Savez računovođa i revizora Srbije

Poštovane kolege i koleginice,
prijavila sam ispit 2.7 za decembarski ispitni rok i primetila da svaki ispitni zadatak ima neku "kvaku" u odnosu na one za vežbanje.
Npr primer 3. daju se uzročnici troškova aktivnosti ali se ne pominju obrade porudžbina kupca i kako se to rešava...
Primer 9 u obrađenim zadacima u tački 5. dat je stvarni utrošak supstituta u ukupnoj masi npr.12450kg, a u ispitnim zadacima pojavljuje se podatak o stvarnom utrošku. Predpostavljam da se stvarni utrošak supstituta dobija kao proizvod stvarnog utroška materijala i stvarno proizvedenih proizvoda ????
Da li neko ima rešen primer za izračunavanje prinosa na vlasnički kapital, zaradu po akciji i objašnjenje racio cena/zarada

Molim sve koji imaju koristan savet za polaganje ovog ispita da podele iskustvo.
ukoliko imate neki koristan savet molim Vas da sve sugestije ili rešenja dostavite na mejl u nastavku.
mirjanablagojevic1175@gmail.com
 
Cao svima. Planiram da polazem za prvi nivo - Racunovodja. Imam iskustva ali nemam jaku osnovu. Ono sto me interesuje ako moze neko da me uputi (nisam dobio previse informacija telefonski): da li se placaju samo ispiti, tj nema skolarine? Posto planiram da kupim svu preporucenu literaturu sa sajta, da li su ispitna pitanja obavezno iz tih knjiga? I ono najvaznije, tesko li je? Tj, mora li se dobro zagrejati stolica? Hvala
 
Cao kolega ,ja sam u junu zavrsila sa polaganjem ispita i trebalo bi da idem po sertifikat. Plaćaju se samo ispiti i konsulativna nastava (na koju nisi obavezan da ides,ja nisam) nema školarine,i pitanja su uglavnom iz preporučene literature. Ja imam uglavnom svu literaturu i mogu vam je prodati i pomoci oko toga sta da ucite. Pozdrav

- - - - - - - - - -

Ima li neko od kolega da je zavrsio i da ide sutra po sertifikat?
 
Hvala Dejana puno.
Svakako cu knjige dobiti od firme u kojoj sam zaposlen, hvala. Bice mi potrebna svaka vrsta pomoci oko ucenja. Ovo je moj mejl pxy.milan89@gmail.com bicu zahvalan ako mi date bilo kakvu informaciji o formatu pitanja,zadataka.
Pozz


QUOTE=dejana987;36600198]Cao kolega ,ja sam u junu zavrsila sa polaganjem ispita i trebalo bi da idem po sertifikat. Plaćaju se samo ispiti i konsulativna nastava (na koju nisi obavezan da ides,ja nisam) nema školarine,i pitanja su uglavnom iz preporučene literature. Ja imam uglavnom svu literaturu i mogu vam je prodati i pomoci oko toga sta da ucite. Pozdrav

- - - - - - - - - -

Ima li neko od kolega da je zavrsio i da ide sutra po sertifikat?[/QUOTE]
 

Back
Top