Savršen odmor

cekaj, hoces da kazes da se u Americi ne džepari i ne krade :eek:
a ono sto gledamo u filmovima..sta je to :lol:
veoma sporadično. Ne zato što su dobar narod već zato što vrlo malo ljudi nosi keš sa sobom. Kartice su prilično dobro zaštićene od zloupotrebe a i ako je neko ukrade i koristi, vlasnik ne mora to da plati. Vozačke dozvole nemaju neku naročitu vrednost. Telefoni su donekle interesantni mada mogu da se prate i ugase ako su kradeni. Sve u svemu, džeparošima se slabo isplati u odnosu na rizik. Mada, u posledje vreme se pojavljuju grupice džeparoša iz Latinske Amerike.
Lopovi uglavnom gledaju da ukradu debit kartice (ne kredit) jer sa njima može da se uzima keš. Ljudi su obazrivi kad ukucavaju šifre an bankomatima i benziskim pumpama jer znaju da neko može da gleda a u poslednje vreme su se pojavili lažni čitači koje lopovi uglave preko normalnag i na taj način pokupe i broj i šifru debit kartice.
 
Ja "letujem", odmaram zimi, poslednjih jedanaest godina. Prvi put dve sedmice (što se ispostavilo loše zbog izgubljenog vremena u putu), a sada minimum tri. Biram zemlje u kojima mogu da iskombinujem kulturno-obrazovne sadržaje sa izležavanjem na obalama mora ili okeana ili samo ovo drugo, a u kojima je zimi toplo. Odavno maštam o dočeku Nove godine na plus 30°C i više, ali nikako da se uklopi s poslovnim obavezama. Južna Amerika 💃 i Polinezija 🌏 na listi planova.
 
Hmmm...
Jedan dan pre puta u Budimpesti...zima je...pahulje...kuvano vino...Klizanje u parku (ja ne znam, ali volim da se nakacim nekomz:mrgreen:), vecera u Dzungel restoranu i put iz Budimpeste...Tajland prvo par dana sever, da obidjem sta nisam, obavezno minimum 1 nocenje u dzunglama na granici sa Borneom...posle se spustam dole na more...trebam videti neko manje turisticki obuzeto mesto...pa Malezija, Borneo, Kukova ostrva i Filipini :heart: Tamo minimum 2-3 nedelje od toga par dana opet na nekom pustom ostrvu....Povratak kroz Kinu 2-3 dana...Oko Pekinga, Kineskog zida i okoline...Pa nazad preko Vijetnama,Kambodze do Cinque Terre :mrgreen: Da se zapecati sa prelepim mirisima cvetova naradzi+mora+kedra+ vino..jer je vec je li...stiglo prolece :lol: :zaljubljena:
 

Back
Top