Screencapture

avesic

Domaćin
Poruka
3.004
ili tako nekako, nisam sigurna kako se zove, uglavnom program koji selektuje odredjenu sliku na ekranu, ukoliko se radi o zasticenoj aplikaciji, tojeS poslovnoj, ima li neko slican program? ja malo guglala nisam pronashla
 
Sta zasticena aplikacija,gde?

Ima jedan program koji sam davno koristio.On moze da hvata ono sto vidis na monitoru i da sacuva kao sliku,video ili tekst ako ima teksta.Mislim da se zove SnagIt.A imas i gomilu takvih programa.

Nisam siguran da je ovo ono sto ti treba jer te nisam najbolje razumeo.
 
Mislite li na ovo?
64938920ox4.jpg

Print Screen na tastaturi?
 
ako mislis na ovo sta su vec spominjali (grebanje ekrana) onda imas dve solucije. Jedna je taster print screen a druga je mnogo dobar program namenjen tome Hyper Snap. On cak ima mogucnost grebanja skrolovane strane, tacnije dela strane koja se ne vidi vec je "ispod ili iznad" vidljivog dela ekrana.
 
Jа користим Screencapture већ годинама и веома је практичан и једноставан.
http://www.amersoft.com/

Screen Capture made easy. Capture and edit in one simple utility. Screen Capture allows you to capture screen images in seconds with minimal effort Why learn a complex program for a simple task such as capturing a screen? The program is perfect for technical writers, Web designers, or any professional who needs to capture screens and graphics to integrate into documentation, presentations, or training tools.

Features:

* Capture screen.
* Annotate screen with Text.
* Draw objects like circle, rectange, and lines.
* Copy selected area to clipboard to be pasted into any application

Now you can start capturing screens.

Windows Key + S will capture the entire screen.
Windows Key + T will capture the current window.

* Capture Screen - Hold down the windows key and "S".
* Select an area to copy - Right mouse click, select menu "Select"
* Copy Selected Area to Clipboard - Right mouse click, select copy

Besplatan!
 
Corel DRAW X3 ima uz sebe svoj CAPTURE koji moze odlicno da odradi sve sto ti treba bez viskova tj da mu odredis sta da ti stavi u clipboard,koje rezolucije,gdje ...itd a i jednostavan je ...
 

Back
Top