SD Partizan: Ne odričemo se Tuđmana!

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
U intervjuu za Press, generalni sekretar Sportskog društva Partizan Milan Obućina smatra da nema razloga iz naziva izbacivati ime "jugoslovenski", jer je ono deo istorije crno-belih.

- Za nas to predstavlja isključivo istoriju i tradiciju. Ne nose nas emocije. Drugo, mi smo zajednica klubova i kao takvi nemamo nijednu zvaničnu inicijativu da se promeni ime, grb ili za bilo kakve druge promene - kaže Obućina za Press.

O Franji Tuđmanu Obućina je rekao:

- Tačno je da je Tuđman bio predsednik Sportskog društva Partizan od 1958. do 1960. godine. Niti ćemo to ikad da menjamo niti toga da se odreknemo. Smatram da imamo svetlu istoriju... Mi smo sve napravili pod ovim imenom. To je znak raspoznavanja, simbol tradicije i uspeha, ali nikad se nismo mešali u politiku - kategoričan je Obućina.

Igor Štimac se verovatno ne bi složio sa Obućinom oko jugoslovenstva, čak je najavio da će se protiv Srbije "sećati onih sa prvih borbenih linija".

http://www.smedia.rs/sport/vest/642...jman-SD-Partizan-Ne-odricemo-se-Tudjmana.html

bravo dečki
 
Партизан је одувек био клуб тих југаславенских штеточина.

Нико се не чуди што друг Обућ'на неће да се одрекне Туђмана. Што би се одрицао генерала ЈНА, јес' ти луд!

Требали су и стадион да зову исто.
 
Зна се да је Партизан увек био југословенски, а Црвена Звезда српски клуб :per:
Зато и ови Хрвати што дођу у Београд кажу да навијају за Партизан, попут оне Николине Пишек.
 
Зна се да је Партизан увек био југословенски, а Црвена Звезда српски клуб :per:
Зато и ови Хрвати што дођу у Београд кажу да навијају за Партизан, попут оне Николине Пишек.

Vi ste srpski klub sa sve 50-ak hrvata koji su igrali za vas 80-ih godina
 
Ne lupaj, bio je odlican fudbaler ali nije ni blizu jedan od najboljih igraca. Mozda bi usao u TOP 15 Partizanovih napadaca (dakle napadaca ne igraca)

A treba ga se odreci zbog toga sto sada radi

Ja kao zvezdaš tvrdim da je bio sjajan!

A šta to on sada radi?

I dan danas kaže da navija za Partizan,kao i velika većina Šiptara.

Inače,bori se za svoj narod i za to što su im dali Amerikanci.Bori se da Kosovo igra fudbal.On je Albanac,zar ne?

Ne možemo sad da očekujemo da se bori za Srbiju posle svega što se dešavalo.Trebamo biti malo realni.
 
Vi ste srpski klub sa sve 50-ak hrvata koji su igrali za vas 80-ih godina

Ко је то проглашен за најбољег играча загребачког Партизана свих времена? :per:

41262-bobek.jpg


НК загребачки Партизан.
 
Da mu klubski organi i navijaci odgovore odricu li se oni Tudjmana , ili dele stavoe tog Obucine koji tvrdi ga se ne odrice ....

Najbolje bi bilo da se krene iz baze - da navijaci odu do tog Obucine , kao generalnog sekretara kluba za koji navijaju i iznesu mu svoje stavove ... da sve krene iz baze i od obicnog coveka - demokratski .....
 
Vi ste srpski klub sa sve 50-ak hrvata koji su igrali za vas 80-ih godina

Tu priču o Zvezdi kao ''velikosrpskom klubu'',ni ja ne podnosim i ne dajem pet para za te gluposti.A ne znam zašto se ti nerviraš.

U Zvezdi su igrali i mogu da igraju fudbaleri svih nacionalnosti i boja kože.Važno je da je dobar igrač.

Ali ti ne možeš da sakriješ činjenicu da je FK Partizan osnovan u Zagrebu pa ubrzo prebačen u Beograd.Da je cela prva posleratna postava bila sastavljena mahom od Hrvata,da je Tudjman bio predsednik JSD Partizan,da su svi igrači albanske nacionalnosti defilovali kroz Partiazan a ne kroz Zvezdu.A ti vrlo dobro znaš zašto su Šiptari hitali u Partizan a ne u Zvezdu.I znaš na koji način je vodjen Partizan i ko ga je vodio.
 

Back
Top