Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da je forum Hronika izdvojen iz foruma Politika i sada je poseban forum u kategoriji "Društvo".

Serije..Sta gledate, sta vam se svidelo?

Ariodante

Poznat
Poruka
7.381
Počela da gledam Mrs. America
70e u USA, ratifikacija ustavnog amandmana o jednakosti, feministkinje NOW iznikle iz Nove Levice (Gloria Steinem, Betty Friedan), njihovo čuveno isključivanje svih koje nisu bele feministkinje srednje klase, Filis Šlafli konzervativka koja se bori da spreči ratifikaciju ERA...Zanimljivo i pametno.
Glumica koja glumi Gloriu je bila sjajna u seriji Damages.
Glumačka ekipa je sjajna, Kejt Balnšet, Sara, Polson, Uzo Aduba...

Poslednja izmena:

Redmond

Poznat
Poruka
8.714
Prva epizoda Farga je bila prijatno iznenađenje, posebno onaj deo kad se kontrola nad jednim krajem smenjuje između različitih porodica mafijaša... prvo Ješe, pa Irci, pa Italijani, a sad došli crnci... koji li je od njih Majk Miligan iz druge sezone videćemo... ja tipujem na onog sina Kris Roka

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
224.811
Raised by Wolves

Sf drama

Reditelji: Ridli Skot i Aron Guzikovski
Glumci: Travis Fimmel, Amanda Collin, Abubakar Salim

Serija počinje padom svemirskog broda na planetu Kepler22B na kojoj ima kiseonika i moze da se zivi.Iz broda izlaze dva androida, Majka i Otac koji imaju zadatak da na misterioznoj planeti odgajaja ljudsku decu zarad ocuvanja civilizacije, tako sto ce stvoriti novu ljudsku koloniju,nakon sto je Zemlja unistena u ratu između ateista i fundamentalista .Piitanje je jesu li oni stvarno sami na ovoj planeti , pre nego dodje Arka sa Zemlje sa ljudima

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.561
Raised by Wolves

Sf drama

Serija počinje padom svemirskog broda na planetu Kepler22B na kojoj ima kiseonika i moze da se zivi.Iz broda izlaze dva androida, Majka i Otac koji imaju zadatak da na misterioznoj planeti odgajaja ljudsku decu zarad ocuvanja civilizacije, tako sto ce stvoriti novu ljudsku koloniju,nakon sto je Zemlja unistena u ratu između ateista i fundamentalista .Piitanje je jesu li oni stvarno sami na ovoj planeti , pre nego dodje Arka sa Zemlje sa ljudima

Upravo se spremam desetu da odgledam. Sviđa mi se, odlično je odrađena.

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.561
Imam par zamerki kao i sto su neke stvari kopija Aliena ali obzirom da je Ridli Skot rezirao nije ni cudo
..ali generalno serija je dobra,i ocekujem drugu sezonu
Deseta epizoda je značajno pokvarila utisak, tj ovo finale sezone mi je baš...bzvze. Da baš elementi iz Alien-a.
Gledaću i drugu naravno, da vidimo kako će uklopiti u priču sve ovo iz finala prve. Živo me interesuje kako ljudi deevoluiraju i šta je ono iz Majke :lol:

pustos

Veoma poznat
Poruka
14.457
Deseta epizoda je značajno pokvarila utisak, tj ovo finale sezone mi je baš...bzvze. Da baš elementi iz Alien-a.
Gledaću i drugu naravno, da vidimo kako će uklopiti u priču sve ovo iz finala prve. Živo me interesuje kako ljudi deevoluiraju i šta je ono iz Majke :lol:
To je Bog Mitra, ili barem naslednik civilizacije koja je napravila tehnologiju, koja je na Zemlji protumacena kao Mitraizam.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
224.811
Alex Rider

akcija 8 epizoda
rezija: Guy Burt
glumci: Otto Farrant, Ronke Adekoluejo, Brenock O'Connor

Serija snimljena prema knjizi Anthonyja Horowitza o avanturama tinjedzera Aleksa Rajdera kog
MI6 regrutuje ne bi li im pomogao da otkriju ko je ubio njegovog ujaka , nakon sto je saznao da mu je ujak ubijen kao britanski spijun a ne u saobracajnoj nesreci kako je zvanicno prikazano
U zelji da pomogne u istrazi oko ujakove smrti Alex nerado uzima novi identitet i odlazi u specijalnu školu Point Blanc u francuskim Alpama koja zvanicno prevaspitava i skoluje problemagticnu decu ultrabogatih i znacajnih ljudi ali Alex otkriva da se iza toga kriju mnogo teza i opasnija desavanja.

Ariodante

Poznat
Poruka
7.381
Raised by Wolves

Sf drama

I ja sam je pocela, deluje ok na pocetku, videcemo (:

Redmond

Poznat
Poruka
8.714
Alex Rider

akcija 8 epizoda
rezija: Guy Burt
glumci: Otto Farrant, Ronke Adekoluejo, Brenock O'Connor

Serija snimljena prema knjizi Anthonyja Horowitza o avanturama tinjedzera Aleksa Rajdera kog
MI6 regrutuje ne bi li im pomogao da otkriju ko je ubio njegovog ujaka , nakon sto je saznao da mu je ujak ubijen kao britanski spijun a ne u saobracajnoj nesreci kako je zvanicno prikazano
U zelji da pomogne u istrazi oko ujakove smrti Alex nerado uzima novi identitet i odlazi u specijalnu školu Point Blanc u francuskim Alpama koja zvanicno prevaspitava i skoluje problemagticnu decu ultrabogatih i znacajnih ljudi ali Alex otkriva da se iza toga kriju mnogo teza i opasnija desavanja.

Јао čitao knjige o njemu kao klinac :ok:, znam da su snimili jedan film gde su uspeli da zaseru priču, da vidimo kako će da se iskupe ovim...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.