Serije..Sta gledate, sta vam se svidelo?

Interrogation (2020)
Odlična.
IMDB: https://www.imdb.com/title/tt9310136/?ref_=tt_mv_close
horizontal-interrogation-poster
hah, :think:
 
Odlicna turska serija Ethos koju je negde preporucio @Baudrillard

Jedna panorama modernog turskog drustva, modernog Istanbula. Spora ali vrlo efektna. Muzika koja prati seriju i ima smek Zdravka Colica takodje ima svoju pricu i sa razlogom je bas ta muzika odabrana. Prica je skoncentrisana na odnosima urbanog i ruralnog, vise i nize klase, vernika i ateista, radnika i elitista... Velika preporuka.
 
Pocela sam da gledam i izraelsku seriju Fauda, koja za sada, u prvoj sezoni, tezi da koliko toliko objektivno prenese pricu o izraelsko palestinskom sukobu.
Po rivjuovima sam primetila da se ljudi zale na objektivnost 3.sezone, ali prva je sasvim solidna.
Za razliku od Ethosa, koji je uglavom zenska tema, Fauda je sva testosteronom nabijena, rat, bombaski napadi, ratni psi i sl.
 
Odustala sam od Faude (mnogo mi to nesto napucano muzjastvom) i pocela Counterpart
Radnja je smestena u Berlin, a ispod tog Berlina ima i njegova dvojnicka strana, paralelni svet, nastao kao posledica neuspelog eksperimenta iz doba hladnog rata.
Prica je skoncetrisana oko spijnuna, obavestajaca, i zanimljiv detalj je prica o epidemiji gripa (doduse poreklom od svinja), i ljudi nose maske, ne rukuju se i ne odlaze u kafice i soping - serija se emitovala od 2017 :lol:
 
Odustala sam od Faude (mnogo mi to nesto napucano muzjastvom) i pocela Counterpart
Radnja je smestena u Berlin, a ispod tog Berlina ima i njegova dvojnicka strana, paralelni svet, nastao kao posledica neuspelog eksperimenta iz doba hladnog rata.
Prica je skoncetrisana oko spijnuna, obavestajaca, i zanimljiv detalj je prica o epidemiji gripa (doduse poreklom od svinja), i ljudi nose maske, ne rukuju se i ne odlaze u kafice i soping - serija se emitovala od 2017 :lol:
Nastavi da gledas, odlicna serija
 
Odustala sam od Faude (mnogo mi to nesto napucano muzjastvom) i pocela Counterpart
Radnja je smestena u Berlin, a ispod tog Berlina ima i njegova dvojnicka strana, paralelni svet, nastao kao posledica neuspelog eksperimenta iz doba hladnog rata.
Prica je skoncetrisana oko spijnuna, obavestajaca, i zanimljiv detalj je prica o epidemiji gripa (doduse poreklom od svinja), i ljudi nose maske, ne rukuju se i ne odlaze u kafice i soping - serija se emitovala od 2017 :lol:
Super je serija, samo strasno nedostaje 3.sezona, koja ce se snimiti ko zna kad, mozda nikad, a mozda ni tad.:cool: Simons pokidao. Ko bi rekao.:)
 
Prica je skoncetrisana oko spijnuna, obavestajaca, i zanimljiv detalj je prica o epidemiji gripa (doduse poreklom od svinja), i ljudi nose maske, ne rukuju se i ne odlaze u kafice i soping - serija se emitovala od 2017 :lol:
Zanimljivo ?? Ne, to se zove prediktivno programiranje, priprema za ono što dolazi.

Zanimljivo je to koliko su ljudi slijepi pa ne prepoznaju propagandu u filmovima.


Vama se čini de živite u 2021 a u stvari je ovo '41.
Hitler je u punoj snazi ,konc logori se pripremaju a taj isti Hitler kontroliše holiwood i servira vam šta će se desiti na uskoro
 
Zanimljivo ?? Ne, to se zove prediktivno programiranje, priprema za ono što dolazi.

Zanimljivo je to koliko su ljudi slijepi pa ne prepoznaju propagandu u filmovima.


Vama se čini de živite u 2021 a u stvari je ovo '41.
Hitler je u punoj snazi ,konc logori se pripremaju a taj isti Hitler kontroliše holiwood i servira vam šta će se desiti na uskoro
Pa dobro, bar mozemo da se pripremimo
 
https://www.imdb.com/title/tt7472896/
Mr Inbetween
In Mr Inbetween, Ryan plays "Ray Shoesmith," a father, ex-husband, boyfriend and best friend: tough roles to juggle in the modern age. Even harder when you're a criminal for hire.

Serija nije za svakoga.
Australijska serija o kriminalcu koji vodi "normalan" zivot i zonglira slozene odnose sa okolinom. Epizode su kratke oko 20-tak minuta, a radnja je prikazano prosto, bez efekata, dizanja drame, sve surovosti kao obican, cak lagan dan na poslu.
 

Back
Top