Sekta ili mala verska zajednica?

Veći je problem u tome što se sve vreme skreće pažnja na te ''satanističke sekte'' kao da je neophodno klanjanje Belzebubu da bi neka ''mala verska zajednica'' bila loša i štetna. Tako sam naprimer pre par godina gledao neku emisiju o sektama sa nekim stručnjacima ili ''stručnjacima'' kao gostima, i gotovo sve vreme novinarka je potencijala pitanje satanista, crnih misa, i qurčeva.

Recimo, Aum Šinrikjo koju je kolega pomenuo koliko znam nema ni najmanje veze sa obožavanjem đavola pa opet njeni pripadnici pobiše one silne ljude u tokijskoj podzemnoj železnici.

Ovde još ispade da je svaka ''vera'' OK sve dok joj se pripadnici ne oblače u crno i ne crtaju pentagrame. Tek u pomenutom slučaju treba na nju obratiti pažnju.

Tačno. Satanisti su toliko upadljivi da baš i ne mogu da se šire, a i zakon ih proganja. Druga stvar masa normalnog sveta im nikada ne bi prišla, jer ti koji otvoreno propagiraju satanizam su odbojni ljudima.

Najveća opasnost leži u pseudohrišćanskim (jehovini svedoci, saentolozi...) i pseudoislamskim (vehabije) sektama.
Oni nikada neće priznati da su sekte, oni se uvek "klanjaju" Bogu tvorcu, one uvek nude spasenje i carstvo Božije, oni imaju razrađene metode vrbovanja novih članova.
To su verske zajednice koje su vrlo agresivne, da li u nastupu ka "hvatanju" novih članova (J.S.), da li prema drugim ljudima koji ne dele njihova načela (vehabije).

Da se osvrnem na pseudohrišćanske sekte, koje su i najveća opasnost po srpsku populaciju.
To je svaka ona zajednica koja ti na kraju uzme imanje, koja te otuđi od porodice, koja te navede na po psihičko ili fizičko zdravlje pogubne poteze, koja ti poremeti moralne vrednosti u glavi, koja ti uzme svoje JA. Sve su to obrasci ponašanja pseudohrišćanskih sekti, iza kojih uvek stoje neki nakeženi zapadnjaci u čije džepove se slivaju sve te pare, a koji za Boga mare koliko i Ahmadinedžad za slaninu.

Kao prilog tome ide:
 
@ Donqihote
...
Само бих додао на твој пост да се из великог броја тих секти јако тешко излази.Тако да прави хорор почиње онда када члан једне такве секте пожели да из ње иступи.
 
Надовезујем се на Донове изјаве о псеудохришћанским сектама да бих додала и једну ван ње, али такође изузетно опсану, Харе Кришна.

Веома су организовани, имају курсеве за обуку својих агитатора који одрађују посао "вредно".Имају направљен читав план и мапу по општинама у скоро сваком месту, нарочито мањим, којих се њихови пропагандисти строго придржавају не залазећи један другом на територију.
Често врбују младе људе на своја окупљања и предавања, на којима служе разне ђаконије зачињене "лаким" наркотицима који уз одговарајућу мантру постају обавезни део њихових сеанси.
Једно време су код нас били доминантнији од Јеховиних сведока, сада нешто мање активни, а крајњи циљ им је заједнички, преписивање власништва над некретнинама свом гуруу, обично стана.
Сајентологија је код нас мање присутна, као Мунова секта, јер се тамо врбују углавном добростојећи "пацијенти", али то не значи да је мање опасна и да је код нас нема.
 
Tačno...Mada, retki su to slučajevi, jer im na vreme toliko isperu mozak, da ovi jadnici ni nemaju želju da ikada iziđu.

И ту си у праву.Секта им пружи неку врсту илузије о припадништву заједници у којој су сви једнаки и имају једнака права.Углавном су иницијатори напуштања секкте родитељи који су сазнали да им је дете члан секте.
Гледао сам прошле године емисију у којој мајка описује шта јој се све догодило и шта је све преживела када је покушала (и на крају успела) да извуче дете из њихових канџи.
 
Надовезујем се на Донове изјаве о псеудохришћанским сектама да бих додала и једну ван ње, али такође изузетно опсану, Харе Кришна.

Веома су организовани, имају курсеве за обуку својих агитатора који одрађују посао "вредно".Имају направљен читав план и мапу по општинама у скоро сваком месту, нарочито мањим, којих се њихови пропагандисти строго придржавају не залазећи један другом на територију.
Често врбују младе људе на своја окупљања и предавања, на којима служе разне ђаконије зачињене "лаким" наркотицима који уз одговарајућу мантру постају обавезни део њихових сеанси.
Једно време су код нас били доминантнији од Јеховиних сведока, сада нешто мање активни, а крајњи циљ им је заједнички, преписивање власништва над некретнинама свом гуруу, обично стана.
Сајентологија је код нас мање присутна, као Мунова секта, јер се тамо врбују углавном добростојећи "пацијенти", али то не значи да је мање опасна и да је код нас нема.

Предност Харе Кришна и других секти које пропагирају источњачки мистицизам је та што су енормно богате захваљујући првенствено донацијама својих чланова великим делом из САД које им је уједно и главно упориште.
 
Сајентологија је код нас мање присутна, као Мунова секта, јер се тамо врбују углавном добростојећи "пацијенти", али то не значи да је мање опасна и да је код нас нема.
...
Оснивач сајентолошке цркве једом је јавно рекао да ако неко жели да заради милион долара најлакши начин за то је да оснује сопствену религију.Самом таквом изјавом себе је представио као преваранта,али изгледа да то чланови секте не схватају из разлога што су им испрани мозгови.
 
Предност Харе Кришна и других секти које пропагирају источњачки мистицизам је та што су енормно богате захваљујући првенствено донацијама својих чланова великим делом из САД које им је уједно и главно упориште.

Јесте, али веруј ми, добро познајући њихово деловање овде код нас, чести гости на пријемима код водећих чланова те секте су председници општина, добростојећи приватници и такозвани џет-сет естраде.

Да би све било што примамљивије , нуде уз добру забаву и младе девојке, углавном Молдавке.Све "професионално".
 
Надовезујем се на Донове изјаве о псеудохришћанским сектама да бих додала и једну ван ње, али такође изузетно опсану, Харе Кришна.

Веома су организовани, имају курсеве за обуку својих агитатора који одрађују посао "вредно".Имају направљен читав план и мапу по општинама у скоро сваком месту, нарочито мањим, којих се њихови пропагандисти строго придржавају не залазећи један другом на територију.
Често врбују младе људе на своја окупљања и предавања, на којима служе разне ђаконије зачињене "лаким" наркотицима који уз одговарајућу мантру постају обавезни део њихових сеанси.
Једно време су код нас били доминантнији од Јеховиних сведока, сада нешто мање активни, а крајњи циљ им је заједнички, преписивање власништва над некретнинама свом гуруу, обично стана.
Сајентологија је код нас мање присутна, као Мунова секта, јер се тамо врбују углавном добростојећи "пацијенти", али то не значи да је мање опасна и да је код нас нема.
A jel to za dzabe dele , te djakonije filovane gudrom i jel ritualno razdevicavanje mladih zaludelih devojaka isto spada u aranzman ?:think:
 
A jel to za dzabe dele , te djakonije filovane gudrom i jel ritualno razdevicavanje mladih zaludelih devojaka isto spada u aranzman ?:think:

Веруј ми да си у њиховој непосредној близини и гледаш омамљене младиће и девојке док мутног и празног погледа шетају укруг мантрајући, да си имао прилику , као ја да разговараш с девојком којој су баш учинили то што си навео, да си на извору свега, веруј ми, ево још једном, да сигурно не би био саркастичан.
 
Веруј ми да си у њиховој непосредној близини и гледаш омамљене младиће и девојке док мутног и празног погледа шетају укруг мантрајући, да си имао прилику , као ја да разговараш с девојком којој су баш учинили то што си навео, да си на извору свега, веруј ми, ево још једном, да сигурно не би био саркастичан.

pa hteo sam ja sa jednim ortakom sto je na tu temu pisao diplomski , da se uclanimo u neku sektu tog tipa , bas da vidim sta je to i malo da ih podyebavam iznutra ...al nikako nismo nasli neku zanimljivu i opicenu, nego sve neki smaraci , pa sam posle batilo :(
 
Pa ako ti je do zezanja svrati do Scijentologa, mada ne znam dal' imaju ekspoziture kod nas... sirotinja smo mi za njih.

Ja sam upravo to radio par puta iz dosade - oni te vabe na ulici, i ja podjem. Tamo te nutkaju sokovima, pustaju neki film sa Habardom, ovo ono... posle me terali da potpisem neku izjavu gde pise da nisam novinar ili psihijatar (!) pre nego sto su, kao, ozbiljno razgovarali. Ja to potpisao cirlicom, kao izvesni g-din Паја Патак, ali to ih je zadovoljilo.

Netremice te gleda i prica, prica... samo mu predje grc od besa kad ga prekines i nesto glupo pitas, kao, recimo, "vi imate tu krst na zidu... jel ovo hriscanska crkva?" ili "i ja sam citao habardova dela... (on: koja? koja?) pa ono, vanzemaljci, marsovci, leteci tanjiri, opsada zemlje... nije los habard, nije, ali artur klark je ipak..."

Probaj.
 
a diplomirao je vec pre godinu dana :( , a i nemam ideju kakvu , bolje da se uclanim u neku postojecu i onda podmuklo iz potaje eliminisem vodju i ja onda postanem glavni Sai Baba ... recimo mogu da mu uvalim nesto u tu drogu sto piju ili podmetnem mu devicu- kamenjarku sa celom hep abecedom ... i onda d vrld iz majn !!
 
Poslednja izmena:
Pa ako ti je do zezanja svrati do Scijentologa, mada ne znam dal' imaju ekspoziture kod nas... sirotinja smo mi za njih.

Ja sam upravo to radio par puta iz dosade - oni te vabe na ulici, i ja podjem. Tamo te nutkaju sokovima, pustaju neki film sa Habardom, ovo ono... posle me terali da potpisem neku izjavu gde pise da nisam novinar ili psihijatar (!) pre nego sto su, kao, ozbiljno razgovarali. Ja to potpisao cirlicom, kao izvesni g-din Паја Патак, ali to ih je zadovoljilo.

Netremice te gleda i prica, prica... samo mu predje grc od besa kad ga prekines i nesto glupo pitas, kao, recimo, "vi imate tu krst na zidu... jel ovo hriscanska crkva?" ili "i ja sam citao habardova dela... (on: koja? koja?) pa ono, vanzemaljci, marsovci, leteci tanjiri, opsada zemlje... nije los habard, nije, ali artur klark je ipak..."

Probaj.
pa kod nas ima nazarena , adventista , jehovinih , pentaqrurac palac,baptista ... al mi neko dosadno deluju ,doduse ovi adventisti su nabudzili novu zgradu u centru i par puta kad sam prolazio culo se ono propovedno pevanje ko crnacki gospel horovi ... delovalo je bas veselo
 
pa kod nas ima nazarena , adventista , jehovinih , pentaqrurac palac,baptista ... al mi neko dosadno deluju ,doduse ovi adventisti su nabudzili novu zgradu u centru i par puta kad sam prolazio culo se ono propovedno pevanje ko crnacki gospel horovi ... delovalo je bas veselo

Ma ti su svi isuviše nemaštoviti.

Treba da nađeš neke ludake koji se klanjaju crnom luku ili tako nešto.
 
Мени су пре два месеца позвониле на врате неке две полубабе у црном са неким ретко чудним ликом. Пробудили су ме додуше, па сам им отворио све онако у поткошуљи. Питао сам их мамуран шта вам треба, они су ме глдале три секунде, окренули се и отишли. Сад дал су ме нешто избајали, бацили неки невидљиви прах или пренеле неку болест, не бих знао.
 
Надовезујем се на Донове изјаве о псеудохришћанским сектама да бих додала и једну ван ње, али такође изузетно опсану, Харе Кришна.

Веома су организовани, имају курсеве за обуку својих агитатора који одрађују посао "вредно".Имају направљен читав план и мапу по општинама у скоро сваком месту, нарочито мањим, којих се њихови пропагандисти строго придржавају не залазећи један другом на територију.
Често врбују младе људе на своја окупљања и предавања, на којима служе разне ђаконије зачињене "лаким" наркотицима који уз одговарајућу мантру постају обавезни део њихових сеанси.
Једно време су код нас били доминантнији од Јеховиних сведока, сада нешто мање активни, а крајњи циљ им је заједнички, преписивање власништва над некретнинама свом гуруу, обично стана.
Сајентологија је код нас мање присутна, као Мунова секта, јер се тамо врбују углавном добростојећи "пацијенти", али то не значи да је мање опасна и да је код нас нема.
...izvini, ali stvarno moram na ovo da se...:hahaha:..
volela bih da psiholozi kazu da li te male verske zajednice uticu zdravo na psihu svojih clanova
...nisam psiholog, ali ti mogu reci da nema velike razlike izmedju velike i male verske zajednice, cak ni kog je usmerenja...naime stvar je prosta..covek ne zna sta je smrt, sta se desava posle nje..oni ti daju odgovor, samo treba da verujes(sta je covek bez vere:()..covek takodje ne zna sta je i sta mu je svrha....bice ti objasnjeno..:mrgreen:..onda ti ukazu na pravila-zakone kojih treba da se strogo pridrzavas...i onda postajes deo zajednice..:mrgreen:..onda si neko i nesto...i imas tu potvrdu u drugima jer i oni su prihvatili tu konstrukciju stvarnosti..pokusaj da izadjes se se tretira kao izdaja...Boga..sve su to ribari dusha kako reche covek koji je propovedao nesto o samospoznaji i ljubavi.....
 

Back
Top