Senke nad Balkanom, od 22. oktobra

@Nan Elmoth
Moja sramota :zstidljivko: Poznavanje istorije mi je povrsno, i ako neko nije pomenut u udzbeniku ili opevan u narodnoj pesmi, tesko da sam cula za njega. Pa ja ne bih znala ni za Milunku Savic da nije istoimene forumasice.

Sto se tice Marije Oršić cije prezime je pogresno izgovoreno, a za koju takodje nisam znala, bice bitan lik u drugoj sezoni, a njen lik tumacice Vesna Trivalic.
http://www.kurir.rs/zabava/pop-kultura/2965115/ona-svima-kroji-kapu-u-senkama-nad-balkanom-omiljena-srpska-glumica-igrace-ozloglasenu-mariju

Nije sramota, eto, preko serije si saznala nešto novo. :pivce:
 
nisam gledala poslednju epizodu, smučila mi se serija...loši glumci, previše psovanja, ideja - tanka...jedino mi se sviđa muzika i snimljena atmosfera, kadrovi...a i to je pretenciozno u ovom kontekstu, jer ništa drugo ne valja.
o kičiću kao glumcu :lol: ne bih....generalno je loš izbor glumaca, ali generalno - i nemamo baš neki izbor....
odličan je bjelogrlić, kuzmanović, pele, boda i ova mlada bergam što glumi glavni ženski lik...ostalo...užas, počev od kičića pa nadalje.
 
Poslednja izmena:
Imamo mi dobrih glumaca samo sto su podeljeni po kastama ciji se clanovi ne mesaju tj. ne saradjuju. Covek bi pomislio da ce strani glumci pokvariti utisak, pa ipak svi su korektno odradili posao, dok je srpska ekipa imala najvise kukolja.

Priznajem da mi se Kuzmanovic nije svideo na pocetku, ali kako je serija odmicala navikla sam se na njega i sad bih tesko mogla da zamislim drugog glumca u ulozi inspektora Pletikosica. Bergam su svi pljuvali, ali po meni je dobro odradila. Ocigledno je talentovana, mada se na momente vidi da joj fali prakse i iskustva, ali zena nije radila na mnogo projekata a pravila je i pauzu zbog trudnoce i bebe. Ocekujem da ce u drugoj sezoni biti jos bolja. Dragan Petrovic je odlican glumac. Boda Ninkovic je bio ok.

Plasim se da ce u drugoj i trecoj sezoni Bjelogrlic dovuci ostatak ekipe iz Montevidea, pre svih Bikovica i onog zlatokosog sto reklamira kremic. Nina Jankovic je, Bogu hvala, trudna a ceka je i porodjaj, tako da smo sto se nje tice bezbedni.

Uspela sam da svarim i Jezdica, ali Kicic je dno dna. Bas mi je palo na pamet da bi mozda Svetozar Cvetkovic bio savrsen izbor za ulogu Kaludjera.
 
E da mi je neko reko pre 2 meseca da cu ovo da izjavim otero bi ga u piccku materinu ali Marija Bergam mi je sve lepsa i lepsa hah :D I osim sto ima prelep glas nije toliko losa ni sto se glume tice njoj bas lezi da glumi neku dobricu neznu zenicu zato mi verovatno i nije legla na pocetku kad je pokusala da imitira Ninu Jankovic - bahatu razuzdanu burzujku .
 
Poslednja izmena:
Selidba “Senki nad Balkanom”

Serije “Senke nad Balkanom” dobro se “primila” u Srbiji i regionu, pa autor Dragan Bjelogrlić već kreće sa pripremama naredne sezone, proteklog vikenda je obišao lokacije za snimanje u Vrnjačkoj Banji, piše Mondo.
“Kada smo počeli ovaj projekat, moja ideja bila je da bude trilogija. U sledećoj sezoni idemo u 1934. godinu i ubistvo kralja Aleksandra, a u trećoj verovatno do raspada kraljevine i početka Drugog svetskog rata,” rekao je Bjelogrlić i naveo da će snimanje naredne sezone početi ovog leta.

Bjelogrlić je potvrdio pisanje domaćih medija, koji su preneli da je neizvesno da li će “Senke” ostati na Javnom servisu.

“Nažalost, ponuda Radio-televizije Srbije jeste najslabija, imam dve bolje. Voleo bih da ostanemo tamo, ali za sada, najverovatnije nećemo potpisati ugovor sa RTS-om. Postoji i opcija da potpišemo sa kompanijom koja bi imala prava na seriju, pa došla do RTS-a, tako da ne bismo išli direktno… Tako da, još uvek ne znam gde će sledeća sezona biti emitovana,” rekao je on.

http://www.bizlife.rs/lifestyle/afterhour/selidba-senki-nad-balkanom/
 
nisam gledala poslednju epizodu, smučila mi se serija...loši glumci, previše psovanja, ideja - tanka...jedino mi se sviđa muzika i snimljena atmosfera, kadrovi...a i to je pretenciozno u ovom kontekstu, jer ništa drugo ne valja.
o kičiću kao glumcu :lol: ne bih....generalno je loš izbor glumaca, ali generalno - i nemamo baš neki izbor....
odličan je bjelogrlić, kuzmanović, pele, boda i ova mlada bergam što glumi glavni ženski lik...ostalo...užas, počev od kičića pa nadalje.
Čuj pa nije to Dostojevski nego surova realnost
 

Back
Top