvatske ispred suda
Njemu je juče dostavljena odluka Žalbenog veća Haškog tribunala prevedena na srpski o ukidanju privremenog puštanja na slobodu. Međutim, o njegovoj sudbini konačnu reč daće nadležno Pretresno veće.

- Ovo veće odluku može da donese i sutra ili za desetak dana, ali svakako najdalje za dve nedelje. Ukoliko odluče da treba da se vrati, dostaviće odluku Šešelju i na njemu će biti da se izjasni da li će dobrovoljno otići u Holandiju. Pošto on to neće prihvatiti, veće će poslati drugi nalog Srbiji da ga izruči kao haškog begunca - kaže naš izvor blizak Vladi.

Procedura
Serž Bramerc
Zatražio da se Šešelju prekine privremena sloboda i da se vrati
Ivica Dačić
Dobija nalog iz Haga da se izruči Šešelj
Nikola Selaković
Potpisuje nalog za izručenje, po odluci Višeg suda
Nebojša Stefanović
Sprovodi odluku o hapšenju i izručenju Šešelja
Privođenje

Ovaj nalog stići će prvo u Ministarstvo spoljnih poslova, koje će ga proslediti u Ministarstvo pravde, odnosno sudiji Višeg sudu u Beogradu, koji će zvanično razmatrati zahtev Haškog suda za izručenje. Po odluci suda, ministar pravde Nikola Selaković potpisuje nalog za ekstradiciju koji sprovodi ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović.

U praksi su u ovakvim slučajevima za hapšenja bile angažovane od slučaja do slučaja PTJ, SAJ i Žandarmerija. Šešelj će zatim biti priveden u sud i proći će proceduru kao i svi haški begunci, nakon čega će biti ukrcan na avion za Hag.

Obaveze

Da Vlada neće imati puno izbora, potvrdio nam je i Nenad Golčevski, portparol Tribunala, koji kaže da je Srbija u obavezi da vrati Šešelja u Hag. Ukoliko tako ne postupi, Sud će to prijaviti Savetu bezbednosti UN.

- Nakon procedura i „cirkusa” kojeg nas svakako neće poštedeti, Šešelj bi se tako već za majski uranak mogao naći u Sheveningenu. Za razliku od prošlog puta kada je pušten bezuslovno, ovoga puta će mu ponuditi puštanje na slobodu, uz uslove i garancije Srbije, što je bio slučaj sa svim optuženima u Hagu. Ipak, ako je suditi po njegovom ponašanju do sada, on to neće prihvatiti - zaključuje naš izvor.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/547460/Seselja-hapse-do-maja
 
Seselj je nasilan i pribegava upotrebi sile ,zato i cvikaju ovi iz vlasti.Verovatno su mu ubacili DB u vrh stranke i prate poteze,.Pre svega da ih ne smakne.

Ja mislim da se oko toga dize samo velika medijska pompa i jedan pritisak da ga vlast izruci. Ukratko, plase ljude zato sto ga ne vole i zato sto mu potajno pridaju paznju, a niko do sada nije iz suda naveo nijedan razlog zasto zapravo Seselj treba da se vrati u Hag i koji je uslov prekrsio (premda su ga maltene bezuslovno pustili iz Haga).
 
Огласио се поводом Шешеља и овај који је ПИХТИЈА ОД ЧОВЕКА - пихтија од свињских папака и репова..
:dash::dash::dash:....... ејјјјјјјјјј Србијо јадна ли си.......

Кирби: Не бих имао ништа против уколико би се Шешељ вратио у Хаг
Taнјуг | 02. април 2015.

Амерички амбасадор у Београду Мајкл Кирби изјавио је данас да се Србија много променила од времена када је Војислав Шешељ отишао у Хаг








Мајкл Кирби





КЊАЖЕВАЦ - Амерички амбасадор у Београду Мајкл Кирби изјавио је данас да се Србија много променила од времена када је Војислав Шешељ отишао у Хаг, да се налази на европском путу и да напорно ради на пријатељским односима са суседима, те да је то Србија коју он жели види
lg.php



"Помало сам изненађен што Шешељ наставља да ради ствари које је радио раније, као што је рецимо паљење хрватске заставе. То није Србија на коју сам ја навикао у последње две године"..., рекао је Кирби у изјави Танјугу.

Србија се, како је истакао, много променила од тренутка када се Шешељ сам пријавио у Хаг и Србија коју је он тада оставио није данашња Србија.

"Била би штета уколико би он покушао да то обнови", рекао је Кирби.

Он је оценио да се Србија сада јасно налази на путу ка Европском унији, да ће имати пријатеље и на Истоку и на Западу, али и да је напорно радила у последње време да јој суседи постану пријатељ.

"То је Србија коју бих ја волео да видим, а нисам сигуран да је то Србија коју би он (Шешељ) желео да види", истакао је Кирби.

Свет је велики и волео бих да Србију видим као конструктивни део тог света, додао је амбасадор.

Кирби је напоменуо да не би имао ништа против уколико се Шешељ буде вратио у Хаг, додавши да то зависи од коначне одлуке суда.

"Али, уколико буде живео у Србији зато што је то одлука суда, волео бих да живи у данашњој Србији, а не у оној Србији коју је оставио", закључио је амерички амбасадор.
 
Popricaj sa tim ljudima. Tvoja prednost je sto zivis na NBGD.Evo ti jedan primer ,zemunska bolnica koju su osnovali Franjevci ima i dan danas jedan deo gde casne sestre neguju bolesnike,onaj deo sto je u zemunskom parku. Tu je bacena bomba i ostecena vrata. Niko nije stradao. Sada zamisli sremacka sela ,pa ono posle dnevnika kada ih napale.Hvala bogu proslo je. Sta mislis ko je to organizovao.A ovde nije bilo rata,objektivno.

Католичке сестре још од рата 90-их не негују никог у КБЦ Земун.
 
Popricaj sa tim ljudima. Tvoja prednost je sto zivis na NBGD.Evo ti jedan primer ,zemunska bolnica koju su osnovali Franjevci ima i dan danas jedan deo gde casne sestre neguju bolesnike,onaj deo sto je u zemunskom parku. Tu je bacena bomba i ostecena vrata. Niko nije stradao. Sada zamisli sremacka sela ,pa ono posle dnevnika kada ih napale.Hvala bogu proslo je. Sta mislis ko je to organizovao.A ovde nije bilo rata,objektivno.

Превише маште. Чак ни у чувеним Хртковцима није било тежих националних инцидената, само окршај локалних пијанаца.
 
Kad se pomene Zemun, asocijacija na srpske radikale dominira. Zemunci pamte svog sugradanina Šešelja i ne zaboravljaju uspomene koje su ostale iz njegovog vremena. Secaju ga se kao srdacnog, otvorenog, prijemcivog, dobrodušnog. On i danas deli Zemun na one za i one protiv.
Galimeta Cerimi koja se posle poplava na Govedem brodu sa decom uselila u jednu od šest kuca koje su zajedno izgradili Ministarstvo za kapitalne investicije i opština u Plavom horizontu kivna je što nije uraden prilazni put, obezbedeni kontejneri i slika sa useljenja uramljena – za prethodnu izbornu kampanju.
"Trebali su da dovrše posao, a vaš dolazak znaci da su izbori blizu" – kaže iskusna Galimeta. Nema favorite na ovim izborima.
Najlepše uspomene na Šešelja i radikale cuva izvorni socijalista, danas direktor jednog lokalnog kluba.
"Da je Zemunu jedan covek tih gabarita, druge bi nam pesme pevale" - ne krije žaljenje.
Svoje divljenje velikom delu nekadašnjeg predsednika Zemuna i njegovih saradnika ne krije ni jedan zemunski poznati strucnjak, cije ime ne objavljujemo jer je na konkurentskoj listi. Ova cinjenica njemu ne smeta da bude objektivan i proceni radikalski doprinos kao težak zadatak za sve druge.
A svakako priznanje nekadašnjeg gradskog arhitekte Đorda Bobica da su divlja naselja u Zemunu samo politicka prica, a jedina u Beogradu školski projektovana, konac su koji krasi delo srpskih radikala zvano Plavi horizont, Busije, Grmovac.
 
http://srbin.info/2015/04/02/panika-u-zagrebu-seselj-ide-u-hrvatsku-naoruzan-i-na-tenku/
Објављено: 2. април 2015.
ПАНИКА У ЗАГРЕБУ: Шешељ иде у Хрватску наоружан и на тенку!

Лидер радикала Војислав Шешељ је, у интервјуу за сарајевски недељник „Дани“ изјавио да ће доћи у Хрватску „наоружан и на тенку“. Он је поновио да нема намеру да се врати у Шевенинген, без обзира на одлуку Жалбеног већа Хашког трибунала.

- Тамо у Хрватску ћу једног дана отићи наоружан, на тенку. Да ослободим Републику српску Крајину – рекао је Шешељ.

Шешељ је рекао да му је стални циљ да провоцира јавност у Хрватској, и додаје да је задовољан учинцима које тиме постигао. Он тврди како је тиме директно утицао на исход недавних председничких избора у Хрватској.

- Током последње председничке кампање Иву Јосиповића сам, рецимо, хвалио из петних жила због чега је и изгубио – рекао је Шешељ.

Шешељ је рекао да су се, по начину реаговања Хрвата у новембру и децембру прошле године, када је привремено пуштен на слободу из Хашког трибунала, „упецали као сомови на дудубак“ и да ће се опет упецати, али и да ће им увек приредити изненађење, на које нису спремни да реагују.

- Мој је циљ да Србија никада не постане чланица ЕУ. Тамо немамо шта да тражимо, тамо су концентрисани сви наши непријатељи. То би нас дефинитивно упропастило – навео је Шешељ и поновио да је сигурно да се добровољно неће вратити у Хаг и да ће пружити пасивни отпор у случају евентуалног хапшења.

Хрвате ухватила паника, Загреб опет прети

Хрвати прете да ће нас блокирати на путу у ЕУ ако не изручимо шефа радикала. Пленковић: Прво Шешељ, па поглавља

У „случај Шешељ“ у среду се уплела и уцена из Хрватске – Србија мора да испоручи председника СРС уколико жели да отвори прво поглавље са ЕУ!

Загреб је тако Београду, преко посланика Европског парламента Андреја Пленковића, који се у среду позвао на резолуцију ЕП о Шешељу у којој пише да „Србија као држава кандидат за чланство не може да игнорише ратнохушкачке и позиве на мржњу“, послао још једну у низу незгодних порука.

(Србин.инфо, Дани, Вести онлајн)
----------------------

Neka nas blokiraju, Srbija svakako nema šta da traži i neće ući u EU.
 
Popricaj sa tim ljudima. Tvoja prednost je sto zivis na NBGD.Evo ti jedan primer ,zemunska bolnica koju su osnovali Franjevci ima i dan danas jedan deo gde casne sestre neguju bolesnike,onaj deo sto je u zemunskom parku. Tu je bacena bomba i ostecena vrata. Niko nije stradao. Sada zamisli sremacka sela ,pa ono posle dnevnika kada ih napale.Hvala bogu proslo je. Sta mislis ko je to organizovao.A ovde nije bilo rata,objektivno.

Sta ima da popricam? Pijemo kafu, uredjujemo oko zgrade danas kao i sto smo uvek radili. U zgradi je bilo dosta clanova i glasaca SRS (sa kojima sam se ja cesto politicki sukobljavao a sada znam i zasto jer je vecina njih sada u SNS ;) ) ali nikom od njih nije padalo na pamet da na bilo koji nacin uvrede komsije koji nisu Srbi.
 
Zemun je bio vrlo dobro vođena opština kad su Šešelj i Gordana Pop Lazić bili predsednici opštine!

Kako moze da bude dobro vodjena kada u vlasti 30 godina nema ni jednog Zemunca. Sve Bosna,Livno ,Duvno,pa Hrvatska Zadar.Sta je njima stalo da se grad razvija,Poslednji Zemunac je bio Branko Pesic. Ovi Radikali su mnogo primitivni.Filozofija kamena i krsa,Moras da budes bezobrzan da bi uspeo ili idi opet da grizes kamen.
 
Kako moze da bude dobro vodjena kada u vlasti 30 godina nema ni jednog Zemunca. Sve Bosna,Livno ,Duvno,pa Hrvatska Zadar.Sta je njima stalo da se grad razvija,Poslednji Zemunac je bio Branko Pesic. Ovi Radikali su mnogo primitivni.Filozofija kamena i krsa,Moras da budes bezobrzan da bi uspeo ili idi opet da grizes kamen.

Po tvojoj logici Branko Pesic nije bio pogodan za Beograd jer nije Beogradjanin?
Besmisleno ti je ovo "Sta je njima stalo da se grad razvija". Valjda je to sada i njihov grad. Nemaju drugi. Ti govoris o nekim "progonima" u Zemunu a ti vrsis tesku diskriminaciju ljudi prema tome da li su rodjeni u Zemunu. Znas kako se to strucno zove. :think:
 
Po tvojoj logici Branko Pesic nije bio pogodan za Beograd jer nije Beogradjanin?
Besmisleno ti je ovo "Sta je njima stalo da se grad razvija". Valjda je to sada i njihov grad. Nemaju drugi. Ti govoris o nekim "progonima" u Zemunu a ti vrsis tesku diskriminaciju ljudi prema tome da li su rodjeni u Zemunu. Znas kako se to strucno zove. :think:

Pa u pravu si. Dosli divlji pa oterali pitome. Gde je njihov grad? Cekaj jel to normalno da dodjes kao izbeglica i postanes gradonacelnik ili drzavni ministar. Koje to kvalifikacije imaju koje deca odavde nemaju?Sta su to ikada ulozili u ovajh grad ?
 
Огласио се поводом Шешеља и овај који је ПИХТИЈА ОД ЧОВЕКА - пихтија од свињских папака и репова..

То није Србија на коју сам ја навикао у последње две године

Ни Фрања Фердинанд се никада није навикао на Принципа. Тужна је судбина поробљивача Србије. Србија им увек буде последње што виде и последње што им уста изусте.
 
Pa u pravu si. Dosli divlji pa oterali pitome. Gde je njihov grad? Cekaj jel to normalno da dodjes kao izbeglica i postanes gradonacelnik ili drzavni ministar. Koje to kvalifikacije imaju koje deca odavde nemaju?Sta su to ikada ulozili u ovajh grad ?

Koje to kvalifikacije imaju ovi iz SNS-a pocev od Nikolica pa preko "dr." Stefanovica i ostalih koji su diplome stekli a da i ne znaju koje su predmete "polagali" ili teme "doktorirali", a svi su "odavde"?
Valjda je bitno ko je za sta sposoban i kakav je covek a ne odakle je?
 
http://srbin.info/2015/04/02/panika-u-zagrebu-seselj-ide-u-hrvatsku-naoruzan-i-na-tenku/
Објављено: 2. април 2015.
ПАНИКА У ЗАГРЕБУ: Шешељ иде у Хрватску наоружан и на тенку!

Лидер радикала Војислав Шешељ је, у интервјуу за сарајевски недељник „Дани“ изјавио да ће доћи у Хрватску „наоружан и на тенку“. Он је поновио да нема намеру да се врати у Шевенинген, без обзира на одлуку Жалбеног већа Хашког трибунала.

- Тамо у Хрватску ћу једног дана отићи наоружан, на тенку. Да ослободим Републику српску Крајину – рекао је Шешељ.

Шешељ је рекао да му је стални циљ да провоцира јавност у Хрватској, и додаје да је задовољан учинцима које тиме постигао. Он тврди како је тиме директно утицао на исход недавних председничких избора у Хрватској.

- Током последње председничке кампање Иву Јосиповића сам, рецимо, хвалио из петних жила због чега је и изгубио – рекао је Шешељ.

Шешељ је рекао да су се, по начину реаговања Хрвата у новембру и децембру прошле године, када је привремено пуштен на слободу из Хашког трибунала, „упецали као сомови на дудубак“ и да ће се опет упецати, али и да ће им увек приредити изненађење, на које нису спремни да реагују.

- Мој је циљ да Србија никада не постане чланица ЕУ. Тамо немамо шта да тражимо, тамо су концентрисани сви наши непријатељи. То би нас дефинитивно упропастило – навео је Шешељ и поновио да је сигурно да се добровољно неће вратити у Хаг и да ће пружити пасивни отпор у случају евентуалног хапшења.

Хрвате ухватила паника, Загреб опет прети

Хрвати прете да ће нас блокирати на путу у ЕУ ако не изручимо шефа радикала. Пленковић: Прво Шешељ, па поглавља

У „случај Шешељ“ у среду се уплела и уцена из Хрватске – Србија мора да испоручи председника СРС уколико жели да отвори прво поглавље са ЕУ!

Загреб је тако Београду, преко посланика Европског парламента Андреја Пленковића, који се у среду позвао на резолуцију ЕП о Шешељу у којој пише да „Србија као држава кандидат за чланство не може да игнорише ратнохушкачке и позиве на мржњу“, послао још једну у низу незгодних порука.

(Србин.инфо, Дани, Вести онлајн)
----------------------

Neka nas blokiraju, Srbija svakako nema šta da traži i neće ući u EU.

A sta ce mo sa ratno huskackim govorima mrznje hrvatice Sonje Biserko koja neprestano ponavlja da su Srbi zasluzili da budu bombardovani NATO bombama i da treba jos vise da budu kaznjeni zbog rata u Jugoslaviji.
 
seselj svojim pozivom da se ide tenkovima na zagreb zeli da dokaze ono sto je pricao u hagu

da je galamdzija i da vodi na neki nacin nemogucu politiku.

ako ga ikad budu pitali ozbiljno o tome on ce reci - * zar ne vidite da je to sala , koju ja snagu i silu imam da to mogu ispuniti , nemam u skupstini ni jednog predstavnika a kazete da uticem na nesto bitno*

- - - - - - - - - -

pravi od sebe minhauzena da bi omeksao optuzbe
 
seselj svojim pozivom da se ide tenkovima na zagreb zeli da dokaze ono sto je pricao u hagu

da je galamdzija i da vodi na neki nacin nemogucu politiku.

ako ga ikad budu pitali ozbiljno o tome on ce reci - * zar ne vidite da je to sala , koju ja snagu i silu imam da to mogu ispuniti , nemam u skupstini ni jednog predstavnika a kazete da uticem na nesto bitno*

- - - - - - - - - -

pravi od sebe minhauzena da bi omeksao optuzbe

Не видим сврху оваквог мизерног лагања! Није никог он позвао да иде тенком на Хрватску, већ је одговорио на новинарско питање "да ли би икада отишао у Хрватску", и рекао је да би ишао само наоружан и на тенку. Кога је он то позивао?

Немогућа политика? Да си слушао иједан његов интервју или гостовање чуо би да су му краткорочни приоритети економска питања, а средњерочни повратак КиМ, ЦГ и прикључивање Српске. Дугорочна политика (он прича у распону 200-300 година), не његова већ Србије јер и он сам каже да то сигурно неће доживети, је да се залаже за Велику Србију!

Јалови су покушаји напредњачких ботова да се оспори Шешељ и енергија коју он буди у Србима!
 

Back
Top