Šefovi - direktori

Ja sam u jednom periodu imala seficu projekta koja nista nije bila u stanju da uradi bez svog pomocnika na projektu i u periodima njegovih godisnjih odmora/ bolesti/ sta god, ujutru bi me sacekalo 15 mailova koji se ticu 3 (nekad i vise) razlicita materijala koje treba prevesti a koje je ponegde promenila, dopunila, skratila pa preokrenula a sve urgentnije od urgentnijeg pa ukrug. Pri tom gramaza nije bila mala.
Elem, posto sam ko drogirana curka isla vamo tamo, iskoristila sam jedno popodne kad je stigla sa pauze za rucak sa novom frizurom i posadila je kraj mene, pokazala joj svoj inbox cisto da vidi koliko puta mi je od 9- 11:00 tog dana pisala i rekla vidi, norma je 8 strana dnevno (laz, jer u zavisnosti od teksta mogu i 13- tak), odluci sad odmah koji je najvazniji da njega prvo zavrsim, a ako ne mozes da se odlucis, raspitaj se kod svojih kolega ciji prevodilac nema posla i da li bi taj neko imao nesto protiv da pomogne. Mozda sam ja imala srece, mozda je ona uprkos svojoj sludjenost OK, ne znam, u svakom slucaju ona je rekla pa sva tri su vazna ja ne mogu da odlucim, ti odluci!?!?! a ja cu da se raspitam koga bismo mogli da pozajmimo da ti pomogne.
Naravno ti neki periodi su se povremeno ponavljali ali sam joj posle toga uredno odgovarala sa: uzela najduzi materijal, vidi sta ces sa ostala 2, 3...
Nikad mi nije prigovorila zbog toga- a znam decka koji je pobegao iz tima jer nije znao sta ce sa njom .
 
LePiaf:
Klasichni mobing. U Srbistanu nema zakona koji bi te zashtitio.

A kad budesh odlazila nemoj se ogranichiti na verbalnu interakciju :mrgreen:

Aha, a u Americi ima...gledala na filmu...
Bas me interesuje koliko nasi ljudi koji rade u nekim drugim zemljama (u Zapadnoj Evropi, a i ovim sirotinjskim sto su im se pridruzile u poslednjih nekoliko godinae) potegne da se tuzaka kad kreten sef zakera ? 10%? 20%? I kome?

Mene uzasavaju rudimentni tipovi...Ako je neko takav sef, to je jeza...
I,odavno sve zapisujem (jer sam zaboravna... zapisem i to da treba da ukljucim masinu za ves kada se vratim kuci...ali i kad sam sta uradila, da mogu da NABRAJAM kad zatreba), ali... bas nekako covek mora ponekad da se pravi Japanac, kad vec nije sef... :)
 
pajamaca:
korespondenica mejlom!!!
za sve zahteve insistiraš da ti napiše mail, jer si toliko u poslu i sluđena, da se bojiš da nećeš zapamtiti;)
i opa! sve imaš napismeno;)


mi imamo razne sisteme interne korspondencije...ima portal gdje se vrsi unos i razmjena raznih projekata i dokumenata...onda imamo razne programcice za razmjenu fajlova i medjusobnu komunikaciju izmedju zaposlenika...tako da ne moram da se vidjam sa lljudima...
 
pajamaca:
meni samo nije jasno zašto se Ti nisi žalila?
ćutiš i radiš?
pa i iznad šefa ima šef!
sami ste krivi!

Iznad nje je tajkun koji je kupio firmu, ona mora da zadrzi poziciju koju ima, sindikat postoji fiktivno, a niko nema m*da da bilo shta uradi, za neposlushnost nadredjenom ide smanjenje plate, pa rad u smenama npr. ponedeljak prva smena,utorak druga smena sreda prva itd. - i to sam proshla.
Ide joj rodjendan, poshto je sama, ima problema sa PMS, i ko zna shta josh reshih da joj kupim vibrator - valjda ce malo da sjashi.
 
Па, не разумем, ви значи прекидате посао сваки пут кад она уђе? Па тако се смањује учинак рада, зар не? Мислим, коме је то у интересу? Зна ли газда за то?

(Хвала Богу те сам на буџету, диша ми је један од нас, ОК човек, не нарочито способан као директор, али добар ко ко лебац...а и да није - имамо јак синдикат који нас штити!)
 
Jao...ima svakakvih kretena!Ja sam promenila stotinu poslova,radeci jos kao studentkinja a posle i u EU.Bilo je i ljubomornih koleginica,seks.uznemiravanje od strane glavnog,taj fazon ustajanja kada direktor udje i ostale gluposti...Ali NIKADA nisam dozvolila nekome da me gazi.Kad pocne da se pojavljuje problem koji ne moze da se resi(jer u ovoj zemlji se ne postuju zakoni),ja samo demonstrativno dam otkaz i odem.Normalno pre toga naplatim...Ali mogu samo reci da u inostranstvu bilo koji posao da obavljas,nadredjeni te ceni kao radnika jer zna da si ti bitna karika da bi sve funkcionisalo kako treba(normalno ako dobro obavljas svoj posao),ne dere se na tebe,pozdravi te uvek u prolazu,pita da li je sve u redu...samo ovi nasi su haos.Desavalo mi se da mi tamo neka nasa bude sefica,pa pocne da prosipa neke gluposti,peni,urla, a ja je zagrlim onako ortacki,obavezno joj skratim ime pa kazem: 'ma daj opusteno,samo uzivaj" napravim i bolje nego sto je htela,malo joj podignem sujetu,pohvalim pred Svabom, a ona samo trepce...a posle hvatam krivine a ona me ni ne kontrolise..Ma sa ovima nasima treba biti veliki psiholog...sve kompleksasi.
 
Nego sada radim u jednoj dobroj firmi,mlada,siri se,plata mi je super,ja je formiram,radno vreme sama odredjujem,okruzenje mi je malo nehumano,stalno neka cika vriska,direktor nikad nije tu,komuniciramo telefonom...nije lose,samo sto moram da mu vodim decu u skolu,cuvam ih, perem,peglam i spavam sa njim,a to mi nije u opisu radnog mesta..ali sta ces,nema savrsenstva...
 
Razbaruseno pile:
Kad malo bolje razmislim dobro je za noge ...

Moj posao podrazumeva 8+ sati sedenja za kompom... Dobro bi mi dosla jedna takva da me malo razmrda :lol: ... i to da ulazi što češće ...


Ima raznih šefova, jeste ... al što ima stoke od (ne)radnika ... i što takvi umeju da koriste kad za šefa imaju neku dobricu...
Moja šefica važi za najveću babarogu u jednoj veeeeelikoj firmi ali smo zato jedina služba u kojoj radnici ne kasne na posao, izvršavaju svoje zadatke u predviđenim rokovima, ne idu na pijacu i u kafane u toku radnog vremena itd itd... Ne kažem da opravdavam njeno ponašanje uvek .... ali ponekad se pitam kakva bih ja bila kad pogledam s kim i gde radim...
 
Hellen:
Па, не разумем, ви значи прекидате посао сваки пут кад она уђе? Па тако се смањује учинак рада, зар не? Мислим, коме је то у интересу? Зна ли газда за то?

(Хвала Богу те сам на буџету, диша ми је један од нас, ОК човек, не нарочито способан као директор, али добар ко ко лебац...а и да није - имамо јак синдикат који нас штити!)

Ustanesh i nastavish stojeci da radish, ili dobijesh novi posao ako slucajno ugleda paucinu na zidu. Gazdu interesuje mesecni bilans, puni magacini robe. Bila sam i kod njega,fin neki covek kulturno me je saslushao, predocio da je politika firme da se smanji broj zaposlenih tj. cistacica kao i da se ostavi na rukovodecim mestima garnitura ljudi koja je tu i bila pre njegovog dolaska - drugim recima takvi ljudi su najbolji, uradice sve samo da ostanu na polozaju.
Ali nadam se da ce uskoro naici neki novi poslic za mene, a onda ZURKA DO ZORE
 
Inace,radim po kaficima i obicno sam imala cool gazde...Medjutim,poslednji je bio katastrofa.Ko zna kako je zaradio novac kojim je otvorio kafic i non stop nam je prigovarao kako radimo svoj posao.Znaci,uvek sam bila nervozna kada dodjem na posao.alkoho9licar koji zivi u nekom svom svetu.Jednom stao do mene i rekao mi -'Stojis pored coveka koji ima milion evra'....Svasta...
I sad treba kao da pocnem da radim u jednom drugom kaficu i mnogo sam se iznervirala danas.Zove me gazda tog kafica u pola tri da mi kaze da dodjem da pocnem da radim od cetiri.I ja mu kazem da ne mogu i sad ga nema da me zove a rekao je.Jos mi cale nabacio kombinaciju za taj posao pa mi sad zvonjka sto nisam otisla ali stvarno nisam mogla.Nisam ja okacena na civiluk.Sto me nije ranije zvao?
I tak..Imala sam i dobre gazde..One dovoljne kultivisane da znaju kako se ponasa gazda a imala sam i one koji su dokaz da danas svako moze biti gazda Samo kinta da se ima...
 

Back
Top